Одберете локација на пристап

Лидерот на СДСМ Зоран Заев вечерва на Сител изјави дека државата се наоѓа во ситуација во која мора да се избере парламент. -Свесни дека пандемијата ќе трае ние мораме да ги организираме државните институции. И покрај ваквите услови ми
Целосно го реновиравме и за 30 проценти го зголемивме капацитетот на одделот за интензивно лекување на Клиниката за неврохирургија. Набавивме нова опрема и реализиравме 26 нови вработувања во установата. Колегите од мојата матична клиника се
Лидерот на СДСМ Зоран Заев во интервју заРадио Слободна Европаизјави дека жали за поддршката што му ја дале на градоначалникот на Струга од редовите на ДУИ Размир Мерко. -Еве зошто жалам. Едноставно е. Може градоначалникот на Охрид да постапува, т
Драги пријатели, Дами и господа, мои албански сограѓани, кои живеат како автохтони во вашата земја, во Република Северна Македонија, Ви се обраќам со ова видео затоа што не можев да ве посетам во Скопје, според планираното, поради рестриктивни мерк
– Еден од катовите на болницата „8ми Септември“ ќе се ослободи од пациенти со Ковид-19, кои деновиве ќе бидат префрлени во модуларната болница која располага со 72 болнички кревети, ова денеска било договорено на средбата ме
Ние сме сигурни дека албанските гласови за Движењето Беса и Коалицијата Можеме ќе се движат од 80 до 100 илјади, вели лидерот на Беса Биљал Касами на ТВ21. Воедно, тој додаде дека еден дел од таборот што се одвои од БЕСА му недостига.
Здруженијата на Mакедонците од Егејскиот дел на Македонија, обединети во здружението „Тга за југ“ денеска преку соопштение изразија благодарност до лидерот на СДСМ што дал поддршка за реализација на нивните иницијативи. Тие бараа
Професорката Гордана Силјановска Давкова, носител на листата на кандидати за пратеници, од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ, во ИЕ 1 на дебатата на телевизија Телма во емисијата „Топ тема“ вечерва на дебатата се осврна на кампањата
Да работам во Владата влегов заради тоа што верував во тимот, во вредностите и целите на Владата. Кога почнавме не ни сонував дека за 2 и пол години ќе го решиме спорот со Грција, ќе влеземе во НАТО и ќе добиеме одлука за почеток на преговорите со
НОВИОТ БРОЈ НА „ФОКУС“ МОЖЕТЕ ДА ГО КУПИТЕ И ВО ЕЛЕКТРОНСКИ ФОРМАТ НАОВОЈ ЛИНК ЗА НЕШТАТА ДА СТАНАТ ПОЈАСНИБез оглед што предвидуваат анкетите и што кажуваат партиските лидери, кои секој за себе е убеден во сопствената избо
Dejan Dexso Lutovski ВИСТИНСКОТО ЛИЦЕ НА ПСЕВДО-ЛЕВИЦА! Обрнете внимание после 35 минута, ова е емисија на Миленко Неделковски снимена непосредно пред почетокот на изборната кампања. Лидерот на Единствена Македонија, Ба
Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. Од партијата на Али Ахмети, сепак, посочуваат дека не се каат за соработката
Опозиските медиуми попладнево објавија прислушкуван разговор на кој се слуша гласот на лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Краткиот разговор под името “Заев зема рекет од 6 милиони евра!” патем е нецелосен, навидум изгледа како да е “ви
„Ги повикувам сите в среда да го заокружат бројот 7, затоа што тоа ќе значи влез во Парламентот на пратеници кои нема да влезат во калапот на таканаречените „големи“ партии, кои нема да се пазарат со својот глас за лична корист, т

(ВИДЕО) ТРАЈАНОВ: Институциите добро се справија со короната, поклон пред лекарите, полицајците, војниците, аптекарите но и вработените во маркетите!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

КОЛЕВ: ВМРО-ДПМНЕ се однесува како возач кој неконтролирано ги вклучува трепкачите и претставува опасност и за себе и за другите учесници во сообраќајот

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

ОПШТИНА КИСЕЛА ВОДА СО ПОМОШ НА АМБАСАДА НА СЛОВАЧКА ПОДЕЛИ 13 000 МАСКИ НА ЖИТЕЛИТЕ НА ОПШТИНАТА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

ЧАИР, САРАЈ И ГАЗИ БАБА РАСТУРИЈА СО НОВИ ЗАРАЗЕНИ ОД КОРОНА: ДЕНЕСКА ДУРИ 38 НОВО ЗАРАЗЕНИ, 16 ОЗДРАВЕНИ И 3 ПОЧИНАТИ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ОВА СЕ ХЕРОИТЕ: Почина првиот здравствен работник од Ковид 19, аптекар од Струга

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

БОМБА НА ФИЛИПЧЕ: Вакво зголемување никогаш немало во платите на здравствените работници, лекарите специјалисти во болниците и клиниките земаат помеѓу 85 и 170 илјади денари во зависност од бројот на дежурства во месецот. Ова се нето износи!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

ЈОВАНОСКИ: Со искористување на обновливите извори на енергија, Општина Прилеп инвестира во заштита на животната средина

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

Амбасадорот на Руската федерација во Република Севена Македонија, Сергеј Баздникин беше во посета на Општина Кисела Вода

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ТЕМЕЛКОВСКИ: УШТЕ ЕДЕН КАПИТАЛЕН ПРОЕКТ ВО КИСЕЛА ВОДА - Реконструкција на коловоз на улиците Саса и Јабланица со површина од 7671 м2 Реконструкција на тротоари со површина од 984 м2 Инсталација на атмосферска канализација во должина од 627м

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

Бочварски: Ниту кризата со коронавирусот не ја запре градежната офанзива низ секој дел од државата

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ СЕ ОБРАТИ ДО ЈАВНОСТА: Нашата татковина има потреба од избори во првиот можен термин за да го дочекаме новиот бран на коронавирусот наесен целосно подготвени

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

ТЕМЕЛКОВСКИ: Го потпишавме договорот со фирмата “Енергомонт” и со тоа отпочнува изградбата на секундарната фекална канализација во селото Усје

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Студентите на АУЕ - ФОН продолжуваат со наставата и испитите од дома

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

Zdravo. Bi sakal da se slusneme. Hristijan Mickoski! *Send to Grujo, Budapest

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

ФИЛИПЧЕ: Од работни обврски остануваат ослободени хронично болните и родителите на деца до 10 години

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе