Одберете локација на пристап

Во Кривичниот суд денеска падна првата пресуда за функционери од ДУИ, кои беа обвинети од веќе згаснатото СЈО. Па така, пратеникот Ејуп Аљими и Исмет Гури се осудени на казна затвор од три години и шест месеци, како обвинети во случајот „Тита
Денеска вест на денот е брутален коментар и напад на Петар Гошев кон Заев. Поранешниот пратеник, гувернер, министер за финансии, лидер на СДСМ идносно СКМ - ПДП и мноштво други високи позиции излезе со интервју за порталот НОВА во кое во еден момент
– За одлуката за почеток на пристапни преговори со ЕУ и членството во НАТО, му честитал лидерот на СИРИЗА, Алексис Ципрас, на претседателот на СДСМ Зоран Заев во телефонскиот разговор што го имале двајцата поранешни премиери, објави грч
Општина Прилеп и Општинскиот штаб за управување со кризи ги интензивираатмерките за справување со коронавирусот и заштита на здравјето на граѓаните. За таа цел, денеска во функција беа ставени автоматски апарати за дезинфекцијана возилата кои влег
Битолчанец кој се вратил од Канада во Македонија, попладнево починал во својот стан во Битола на улица Димче Лахчански, дознаваТВ21. На терен биле екипи на полицијата, брза помош, Центарот за јавно здравје и пожарната. Засега потврда успеавме да д
Владата на Република Северна Македонија денеска ја одржа својата 31-вата седница на која беа усвоени записниците од 13-тиот и 14-тиот состанок на Главниот координативен кризен штаб за обезбедување целосна координација во врска со спречување на внес
Само седум денови им беа потребни на институциите за да го срушат поранешен „Медицинар“, да го уредат просторот и денеска да ја постават мобилната болница. „Меѓуинституционалната соработка вроди со плод. На крај сме со поставувањ
Добрата вест е што компјутерите денеска се многу моќни и можат во реално време да ги проверуваат генетските структури на вирусите а од друга страна вирусот КОРОНА е многу прост со многу малку делчиња за разлика од геномот на човекот на пример кој е
- Лице од Карпош со иницијали Ф.К заразило повеќе лица со Корона со тоа што не сакало да седи дома во самоизолација како лице што се враќа од ризични региони во Европа. Полицијата повеќе пати го предупредувала но тој давал лажни изјави дека не пату
Поради Корона вирусот, олимпијадата за ова лето во Токио се одлага за догодина. Повеќе за ова на следниов линк.
Комерцијална банка одобрува грејс период од шест месеци за кредитните производи на физички лица, пролонгирање на крајниот рок на отплата на кредитите за шест месеци, како и автоматско продолжување на рокот за користење на дозволеното пречекорувањ
Почитувани, Се извинуваме што доцниме со денешното информирање за состојбата со коронавирусот во нашата земја. Правиме огромни напори навремено, транспарентно и точно да ја известува јавноста и да комуницира со медиумите. Со оглед на зголемени

МАКТЕЛ ДОЈДЕ ДО ПРОГРАМАТА НА ВМРО ДПМНЕ СО КОЈА ЌЕ СЕ ОБИДАТ ДА СЕ ВРАТАТ НА ВЛАСТ!

Повеќе

ГОЛЕМО Е СРЦЕТО НА ЗАЕВ: Бездомник доби 2000 денари од Заев, насмевката му е бесценета!!!

Секој со своја среќа, овој граѓанин се најде на вистинско место во вистински веме и го „начека“ вситинскиот човек! Инаку на снимката...

Повеќе

ДИРЕКТОРОТ НА РЕПЛЕК, ТУЏАРОВ РАСПАЛИ ПО ПРАТЕНИЦИТЕ: АЛО БРЕ ЏАБОЛЕБАРИ, НЕ СТЕ ПАТРИОТИ АКО КЛЕКНЕТЕ НА КОЛЕНА НА МИТИНГ, ПАТРИОТИ СТЕ АКО ПОМОГНЕТЕ ВО ЗЕМЈАВА ДА ВЛЕЗАТ 3 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ ОД ИЗВОЗ НА НАЈДОБРА МАРИХУАНА ВО СВЕТОТ!!!

Нашиот канабис е со најдобар квалитет во светот. Македонските производители создадоа цвет со 18 проценти CBD, тоа е светски рекорд. Светски рекорд...

Повеќе

(ВИДЕО) ДИРЕКТОРОТ НА РЕПЛЕК, ТУЏАРОВ СЕ РАСПЛАКА ПРЕД 50-ТИНА НОВИНАРИ: Душата ми се кине кога гледам дека земјава може да заработи 2-3 милијарди долари годишно а пратениците 3 години го блокираат законот за марихуана!

Нашиот канабис е со најдобар квалитет во светот. Македонските производители создадоа цвет со 18 проценти CBD, тоа е светски рекорд. Светски рекорд и...

Повеќе

НОВА ИНФО ВОЈНА НА ПОВИДОК ВО ЗЕМЈАВА: ПОРТАЛИТЕ МАКТЕЛ.МК И СЛОБОДЕН ПЕЧАТ ЦЕЛ НА ХАКЕРСКИ НАПАД!

Порталот Мактел.мк веќе две недели е под жесток хакерски ДДОС напад од сервери од Русија. Со нападите се генерира вештачки голем интерес за читање н...

Повеќе

ШОКАНТНА БОМБА НА ОРДАНОВСКИ: Во земјава постојат десетина компјутерски центри со задача хакерски да рушат провладини портали!!!

Минатата недела, без поголемо внимание во генералната јавност, помина петочната вест на сајтот на „Слободен печат“ (slobodenpecat.mk) де...

Повеќе

ССНМ и ЗНМ потпишаa Повелба за услови за работа за новинарите иницирана од Европската федерација на новинари

Факт е дека професионалното новинарство не може да постои кога медиумите се соочуваат со финансиски притисоци, цензура и самоцензура, а новинарите с...

Повеќе

Е ОВА Е ОДЛИЧНА ВЕСТ: ЕСМ распиша тендер за проширување на Ветерниот парк Богданци, проект вреден 21 милион евра!!!

АД ЕСМ во средата објави повик за претквалификација за инженеринг, набавка и изведба – ЛОТ1 (ветерни турбини и фундаменти) и ЛОТ2 (пристапни п...

Повеќе

Одронот расчистен, патот Маврови Анови-Дебар прооден во двата правци

Екипи на „Македонија Пат“ доцна синоќа го расчистија наносот од земја и камења што падна на коловозот на регионалниот пат Маврови ...

Повеќе

ВАНКОВСКА: Солза Грчева е падната на ДНОТО!!! Срам да и’ е! Бескрупулозно лажење!

Повеќе

ГРАД СКОПЈЕ СЕ ГРИЖИ ЗА СВОИТЕ ЖИТЕЛИ: Бесплатна помош и нега за лицата со најтежок облик на интелектуална попреченост и комбинирани пречки

Повеќе

ИТАЛИЈАНСКИОТ АМБАСАДОР РОМЕО ГИ ОТЕПА ВМРОВЦИТЕ: Подготвени сте за преговори, треба да ја исправиме грешката во март!

Позицијата на Италија е многу јасна и транспарентна. Ние се надеваме дека Северна Македонија ќе ги отвори преговорите со ЕУ многу брзо. Се над...

Повеќе

ШИЛЕГОВ НА КОМЕМОРАЦИЈАТА ЗА БУШТУР: ЗАГУБИВМЕ ГОЛЕМ ДРУГАР, ДРАГ ПРИЈАТЕЛ, СПОРТСКА ЛЕГЕНДА И ИДОЛ НА МНОГУ ГЕНЕРАЦИИ

Градоначалникот Петре Шилегов денеска присуствуваше и се обрати на комеморативната седница за Благоја Георгиевски-Буштур, во организација на Кошарка...

Повеќе

Трајанов: Загадувањето е борба со мафијата, да се свика Советот за национална безбедност

Лидерот на Демократски сојуз Павле Трајанов смета дека претседателот на државата треба да го свика Совет за безбедност за да им се дадат насок...

Повеќе

ЗАПОЧНА ИЗВЕДБАТА НА НОВИОТ ТРОТОАР НА УЛИЦАТА СКУПИ

Екипите на Град Скопје денеска почнаа со изведба на нов тротоар на јужната страна на улицата Скупи, напотегот од бензинската пумпа на „Макоил&...

Повеќе