Одберете локација на пристап

Вечерва светот е потресен од трагичната смрт на легендарниот Коби Брајант. Помеѓу спортистите кои се простија одКобибеше иНовак Ѓоковиќ. Ѓоковиќ откри нешто што до сега јавностан е го знаеше. Коби бил еден вид ментор во најтешките период во негова
Поточно, го смени својот вектор. Пред 20 години семејство, деца, домашни работи и 8-часовен работен ден беа „обесени“ на жената. И тоа ни се чинеше нормално. Но, сега жените се повеќе емотивно ранливи и повеќе склони кон депресија. Ова
Пајак службата засега ќе функционира со едно возило добиено како донација од Град Скопје (Фото: СДК.МК) Денеска во Штип почна со работа новоформираната пајак служба, која ќе ги санкционира сопствениците на непрописно паркирани возила во гр
Скијачкиот центар Попова Шапка, иако моментно ги нема минималните сантиметри снег за официјален почеток на скијачката сезона, сепак е преполн со посетители. И неколкуте сантиметри снег сепак насекаде ја обелија Попова Шапка, што е привлечно и многу
BECOME A PHOTOGRAPHER ON A CRUISE SHIPONLY WITH KOUZON CRUISE SHIP EMPLOYMENT If you are young and like to travel, this is the job for you.You will meet interesting people from all over the globe, work hard but always have time to visit the island
Во соработка со реномирани партнери од Германија , КОУЗОН нуди можност за вработување во медицинскиот сектор во познати клиники и медицински установиСИТЕ ВРАБОТУВАЊА ќе се реализираат врз основа на интервју со Германските работодавци.Самите вработу
Борис Георгиевски Буџетот на општина Гази Баба за 2020 година е едногласно усвоен од страна на Советот. Разумот го победи инаетот. Остана нејасно зошто беше потребно скоро еден месец блокада на буџетот, кога денес беше прифатен и
“Денес е голем ден за мене и моите сограѓани. Со многу заложба, посветено време и работа на Владата во која бев член како и на институциите во редот на големи капитални проекти што се започнати или започнуваат со реализација на терен е и рек
Од скопската Пожарна велат дека контејнерите се намерно запалени бидејќи огнот одеднаш со голем пламен избил во нив.(Фото: Принтскрин Град Скопје) Шест контејнери попладнево се запалени во скопската населба Дебар Маало и малку фалело пожар
Игор Иџе Стефановски, македонскиот автомобилист е најдобриот од нашата држава. Тој е двократен европски шампион, а тоа го докажа и по последната трка во Хрватска каде го освои европскиот трон. На неговата страна на Фејсбук има видео од пречекот по
Струмичкиот бизнисмен Вице Заев, брат на лидерот на СДСМ и експремиер Зоран Заев, реагира дека написите во „Ла Верита“, врз основа на кои ВМРО-ДПМНЕ гообвинувадека бил дел од злосторничко здружение за спроведување на изборен криминал, с
Ништо не е сменето во ВМРО-ДПМНЕ, партијата предводена од Христијан Мицкоски работи по инструкции на бегалецот од правдата, Никола Груевски. ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски отворено работат на враќање на режимот. Последен доказ за тоа е шефицата
Американски медиуми ја објавија целосната снимка во која се слуша како претседателот на САД, Доналд Трамп, наводни повикува на отпуштање на екс-амбасадорката Мари Јованович. Снимката е од донорска средба одржана во април 2018 година во хотелот &bd
„Сега е моментот сите политички партии, сите претставници на народот во Парламентот, да бидат на висината на сопствената должност и да преземеме одговорност за иднината на државата и за нејзината иднина како членка на ЕУ и за правдата, и зато

ФОТО НА ДЕНОТ!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ЦАРОВСКА ВО ПОСЕТА НА НОВИОТ ЦЕНТАР ЗА ЖРТВИ НА СЕМЕЈНО НАСИЛСТВО ВО ВЕЛЕС: До крајот на годината ќе отвориме 10 сервиси за жртви од родово базирано насилство

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) МНОГУ ГО САКАМ БОЈКО, МОЖЕБИ ЌЕ ЈА ПОСЕТАМ БУГАРИЈА СЛЕДНАТА ГОДИНА, РЕЧЕ ТРАМП НА СРЕДБАТА СО БОЈКО БОРИСОВ ВО БЕЛАТА КУЌА

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Паркот Жена борец вечерва целосно е осветлен во портокалово по повод Меѓународниот ден за елиминација на насилството против жените

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Трите деца кои вчера беа префрлени во друг дом, веќе се вратени во Малиот групен дом во Визгебово. Засега нема никаква закана по нивниот живот, изјави денеска министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

Заев: Нечесно и несериозно е што Мицкоски дома и во странство дава различни изјави

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ФОТО: Плажите во Халкидики се како бомбардирани - вонредна состојба поради невремето

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------...

Повеќе

Градоначалникот на Чаир, Ганиу: На покана на „Шверцерите“ бев во МНТ и јас се зачудив зошто таму

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Заев: Претседателот на ДИК рече дека се спремни за една изборна единица на овие избори

Премиерот Зоран Заев денеска во Владата потпиша меморандум за соработка со амбасадорката на Швајцарија во земјава, Сибил Зутер Техада, во име ...

Повеќе

ЗОО СКОПЈЕ ДОЖИВУВА ПРЕПОРОД: Наскоро воден свет во скопската Зоолошка

Воден свет, или просторија со огромни аквариуми за риби и други водни животни, ќе се гради во Зоолошката градина во Скопје. -Оддамна ни беше во пла...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ ГО ОТВОРИ САМИТОТ ЗА КУЛТУРНА СОРАБОТКА НА КИНА СО ЗЕМЈИТЕ ОД ЦЕНТРАЛНА И ИСТОЧНА ЕВРОПА

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Богоевски: Срамота, комшии, успеавте да го извалкате Визбегово повеќе од сета кал во моите 16 години визбеговски стаж

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Воени доктори ќе работат и во јавното здравство

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Пендаровски: Сите што сме биле на власт да се извиниме на македонскиот народ што не сме го спречиле иселувањето!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Еве зошто навивачи се за на стадион а не за во скап театар - ШТЕТИТЕ ВО МНТ НЕ СЕ МНОГУ ГОЛЕМИ, ЕДЕН МАЈСТОР СО ЧУК, ПОЛА КИЛО ШАЈКИ И ЕДНО КИЛО ЦРВЕНА И ЗЛАТНА ФАРБА ЌЕ ЈА СРЕДИ РАБОТАТА

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе