Одберете локација на пристап

Денеска вест на денот е брутален коментар и напад на Петар Гошев кон Заев. Поранешниот пратеник, гувернер, министер за финансии, лидер на СДСМ идносно СКМ - ПДП и мноштво други високи позиции излезе со интервју за порталот НОВА во кое во еден момент
– За одлуката за почеток на пристапни преговори со ЕУ и членството во НАТО, му честитал лидерот на СИРИЗА, Алексис Ципрас, на претседателот на СДСМ Зоран Заев во телефонскиот разговор што го имале двајцата поранешни премиери, објави грч
Општина Прилеп и Општинскиот штаб за управување со кризи ги интензивираатмерките за справување со коронавирусот и заштита на здравјето на граѓаните. За таа цел, денеска во функција беа ставени автоматски апарати за дезинфекцијана возилата кои влег
Битолчанец кој се вратил од Канада во Македонија, попладнево починал во својот стан во Битола на улица Димче Лахчански, дознаваТВ21. На терен биле екипи на полицијата, брза помош, Центарот за јавно здравје и пожарната. Засега потврда успеавме да д
Владата на Република Северна Македонија денеска ја одржа својата 31-вата седница на која беа усвоени записниците од 13-тиот и 14-тиот состанок на Главниот координативен кризен штаб за обезбедување целосна координација во врска со спречување на внес
Само седум денови им беа потребни на институциите за да го срушат поранешен „Медицинар“, да го уредат просторот и денеска да ја постават мобилната болница. „Меѓуинституционалната соработка вроди со плод. На крај сме со поставувањ
Добрата вест е што компјутерите денеска се многу моќни и можат во реално време да ги проверуваат генетските структури на вирусите а од друга страна вирусот КОРОНА е многу прост со многу малку делчиња за разлика од геномот на човекот на пример кој е
- Лице од Карпош со иницијали Ф.К заразило повеќе лица со Корона со тоа што не сакало да седи дома во самоизолација како лице што се враќа од ризични региони во Европа. Полицијата повеќе пати го предупредувала но тој давал лажни изјави дека не пату
Поради Корона вирусот, олимпијадата за ова лето во Токио се одлага за догодина. Повеќе за ова на следниов линк.
Комерцијална банка одобрува грејс период од шест месеци за кредитните производи на физички лица, пролонгирање на крајниот рок на отплата на кредитите за шест месеци, како и автоматско продолжување на рокот за користење на дозволеното пречекорувањ
Почитувани, Се извинуваме што доцниме со денешното информирање за состојбата со коронавирусот во нашата земја. Правиме огромни напори навремено, транспарентно и точно да ја известува јавноста и да комуницира со медиумите. Со оглед на зголемени
МНР денеска се пофали дека со помош на Австрија успеале да евакуираат 4 македонци од главниот град на Перу, Лима. "Во духот на солидарноста и добрата соработка како со земјите од регионот, така и со земјите членки на ЕУ и НАТО, но и пошироко, овоз

Банкоматите на Комерцијална Банка АД Скопје добија нов модерен изглед

Eкраните на сите наши банкомати добиja нов, изменет и помодерен изглед! И натаму ги добивате сите опции кои ви се познати, но со новите попрегледни...

Повеќе

На денешен ден: На 29.01.2017 Груевски беше снимен како ѕирка од Белиот дворец на ВМРО-ДПМНЕ

На денешен ден: На 29.01.2017 Груевски беше снимен како ѕирка од Белиот дворец на ВМРО-ДПМНЕ, најбогатата партија во Европа. Го чекаше Али, да ја об...

Повеќе

ПАЗЕТЕ СЕ ОД НАЈНОВАТА ИЗМАМНИЧКА ФИНТА НА КРИМИНАЛЦИТЕ: Ја излажале дека ќерка ѝ прегазила дете, за да ја спаси им дала 10.000 евра

Скопјанка вчера попладне во полиција пријавила дека била измамена за сума од 10.000 евра. Според МВР, претходниот ден на домашниот телефон нејзе и ...

Повеќе

Министерот Филипче: Користењето на термалната камера успешно се спроведува, нема причина за некаков ризик или паника од корона вирус во Северна Македонија

Почитувани, Денеска, Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче го посети медицинскиот тим на Меѓународниот аеродром Скопје, кој Министерст...

Повеќе

(ВИДЕО) НА КОЕ БЕДНО ДЕРЕЏЕ ПАДНАА КАКО ПАРТИЈА: ВМРО ДПМНЕ СО СКАП ВИДЕО СПОТ ГИ МОЛИ ГРАЃАНИТЕ ДА ИМ ОТВОРАТ ВРАТА НА ПРЕСТОЈНАТА ТЕРЕНСКА КАМПАЊА ЗА ИЗБОРИТЕ!

Повеќе

БОМБА НА ВАСКО ЕФТОВ: МИЦКОВСКИ Е МНОГУ ПООПАСЕН ЧОВЕК ЗА ЗЕМЈАТА ОД ШТО БЕШЕ ГРУЕВСКИ!

- Мицковски е политички анти талент, политички неписмен, недораснат да биде лидер на ВМРО ДПМНЕ, но како човек е многу опасен, многу поопасен за зем...

Повеќе

ХАХАХА КОМИЧЕН НАСТАП НА ПРОФЕСОРОТ КАЛАЈЏИЕВ: Кој и дал мандат на владата да се бори против мафијата, кога судот решил да ја ослободи?!?!

- СЈО не стигнало да го фати рокот за тие десетина истраги, врховен суд решил да ги прогласи за неважечки, кој сега и дал право на владата да се бор...

Повеќе

БОМБА НА СОЛЗА ГРЧЕВА: Ѕинго и Мицковски ме молеа да бидат претседатепски кандидат за да украдам 50 000 гласови од СДСМ, не прифатив затоа што знаев дека ќе изгубам!

- Ѕинго ме викна во Кратово за да ме моли да бидам претседателски кандидат на коалицијата, тоа било договорено со Мицковски, потоа и Мицковски ме мо...

Повеќе

БОМБА НА САШО ОРДАНОВСКИ: МИЦКОВСКИ ЌЕ БИДЕ БРУТАЛНО ПОРАЗЕН ЗАТОА ШТО НЕУТРАЛЦИТЕ СЕ УМОРЕНИ ОД ВМРОВСКИТЕ ИЗГУБЕНИ БИТКИ СО ЗАПАДОТ!

Кога дури и необично повлечената американска амбасадорка најде за потребно да им се придружи на своите европски дипломатски колеги во сугерирањето д...

Повеќе

ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА ТАА НЕПОДНОСЛИВА АРОГАНЦИЈА НА ВМРОВЦИТЕ ВО ТЕХНИЧКАТА ВЛАДА: Градоначалникот на Конче, Илиев, во дуел со дополнителниот заменик-министер за земјоделство, Трипуновски

Дополнителниот заменик-министер за земјоделство, Цветан Трипуновски, обвинет за криминал од 7.214.130 денари, ја обвинува мојата мајка за задоцн...

Повеќе

МАКЕДОНСКАТА ПОЛИТИКА ДРАСТИЧНО ЌЕ СЕ СТАБИЛИЗИРА СО ПРОСТО ВАДЕЊЕ ЛЕКАРСКО ПРЕД НЕКОЈ ДА СЕ БАВИ СО ПОЛИТИКА!

Повеќе

ДОЈДЕ ДЕНОТ ОЛИВЕРА ДА ГО СПАСУВА КАМЧЕВ: СО ТАЗЕ ПРЕШАЛТАНИОТ КАЛАЈЏИЕВ И НАМЕСТИЈА ЗАСЕДА НА ТЕЛМА НА ПРАТЕНИЧКАТА НА СДСМ КАЛЕСКА ВАНЧЕВА!!!

И малите деца знаат а не пак една искусна лисица Трајковска дека професорот Калајџиев во последно време се однесува како адвокат на Камчев а не како...

Повеќе

Амбасадорката на САД му ги истегна ушите на Мицковски: ВМРО-ДПМНЕ да не ги лаже граѓаните за значењето на Договорот од Преспа

Американската амбасадорка Кејт Мери Брнс очекува Северна Македонија во најкус можен рок да го добие своето столче во НАТО, а се надева дека е можно ...

Повеќе

ЈОВАНОСКИ И МАКРАДУЛИ: ИНВЕСТИРАЊЕТО ВО ЗАШТИТАТА НА ЖИВОТНАТА СРЕДИНА ШТЕДИ ПАРИ И НАМАЛУВА ЕМИСИЈА НА ПМ 10 ЧЕСТИЧКИ

Реализираните проекти од областа на заштитата на животната средина во општина Прилеп, беше тема на денешната средба на градоначалникот Илија Јов...

Повеќе

(ВИДЕО) Заев: СДСМ ги избира најодговорните кандидати за пратеници од независноста до сега

Повеќе