Одберете локација на пристап

Македонската влада побарала од Хеленик Петролеум да ја намали за девет милиони долари сумата која грчката фирма ја бара од земјава поради непочитување на купопродажниот договор за ОКТА. Со камати и останати трошоци висината на тужбата која Хеленик
- Кога беше битката со Заев, ние во Сител се обидовме заедно со другите медиуми да го поставиме Гордан Георгиев за лидер на СДСМ, не ни успеа. За жал ниту Игор Шема не успеавме да го поставиме, Заев не победи. Латас се исповедаше дека ВМРО имало о
- Мои луѓе во СДСМ беа Игор Шема и Миле Зечевиќ, со нив имав нон стоп комуникација додека беа на видни позиции во СДСМ. Латас ги откри картите на ТВ Алфа.
Министерството за труд и социјална политика ги повика општините кои претходно на јавен повик изразија подготвеност да развиваат социјални услуги на локално ниво да се пријават на јавниот повик за финасирање на проектот за развој на услугите, за ш
Претседателот на СДСМ Зоран Заев и секретарот за меѓународна соработка на СДСМ, Бојан Маричиќ денеска се сретна со амбасадорот на Франција во Македонија, Кристиан Тимоние, соопштуваат од партијата. На средбата било разговарано на повеќе актуелни т
Нема крај на конструкциите на ВМРО-ДПМНЕ, се обидуваат дури и пријателска Германија да ја инволвираат во нивните лаги, по 12 април остануваат во опозиција Нема крај на лажните паушални обвинувања и конструкции на непостоечки случаи од страна на
Дополнително зголемување на платите од пет отсто ќе добијат и здравствените соработници во јавното здравство. Зголемувањето на платите на здравствените соработници ќе почне од јуни, соопшти попладнево Министерството за здравство. Јавното з
Тие се дресирани, научени и навикнати да снимаат, да покажуваат сила, да понижуваат.Само не потсетија дека менталната матрица не се способни да ја сменат. Фејсбук статус на Кирил Колемишевски
- Кога запукаа бомбите на Заев, им реков на еден состанок на Грујо и на Мијалков да не се рчкаме со американскиот амбасадор Џес Бејли оти ако отвориме војна со него ќе не апсат како магариња, они се смееја, не им се веруваше, испаднав во право. Нем
На Универзитетот на Југоисточна Европа во Тетово денеска беше промовиран новиот јавен повик за кофинансирани грантови за новоосновани трговски друштва „старт-ап“ и „спин-оф“ – СтартАПувај2”, финансиран од Фондот
Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, попладнево одржува средба со претседателот на Стопанската комора на Македонија, Бранко Азески. Сака да ги слушне, како што рече пред средбата, предлозите на бизнис заедницата, а потоа и да ги вметне во партиската
Брисел планира награда од 50 милиони евра за нашата земја Охрабрувачки пораки денеска во Скопје од страна на еврокомесарот за соседска политика и проширување, Оливер Вархеји.“Среќен сум што сум денеска во Скопје. Првата посета сакам да
Со години живеалиштето за мечки е поделено на три дела. Во еден дел живеат браќата Бим и Бум, а во другиот дел кој е поделен на два дела братот и сестрата Марко и Мартина. (Фото: СДК.МК) Мечките Марко и Мартина ќе си заминат од скопската З
Фокус: Кога минатата недела Националниот сервис МРТ ја извести јавноста дека вие ќе ја претставувате Македонија на Евровизија 2020, оние кои добро ве знаат ви честитаа со верба во вас, додека пак добар дел од јавноста праша – Кој е Васил Га

МЕРСИ ФРАНС: Франција го ратификуваше протоколот за членство во НАТО, останува уште Шпанија!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------...

