Одберете локација на пристап

Вечерва светот е потресен од трагичната смрт на легендарниот Коби Брајант. Помеѓу спортистите кои се простија одКобибеше иНовак Ѓоковиќ. Ѓоковиќ откри нешто што до сега јавностан е го знаеше. Коби бил еден вид ментор во најтешките период во негова
Поточно, го смени својот вектор. Пред 20 години семејство, деца, домашни работи и 8-часовен работен ден беа „обесени“ на жената. И тоа ни се чинеше нормално. Но, сега жените се повеќе емотивно ранливи и повеќе склони кон депресија. Ова
Пајак службата засега ќе функционира со едно возило добиено како донација од Град Скопје (Фото: СДК.МК) Денеска во Штип почна со работа новоформираната пајак служба, која ќе ги санкционира сопствениците на непрописно паркирани возила во гр
Скијачкиот центар Попова Шапка, иако моментно ги нема минималните сантиметри снег за официјален почеток на скијачката сезона, сепак е преполн со посетители. И неколкуте сантиметри снег сепак насекаде ја обелија Попова Шапка, што е привлечно и многу
BECOME A PHOTOGRAPHER ON A CRUISE SHIPONLY WITH KOUZON CRUISE SHIP EMPLOYMENT If you are young and like to travel, this is the job for you.You will meet interesting people from all over the globe, work hard but always have time to visit the island
Во соработка со реномирани партнери од Германија , КОУЗОН нуди можност за вработување во медицинскиот сектор во познати клиники и медицински установиСИТЕ ВРАБОТУВАЊА ќе се реализираат врз основа на интервју со Германските работодавци.Самите вработу
Борис Георгиевски Буџетот на општина Гази Баба за 2020 година е едногласно усвоен од страна на Советот. Разумот го победи инаетот. Остана нејасно зошто беше потребно скоро еден месец блокада на буџетот, кога денес беше прифатен и
“Денес е голем ден за мене и моите сограѓани. Со многу заложба, посветено време и работа на Владата во која бев член како и на институциите во редот на големи капитални проекти што се започнати или започнуваат со реализација на терен е и рек
Од скопската Пожарна велат дека контејнерите се намерно запалени бидејќи огнот одеднаш со голем пламен избил во нив.(Фото: Принтскрин Град Скопје) Шест контејнери попладнево се запалени во скопската населба Дебар Маало и малку фалело пожар
Игор Иџе Стефановски, македонскиот автомобилист е најдобриот од нашата држава. Тој е двократен европски шампион, а тоа го докажа и по последната трка во Хрватска каде го освои европскиот трон. На неговата страна на Фејсбук има видео од пречекот по
Струмичкиот бизнисмен Вице Заев, брат на лидерот на СДСМ и експремиер Зоран Заев, реагира дека написите во „Ла Верита“, врз основа на кои ВМРО-ДПМНЕ гообвинувадека бил дел од злосторничко здружение за спроведување на изборен криминал, с
Ништо не е сменето во ВМРО-ДПМНЕ, партијата предводена од Христијан Мицкоски работи по инструкции на бегалецот од правдата, Никола Груевски. ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски отворено работат на враќање на режимот. Последен доказ за тоа е шефицата
Американски медиуми ја објавија целосната снимка во која се слуша како претседателот на САД, Доналд Трамп, наводни повикува на отпуштање на екс-амбасадорката Мари Јованович. Снимката е од донорска средба одржана во април 2018 година во хотелот &bd
„Сега е моментот сите политички партии, сите претставници на народот во Парламентот, да бидат на висината на сопствената должност и да преземеме одговорност за иднината на државата и за нејзината иднина како членка на ЕУ и за правдата, и зато

НА МОЛБА НА ШЕФОТ НА АМАЗОН, БЕЗОС: Милијардерот Блумберг се вклучи во трката за претседател на САД

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

СВЕСНИ ЛИ СТЕ ДЕКА ПРОТЕСТИРАТЕ ПРОТИВ ТРИ ДЕЦА КОИ НЕМАЛЕ СРЕЌА ВО ЖИВОТОТ, ИМ РЕЧЕ ДИРЕКТОРКАТА НА ГРУПНИОТ ДОМ „РАНКА МИЛАНОВИЌ“ НА ЖИТЕЛИТЕ НА ВИЗБЕГОВО

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) УРЕДНИКОТ НА РАДИО СЛОБОДНА ЕВРОПА, ЗОРАН ЌУКА МУ НАПРАВИ ДОСЕГА НАЈКРИТИЧКО ИНТЕРВЈУ НА ПРЕМИЕРОТ ДОСЕГА ДОДЕКА Е ШЕФ НА ВЛАДАТА

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Заев: ВМРО-ДПМНЕ е влезена во тежок криминал за претседателските избори, да се истражат донациите на Орце Камчев

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ТЕСЛА ГО ПРОМОВИРАШЕ СВОЈОТ ПРВ ЏИП, ИЗГЛЕДА КАКО ОД НАУЧНО ФАНТАСТИЧЕН ФИЛМ

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Павле Трајанов: Не знам кој ќе ги изгуби изборите, но знам кој ќе победи

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) НЕВЛАДИНИ И ПАРТИИ БАРААТ ОБВИНИТЕЛИТЕ ОД СЈО ДА ГИ ВРАТАТ ОГРОМНИТЕ БОНУСИ КОИ ГИ ЗЕЛЕ

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

СЕ Е ИСТО ВО ВМРО ДПМНЕ, САМО ЊЕГА НЕМА: Друштво на Мицковски во Загреб му правеше кумот на Мартин Ендек Протуѓер!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Премиерите Заев и Брнабиќ од средбата во Нови Сад: Имаме заеднички интерес да реализираме транспортни, инфраструктурни и енергетски проекти со регионален предзнак

Повеќе

СОПРУГОТ НА ПРАТЕНИЧКАТА ОД ВМРО ДПМНЕ, ЗАТУРОСКА ПРЕДИЗВИКАЛ ТЕШКА СООБРАЌАЈНА НЕЗГОДА ВО ОХРИД

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ПАВЛЕ ТРАЈАНОВ: Не сакам јас да ја правам споредбата меѓу Груевски и Мицковски, гласачите ќе ја направат таа споредба

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗА ОВА ЦАРОВСКА ЗАСЛУЖУВА НОБЕЛОВА НАГРАДА: Го затвори детскиот конц логор Ранка Милановиќ, познат децениски казамат каде се мачеа стотици деца оставени речиси сами на себе во ужасни услови!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ШОКАНТНО: Трифун Костовски и турски бизнисмени ја спонзорирале книгата на советникот на Хорхе кој се фали дека го советувал да подели масовна амнестија за обвинетите од СЈО!!!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ВЛАДЕ МИЛЧИН ПРИЗНА ЗОШТО ГО КРИТИКУВА ЗАЕВ: Пред да ја прави владата му пишав СМС порака за тоа кој треба да министер за култура, но не ми одговори!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ЖЕСТОК ДУЕЛ НА НИКОЛА НАУМЕ СО ВЛАДЕ МИЛЧИН: За жал и Владе Милчин стана еден од оние кои шират лажни вести секој ден за оваа власт!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе