Одберете локација на пристап

Со внимание ги следев прилозите од средбата на „лидерите“ кај претседателот Пендаровски. Морам да признаам дека на добар дел од нив, маските им доаѓаат некако природно, својствено, без оглед на сета трагедија во која се ноѓаме и н
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- * реклама ---
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Почит
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Почина и први
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 👉Заедно со м
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ◾На средбата, д
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- СДСМ во измин
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- * реклама ---
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 🔴Се работи за
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Ја поздравува
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- * реклама ---
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Апелирам до с
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- * реклама -

ДУРИ И ВО ПОЛИЦИСКИ ЧАС, БАГРАТА ИМ СЕ ТУРИ НА ПЛАСТИЧНИТЕ КОНТЕЈНЕРИ ОД 400 ЕВРА

Повеќе

Наташа Петровска: Потребна е одгворност, смиреност и без стигматизација

Градоначалникот на Битола Наташа Петровска во обраќањето до јавноста апелира со одговорност, смиреност и без стигматизација да се води борба про...

Повеќе

(ВИДЕО) БРАВО АРМ: Монтажни болници за лекување на заболените од Ковид 19 на местото на медицинар до Инфективна

Повеќе

ЛЕКАРИТЕ СЕ ПОСРАМОТИЈА ВО КРИЗАВА: НОВ СКАНДАЛ, ВО ОХРИДСКАТА БОЛНИЦА НЕ ПРИМИЛЕ ЗАБОЛЕНА КОЈА ВЧЕРА ПОЧИНА ОД КОРОНА ОД СТРАВ ДЕКА ЌЕ СЕ ЗАРАЗАТ!

Директорката на кожно зарази цела клиника, 5 свои колеги и за среќа нула пациенти. Доктори во Дебар ја пренесоа заразата на населението во западна ...

Повеќе

(ВИДЕО) О БОЖЕ ГОСПОДЕ ВО ШТО СЕ ПРЕТВОРИ ЧОВЕКОВ - Васко Евтов: “Германците не работат, Германките не раѓаат деца, и да сакаат да родат нема кој да им ги направи бидејки овие поминаа или во педерастија или во разни други настраности, нема кој да им направи деца“ (24.45)

Повеќе

СПАСОВСКИ ДЕНЕСКА ГИ ПОВИКА ВО ВЛАДА СИТЕ АКАДЕМИЦИ, ГОЛЕМИ БИЗНИСМЕНИ, ГУВЕРНЕРКАТА, ШЕФОВИ НА СТОПАНСКИ КОМОРИ СО ЦЕЛ СОВЕТУВАЊЕ ЗА ВТОРИОТ БРАН ЕКОНОМСКИ МЕРКИ

Економскиот совет, кој работи на иницијатива на претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Оливер Спасовски, денеска го одржа вториот...

Повеќе

УШТЕ ЕДЕН ГОЛЕМ ГАФ НА МИЦКОВСКИ: НЕ ГИ ОСУДИ ИЗЈАВИТЕ НА СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ КОЈ СЕ ЗАКАНИ СО ПРЕТЕПУВАЊЕ НА НОВИНАР, ТУКУ ГИ ПОВИКА НОВИНАРИТЕ ДА МУ ЗЕМАЛЕ ИЗЈАВА?!?!

Прашан од новинарите да ги осуди изјавите на Јакимовски кој повика на претепување на новинар, лидерот на ВМРО ДПМНЕ наместо да го направи тоа и да с...

Повеќе

КОРОНАТА СЕ ЗАСИЛУВА: Четврта по ред жртва, пациентка од Струга почина од Ковид-19, 22 нови случаи, вкупно заболени 241 лице

Дваесет и два нови случаи на заболени од коронавирус се регистрирани изминатите 24 часа во земјава, соопшти Министерството за здравство. П...

Повеќе

(ВИДЕО) САШЕ ПОЛИТИКО ДО МИЦКОВСКИ: ЌЕ ГО ПОНУДИТЕ ЛИ ПАРТИСКОТО СЕДИШТЕ КАКО КАРАНТИН ЗА КОРОНА?!

Повеќе

ГДУ: Радикални мерки за борба против Корона вирусот

Соопштение до медиумите: Почитувани, Во светски рамки, како основнo оружје во оваа битка со опасниот вирус Ковид-19 се покажале масовното тестирањ...

Повеќе

ГОЛЕМА ГУЖВА ВО БАНКИТЕ КОИ ДЕЛАТ ПЕНЗИЈА ВЧЕРА И ДЕНЕСКА

Повеќе

(ВИДЕО) СПАСОВСКИ: ТЕНДЕРОТ ЗА РЕСПИРАТОРИ ЗАВРШИ, ЌЕ НАБАВИМЕ РЕСПИРАТОРИ ОД ТУРЦИЈА, ПРВИТЕ 25 ЌЕ СТИГНАТ НА 1-ВИ АПРИЛ!

Повеќе

Влада: Државните карантини се безбедни и строго контролирани, нашите државјани сместени таму не се закана за никого, целосно ја поддржуваме Општина Битола која повика на состојбата на солидарност, човечност, колективност какви што граѓаните на Битола секогаш покажувале

Влада: Државните карантини се безбедни и строго контролирани, нашите државјани сместени таму не се закана за никого Владата на Република Северн...

Повеќе

ГРЦИТЕ НИ ЧЕСТИТАА: Добредојде за нашите соседи во НАТО семејството, очекуваме добра соработка!

Министерството за надворешни работи на Грција преку официјалниот „Твитер“ профил упати честитки за нашето членство во НАТО, до...

Повеќе

УЖАС: ПРВИОТ ЧОВЕК НА МЛАДИТЕ НА ВМРО ВО БИТОЛА ПОВИКУВА НА ЛИНЧ НА НАШИТЕ ПОВРАТНИЦИ ОД МАЛТА КОИ СЕ СМЕСТЕНИ ВО КАРАНТИН ВО ХОТЕЛ ЕПИНАЛ

Повеќе