Повеќе

ТВИТЕР МУ ГИ ИЗВАДИ ЏИГЕРИТЕ НА МИЦКО ПО ДЕБАКЛОТ СО БОЈКО: Го гушкале Албанци, договорот со Бугарија бил добар, нема проблем со Северна. А бе Мицко, Мицко, Заев ти е идол. Признај си, полесно ќе ти биде

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ПОЛИТИЧКАТА КАРИЕРА НА МИЦКОВСКИ Е ЗАВРШЕНА, ЖИВ ФАТЕН КАКО ЈА ЛАЖЕ ЈАВНОСТА: Варира договорот во Бугарија. Штетен договор пред македонска јавност, супер договор пред Бојко Борисов!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Децата ја „презедоа“ Владата на Светскиот ден на децата

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ТРЕТ ДЕН ОД СОСЛУШУВАЊЕТО ЗА ИМПИЧМЕНТ НА ТРАМП: ОВОЈ ПАТ СЕ ЧИНИ ДЕКА ПОРТОКАЛОВИОТ ОРАНГУТАН Е ГОТОВ, МУ НЕМА СПАС, ЖИВ Е ФАТЕН СО СВЕДОЦИ СО СВЕ, ОВОЈ ПАТ ДЕМОКРАТИТЕ ЌЕ ГО ДОКРАЈЧАТ!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

БОМБА НА АНЃУШЕВ: Светска банка ќе нѐ поддржи со 420 милиони евра!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

БОМБА НА ЗАЕВ: МЕРКАТА МОЈ ДДВ ДАВА ГОЛЕМИ РЕЗУЛТАТИ, ДОСЕГА СОБРАНИ СЕ 70 МИЛИОНИ ЕВРА ПОВЕЌЕ ДАНОК ОД ДДВ А НА ГРАЃАНИТЕ ЌЕ ИМ ВРАТИМЕ ОКОЛУ 7 МИЛИОНИ ЕВРА, ЗНАЧИ ЌАРОТ Е 60 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА САМО 4 МЕСЕЦИ КОЛКУ Е ВОВЕДЕНА МЕРКАТА!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

УШТЕ ЕДНА СУБВЕНЦИЈА ЗА ГРАЃАНИТЕ: Младински додаток од 3.000 денари за сите лица до 23 години

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ХРАБРИОТ ЈАНЕ СЕ СРЕТНА СО ДЕЈВИД БЕКАМ, ПОБАРА ПОГОЛЕМИ ПРАВА И ЗАШТИТА НА ДЕЦАТА НА САМИТОТ НА ОН

Јане Велковски како застапник за деца со попреченост од Македонија, зборуваше на глобалниот самит на УНИЦЕФ во Обединетита нации во Њујорк како ...

Повеќе

Заев се сретна со пратеници од албанскиот Парламент

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Ибраимовски: Кога дојде на власт иконата на нашата коалиција Зоран Заев, буџетот го најде како растурена сарма

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------...

Повеќе

Комерцијалните вакцини против грип од денеска достапни за граѓаните, цената е 650 денари

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ПАРТАЛИ ЛЕТАА, 2,5 СААТИ ШОУ НА ЗАЕВ НА МТВ ПРОТИВ 7 НОВИНАРИ, ОВА Е НАЈСИЛНОТО ОРУЖЈЕ НА ЗАЕВ ВО НЕГОВИОТ ПОЛИТИЧКИ АРСЕНАЛ!

Линк до видеото од 2,5 часовната дебата на која Заев уште еднаш покажа колку е силен во вакви тв дебати, овде. Секој политичар има силни адути, на ...

Повеќе

АНЃУШЕВ: Тендер за браната Чебрен до крајот на годинава

До крајот на годинава, нов тендер за изградба на хидроелектраната Чебрен. Условите се променети, надлежните очекуваат конечно, со јавно-приватно пар...

Повеќе

Итно почнување на преговори со Скопје и Тирана, бара Нацрт резолуцијата на ЕПП

Нацрт итната резолуција поднесена од хрватската владејачка партија ХДЗ на овогодинешниот Конгрес на Европската народна партија (ЕПП) во Загреб го по...

Повеќе