Одберете локација на пристап

Родителите на средношколците и професорите се во паника откако редакциите наРадио МОФи наА1.онобјавија дека на месинџер апликацијата Телеграм креирана е група насловена како „Јавна соба“ на која се споделуваат и се коментираат
Со реформата на администрацијата никој нема да бидеизбркан од работното место, а оние кои ќе заминат во приватен сектор да имаат подобри услови за работа и поголеми плати,вели министерот за администрација и информатичко општество Дамјан Ман
Не се сметаме за загадувачи кои придонесуваат за нарушување на животната средина. Најодговорно тврдиме и кажуваме дека тоа не е така и многу ми е криво што има написи по весниците и порталите од луѓе кои не ги провериле фактите и зборуваат како што
Исто како и Тито, и романскиот доктатор живеел во невиден луксуз кој дури сега речиси 30 години по неговата смрт и пад од власт е отворен за пошироката јавност. Дворецот на пролетта, сега е претворен во музеј и цел свет може да види како двојката
Бизнисменот Орце Камчев побарал изземање на обвинителката Лиле Стефанова од истрагата за случајот „Империја“, a од постапување во предметот барал да се тргне и судијата на претходна постапка, Весна Димишкова. Камчев барањата за изземањ
Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва оствари средба со претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел кој престојува во работна посета на Република Северна Македонија. Претседателот Пендаровски на заедничката пр
Директорката на УЈП, Сања Лукаревска беше ден од новото издание на „30 прашања со“ на СДСМ. Таа смета дека најголема предрасуда за УЈП е дека тие се лошите, а нејзин талент е глумењето.
Пратеничката од ДОМ, Лилјана Попвска, која е една од иницијаторите на законот за забрана за увоз на отпад, рече дека образложението зошто вчера законот бил прескокнат е што требало дополнителна консултација со институциите затоа што зем
Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов денеска одговараше на прашања од пред гимназијата „Никола Карев“. Тој беше запрашан за уништените јавни површини во некои делови од градот и ситуацијата со склучениот договор со фирма за чи
Заедно со работодавачите, работниците, синдикатите и стопанските комори заеднички донесовме одлука дека економијата сега може да издржи минимална плата од 14.500 денари и тоа сега се случува, истакна потпретседателката на СДСМ Мила Царовска на прог
Дали бизнис-интересот и долгорочниот економски бенефит од извозот на сув цвет од канабис се главниот мотив во моментот овој закон да помине пред Собранието, а регулативите за корисниците и за пациентите ќе почекаат подобри времиња, дебатираа минист
„Она што е неопходно, не заради Брисел, е носење на нов закон за јавно обвинителство, но ќе подвлечам, квалитетен и издржан закон, а не решенија кои ќе бидат резултат на дневнополитички договарања. Подобро да не се донесе закон отколку да се
Не е постигнат напредок во разговорите за донесување закон за јавно обвинителство ниту по вчерашната средба на партиските работни групи што се одржа во Собранието. Кусо по почетокот претставниците на ВМРО-ДПМНЕ ја напуштија средбата образложувајќи

(ВИДЕО) УРЕДНИКОТ НА РАДИО СЛОБОДНА ЕВРОПА, ЗОРАН ЌУКА МУ НАПРАВИ ДОСЕГА НАЈКРИТИЧКО ИНТЕРВЈУ НА ПРЕМИЕРОТ ДОСЕГА ДОДЕКА Е ШЕФ НА ВЛАДАТА

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Заев: ВМРО-ДПМНЕ е влезена во тежок криминал за претседателските избори, да се истражат донациите на Орце Камчев

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ТЕСЛА ГО ПРОМОВИРАШЕ СВОЈОТ ПРВ ЏИП, ИЗГЛЕДА КАКО ОД НАУЧНО ФАНТАСТИЧЕН ФИЛМ

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Павле Трајанов: Не знам кој ќе ги изгуби изборите, но знам кој ќе победи

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) НЕВЛАДИНИ И ПАРТИИ БАРААТ ОБВИНИТЕЛИТЕ ОД СЈО ДА ГИ ВРАТАТ ОГРОМНИТЕ БОНУСИ КОИ ГИ ЗЕЛЕ

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

СЕ Е ИСТО ВО ВМРО ДПМНЕ, САМО ЊЕГА НЕМА: Друштво на Мицковски во Загреб му правеше кумот на Мартин Ендек Протуѓер!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Премиерите Заев и Брнабиќ од средбата во Нови Сад: Имаме заеднички интерес да реализираме транспортни, инфраструктурни и енергетски проекти со регионален предзнак

Повеќе

СОПРУГОТ НА ПРАТЕНИЧКАТА ОД ВМРО ДПМНЕ, ЗАТУРОСКА ПРЕДИЗВИКАЛ ТЕШКА СООБРАЌАЈНА НЕЗГОДА ВО ОХРИД

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ПАВЛЕ ТРАЈАНОВ: Не сакам јас да ја правам споредбата меѓу Груевски и Мицковски, гласачите ќе ја направат таа споредба

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗА ОВА ЦАРОВСКА ЗАСЛУЖУВА НОБЕЛОВА НАГРАДА: Го затвори детскиот конц логор Ранка Милановиќ, познат децениски казамат каде се мачеа стотици деца оставени речиси сами на себе во ужасни услови!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ШОКАНТНО: Трифун Костовски и турски бизнисмени ја спонзорирале книгата на советникот на Хорхе кој се фали дека го советувал да подели масовна амнестија за обвинетите од СЈО!!!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ВЛАДЕ МИЛЧИН ПРИЗНА ЗОШТО ГО КРИТИКУВА ЗАЕВ: Пред да ја прави владата му пишав СМС порака за тоа кој треба да министер за култура, но не ми одговори!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ЖЕСТОК ДУЕЛ НА НИКОЛА НАУМЕ СО ВЛАДЕ МИЛЧИН: За жал и Владе Милчин стана еден од оние кои шират лажни вести секој ден за оваа власт!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Министерот за здравство Филипче: Предлог-буџет за 2020 година е креиран според потребите на пациентите и здравствените работници Yahoo / Inbox

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗОШТО ПАРКИНЗИ СКОПЈЕ НЕ ГИ КРЕВА СКАПИТЕ ЛИМУЗИНИ НА ПАРТИЗАНСКА ПРЕД ФИТНЕС ХАУС?!?!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе