Одберете локација на пристап

Не три, две ипол години толку траеше мандатот на нашата влада предводена од премиерот Заев, две ипол години успеавме и да ја зголемиме платата од 9.000 на 14.500 и да создадеме нови 60.000 работни места и затоа кога ќе излеме пред вас и кажеме ако
На граѓанската трибина којашто се одржа на Пониква, претседателот Заев зборуваше за остварените економски резултати и големите позитивни промени што беа направени на економски план, а се осврна и на мерките од понудата на СДСМ и коалицијата „
Во гостувањето на ТВ Тера во Битола, заменик-претседателката на СДСМ - Радмила Шекеринска го коментираше новиот закон за ЈО, како и постојаните опструкции со кои се соочуваше правосудството во изминатите години.Таа рече: Јас не можам да сфатам како
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Министерот бе
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Демократскиот с
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Кандидатот за п
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Почитувани,
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Скопј
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Вистинска магиј
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Стартува
Две нови “бомби” денеска се објавени на каналот “Бране капитал” на Јутјуб. Станува збор за дел од разговор меѓу Зоран Заев и Александар Верушевски, кој го имале во кафеана, во 2016 година, а кој Верушевски го снимал.
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Силно
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Градевме
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Никогаш не сум

Смилевски денеска донесе насмевка на 55 детски лица, им подели компјутери и хуманитарни пакети

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

НЕМА КРАЈ СО СКАНДАЛИТЕ ВО ПОШТА: Десет вработени во АД ,,Пошта“ украле 25.000 евра од сметки на граѓаните

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

ПЕНДАРОВСКИ: Остатокот од платата над минималецот за април ја донирав во хуманитарна организација

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ИМАЛО И БЕТЕР ОД НАС: НОВИОТ АВТОПАТ ВО КАИРО!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

БОМБА НА ГОРАН СДК: Што е нормално во земја во која опозицијата се буни зашто е посадена трева на плацот на главниот плоштад во главниот град, што тие додека биле на власт криминално го продале за лажно барокна зграда со лажно барокни фалсификувани шпански скали? И што е нормално ако никој од нив уште не е в затвор за криминалите што ги правеа 11 години на власт?!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ГОРАН СДК: Македонија е единствената земја во светот во која заштитата на јавното здравје во време на пандемија е неуставна

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) СЛЕДНИОТ ПРАТЕНИК ОД ПРИЛЕП, ТАЛЕСКИ: После цели 47 години, Прилеп добива нов и современ мост, граден според сите стандарди

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Русковска потврди дека се води истрага за Дончев, Ивановска најави постапка за непријавување на приходи

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

Од 52-рата седница на Владата: Донесен ребалансот на Буџетот за 2020

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНО: ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПЕНДАРОВСКИ И ШЕФОТ НА ЗНМ ЧАДИКОВСКИ СЕ ФАТИЈА НА ЈАДИЦАТА НА ЛАЖНИТЕ ВЕСТИ НА ВМРО ДПМНЕ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ПЕНДАРОВСКИ: Грешката за укинувањето на законот за анти дискриминација е во собраниските служби, ние пробавме да им укажеме на грешката но не сакаа са слушаат

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Во Атина остварив средба со грчкиот министер за здравство Василис Кикилиас, Двајцата се согласивме дека е потребно да се обезбеди брз проток на границите кои се исклучително оптоварени во текот на летото и да се обезбеди лесен пристап до здравствени услуги на граѓаните

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ИНТЕРЕСЕН ГАФ НА ШЕФИЦАТА ЗА ОДНОСИ СО ЈАВНОСТ НА ПЕНДАРОВСКИ, ГО НАЈАВИ КАКО ПРЕТСЕДАТЕЛЕ СТЕВО ЦРВЕНКОВСКИ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПЕНДАРОВСКИ ОДЛУЧИ: Нова вонредна состојба во траење од 14 дена ни е потребна исклучиво за справување со економските последици од пандемијата на #COVID19, како и за заокружување на здравствените одговори

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Владата предлага продолжување на вонредната состојба за 30 дена

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе