Одберете локација на пристап

Oliver Spasovski 💬Oд ВМРО-ДПМНЕ пак не доаѓаат на дебати што потврдува дека се враќаат назад, за НАТО и ЕУ е потребно лидерство. За НАТО и ЕУ беше потребно силна политичка волја, визија и лидерство, а режимот за 11 го
Гледав на МТВ, дуел Мицковски – Заев. Не е мое и не се мешам, ама ВМРО-ДПМНЕ има време до 15-ти да проба и да си најде нов лидер. Фејсбук статус на новинарската легенда, Зоран Иванов.
Граѓаните почнаа да се собираат пред парламентот набргу по прес-конференцијата на Вучиќ (Фото: РАС Србија) Група демонстранти упадна вечерва во зградата на српскиот парламент по најавата на претседателот Александар Вучиќ дека ќе го врати п
Во анкетата што ја објави Институтот за политички истражувања од Скопје (ИПИС) за претстојните избори во благо водство е ВМРО-ДПМНЕ пред СДСМ, пренесе360 степени. Вкупно 21,9 отсто се определиле за ВМРО-ДПМНЕ, а коалиција СДСМ и Беса доб
Кузмановиќ Весна Tel +389 2 3220613 E-Mail [email protected] Медиуми во РС Македонија Почитувани, Согласно општествените случувања во Република Северна Македонија, поточно одржув
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Сега пациенткит
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Има луѓе кои се разочарани од сите партии. За нив “сите се исти”. И затоа тие одлуката за тоа кој ќе ја предводи идната влада им ја оставаат исклучително на приврзаниците и членовите на партиите. Таквите сакаат себе си да се сметаат за
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- - Некои од поли
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Коал
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Mисајлов
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Бев у

НИЕ НЕМАМЕ С ОД СУДСТВО, НИЕ ИМАМЕ ПРЕПЛАТЕНИ КОРУМПИРАНИ НЕСПОСПОСОБНИ СВИЊИ КОИ СЕ НАРЕКУВААТ СЕБЕСИ СУДИИ!!!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

БОМБА НА ОРДАНОВСКИ: ТРАМП ЈА УНИШТИ АМЕРИКА!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Заев: Новата нормалност значи дека животот продолжува согласно протоколите за заштита

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

БРАВО: Со 2,5 милиони евра, модернизиран далекуводот од Штип до Пробиштип

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

НА МУСЛИМАНИТЕ ИМ ЗБОКТИСА ОД РАСКАЛАШЕНОСТА НА ПОГЛАВАРОТ: РАЗРЕШЕН РЕИСОТ СУЛЕЈМАН РЕЏЕПИ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ЈУГОСЛАВИЈА СЕ РАСПАДНА, НО НЕ И ЈУГОСЛОВЕНСКАТА МАФИЈА КОЈА СЕ БОРИ ЗА ПРЕВЛАСТ СО РУСКАТА И УКРАИНСКАТА МАФИЈА: Македонец, Србин и Црногорец уапсен за обид за убиство на мафијаш во Украина

Македонец, Србин и Црногорец се уапсени и идентификувани од украинските власти за обидот за убиство на Радое Звицер, наводен водач на т.н. кавачки к...

Повеќе

(ВИДЕО) СДСМ ФАТИ ДА ГО МЛАТИ ИСПЛАШЕНИОТ ЛИДЕР НА ВМРО ДПМНЕ: Мицкоски се однесува незрело и профитерски, изборите се решение, а не проблем

Почитувани, Однесувањето на Христијан Мицкоски во време на сериозна здравствена криза е однесување на несериозен, незрел политичар – полити...

Повеќе

НЕОДГОВОРНОСТА НА НАРОДОТ ГО ЗЕМА ДАНОКОТ: Денеска се потврдени 25 нови случаи на ковид 19 – вкупната бројка на дијагностицирани 2039, оздравени се 17 пациенти – починати се 3 лица

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ФИЛИПЧЕ ДАДЕ ЗЕЛЕНО СВЕТЛО, ВМРО СПРЕМАЈ СЕ ЗА ПОРАЗ: Може да се одржат избори со почитување на мерките

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ШОКАНТНО: ПОРАНЕШНИОТ МИНИСТЕР ЗА СТРАНСКИ ИНВЕСТИЦИИ, ГЛИГОР ТАШКОВИЌ ПОВРЗАН СО ИЗМАМА ОД 50 МИЛИОНИ ЕВРА ВО ЊУЈОРК ЗА ПРОДАЖБА НА ФАЛЦ МЕДИЦИНСКИ МАСКИ ПРОТИВ КОРОНА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Кафаните и кафулињата кои имаат тераси ќе работат до 20 часот, за другите ќе видиме подоцна

Угостителските објекти кои имаат тeраси ќе можат да отворат утре, но ќе треба да ги исполнат препораките за дистанца и заштитна опрема, информираше ...

Повеќе

УШТЕ ЕДЕН РЕЖИМСКИ ПАРАЗИТ ОСТАНА БЕЗ ФОТЕЉАТА: Владата на Спасовски го разреши Лазе Еленовски

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Спасов: Најавата за бојкот на изборите од една партија не треба да го поколеба СДСМ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ИЗБОРИ МОРА ДА ИМА, СИТЕ КОИ СЕ ПРОТИВ САКААТ ЗЕМЈАВА ДА БИДЕ ВО КРИЗА, КАЖА СПАСОВСКИ

Спасовски кажа дека избори мора да има во првиот можен термин. (Фото: Влада на РСМ) На македонската демократија ѝ требаат стабилни институц...

Повеќе

КОНЕЧНО НАЈДЕНА ЧАНТАТА ЛУЈ ВИТОН СО 1,5 МИЛИОНИ ЕВРА: Русковска покажа фотографија со рачки од торба за која рече дека е „Луј Витон” на тросед за кој тврди дека е во домот на родителите на Боки 13

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе