Одберете локација на пристап

Oliver Spasovski 💬Oд ВМРО-ДПМНЕ пак не доаѓаат на дебати што потврдува дека се враќаат назад, за НАТО и ЕУ е потребно лидерство. За НАТО и ЕУ беше потребно силна политичка волја, визија и лидерство, а режимот за 11 го
Гледав на МТВ, дуел Мицковски – Заев. Не е мое и не се мешам, ама ВМРО-ДПМНЕ има време до 15-ти да проба и да си најде нов лидер. Фејсбук статус на новинарската легенда, Зоран Иванов.
Граѓаните почнаа да се собираат пред парламентот набргу по прес-конференцијата на Вучиќ (Фото: РАС Србија) Група демонстранти упадна вечерва во зградата на српскиот парламент по најавата на претседателот Александар Вучиќ дека ќе го врати п
Во анкетата што ја објави Институтот за политички истражувања од Скопје (ИПИС) за претстојните избори во благо водство е ВМРО-ДПМНЕ пред СДСМ, пренесе360 степени. Вкупно 21,9 отсто се определиле за ВМРО-ДПМНЕ, а коалиција СДСМ и Беса доб
Кузмановиќ Весна Tel +389 2 3220613 E-Mail [email protected] Медиуми во РС Македонија Почитувани, Согласно општествените случувања во Република Северна Македонија, поточно одржув
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Сега пациенткит
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Има луѓе кои се разочарани од сите партии. За нив “сите се исти”. И затоа тие одлуката за тоа кој ќе ја предводи идната влада им ја оставаат исклучително на приврзаниците и членовите на партиите. Таквите сакаат себе си да се сметаат за
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- - Некои од поли
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Коал
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Mисајлов
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Бев у

ШИЛЕГОВ И ФИЛИПЧЕ СЕ ГЛАВНАТА ПРИЧИНА ШТО СДСМ ГО ПРЕГАЗИ ВМРО НА АНКЕТИТЕ: Булевар АСНОМ проширен со три коловозни ленти во двете насоки!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ЗАЕВИ ГИ НАТЕРАА ВМРОВЦИТЕ ДА ГО ОДВРЗАТ ЌЕСЕТО: ВМРО – ДПМНЕ обвинува за изборен поткуп а преку партиски активисти, со партиски обележја дели пакети и се рекламира на социјалните мрежи

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Спасовски: Оваа година Рамазан Бајрам, како празник на обновата на духовната сила има посебно значење заради пандемијата на КОВИД-19 и повикува на почитување на препораките за да се заштитиме себе си, нашите блиски и сите околу нас

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Две другарчиња си помагаат да преминат улица

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Денеска е потврден 21 нов случај на ковид 19 – вкупната бројка на дијагностицирани 1999, оздравени се 17 пациенти

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА КОМИСИЈАТА ЗА ЕНЕРГЕТИКА ВО ВМРО ДПМНЕ: КОРОНА ВИРУСОТ НЕ Е СМРТОНОСЕН, ВЛАДАТА НЕ ЛАЖЕ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ЈАНУШЕВ: И БОЈКОТ Е ВО ИГРА, НО ВЕРУВАМ ДЕКА ЌЕ СЕ ДОГОВОРИМЕ ЗА ИЗБОРИ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Проректори на УКИМ го обвинуваат Јанкуловски дека сака да заврши незаконската постапка за избор на ректор

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

МПЦ РАЗРЕШИ ПОП ВО СТРУМИЦА КОЈ ГРАДЕЛ ЦРКВА НА ДИВО И КРАДЕЛ ОД ЦРКОВНАТА КАСА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Алексов: Изборите не се прекинати туку се замрзнати поради Ковид 19, а по укинувањето на вонредната состојба се бројат 22 дена до избори

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Спасовски: Визионерската мисија и делото на Светите браќа Кирил и Методиј ја обврзува и нашата генерација на визионерство и во услови на КОВИД-19 целите на образованието да ги оствариме со алатките на новите технологии

Во име на Владата на Република Северна Македонија, претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, им го честита на сит...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ПЕТРЕ, ПОКЛОН ДО ЗЕМЈА ДРУЖЕ: Скопје, една поинаква приказна ...

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ЕТЕ ЗОШТО ЦЕЛАТА МАКА ДА ВЛЕЗЕМЕ ВО НАТО: Путин ѝ се заканил на Европа - Ако посакам за два дена ќе испратам војска во сите главни градови на Источна Европа!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ГО ИСТРЕСЕ КАКО ЧЕРГА - Шилегов до Трајановски: Само тотално неук и лаик врши промена на флотилата на ЈСП одеднаш

Менувањето на флотилата на транспортно претпријатие (во нашиов случај ЈСП) е перманентна активност. Само тотално неук и лаик врши промена на флотила...

Повеќе

АНКЕТА НА КУРТОН ВЛАЈКО: Доколку изборите се одржат на крајот на јуни или првата половина на јули, на гласање велат дека ќе излезат 48,2 отсто од анкетираните!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе