Одберете локација на пристап

Oliver Spasovski 💬Oд ВМРО-ДПМНЕ пак не доаѓаат на дебати што потврдува дека се враќаат назад, за НАТО и ЕУ е потребно лидерство. За НАТО и ЕУ беше потребно силна политичка волја, визија и лидерство, а режимот за 11 го
Гледав на МТВ, дуел Мицковски – Заев. Не е мое и не се мешам, ама ВМРО-ДПМНЕ има време до 15-ти да проба и да си најде нов лидер. Фејсбук статус на новинарската легенда, Зоран Иванов.
Граѓаните почнаа да се собираат пред парламентот набргу по прес-конференцијата на Вучиќ (Фото: РАС Србија) Група демонстранти упадна вечерва во зградата на српскиот парламент по најавата на претседателот Александар Вучиќ дека ќе го врати п
Во анкетата што ја објави Институтот за политички истражувања од Скопје (ИПИС) за претстојните избори во благо водство е ВМРО-ДПМНЕ пред СДСМ, пренесе360 степени. Вкупно 21,9 отсто се определиле за ВМРО-ДПМНЕ, а коалиција СДСМ и Беса доб
Кузмановиќ Весна Tel +389 2 3220613 E-Mail [email protected] Медиуми во РС Македонија Почитувани, Согласно општествените случувања во Република Северна Македонија, поточно одржув
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Сега пациенткит
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Има луѓе кои се разочарани од сите партии. За нив “сите се исти”. И затоа тие одлуката за тоа кој ќе ја предводи идната влада им ја оставаат исклучително на приврзаниците и членовите на партиите. Таквите сакаат себе си да се сметаат за
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- - Некои од поли
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Коал
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Mисајлов
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Бев у

Филипче: Сите оздравени кои можат да донираат плазма да го сторат тоа за да спасат живот

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) БОРЈАН ГО РАЗНЕСЕ КУРТОНОТ МОМИРОВСКИ: ЗНАЕШ ЛИ КОЈ ТИ Е ГАЗДА, ЗА КОГО РАБОТИШ ВО АЛФА ТВ?!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Филипче: Мора да се навикнеме да ги почитуваме мерките за заштита и да се навикнеме да живееме со вирусот

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Од 55-тата седница на Владата: Се нормализира јавниот градски и меѓуградскиот јавен превоз од и кон Општина Куманово; Се укинува домашната изолација, која беше задолжителна после државниот карантин

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ВАСКО ЕФТОВ РАСПАЛИ ПО МИЦКОВСКИ: Со снимките со Кичеец, на Мицковски аферата Рекет му се врати како бумеранг и го акна по носот, затоа сега срамно бега од избори!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ОД ГОЛЕМО ЛИДЕРИШТЕ И ШПИЦЕН КАНДИДАТ ЗА ПРЕМИЕР ДО ПЛАЧКО И КАНДИДАТ ЗА ЛУЗЕР НА ГОДИНАТА ЗА САМО 2 МЕСЕЦА: Лидерот на ВМРО ДПМНЕ почна да се заканува со бојкот на избори!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ЗНМ реагира на изјава на Ахмети: ДУИ да престане со етикетирање новинари

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) го осудува етикетирањето на претседателот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети кон новина...

Повеќе

Се демонтира мобилната болница, за среќа без ниту еден згрижен пациент затоа што со карантинот пикот беше ублажен

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ПАРТАЛИ ЛЕТАА НА ТВ 24: РАДМИЛА ГО МАСАКРИРАШЕ НИКОЛОВСКИ, ЖАЛ ДА ТЕ ФАТИ ЗА ОХРИЃАНЕЦОТ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Ниту карантин ниту тестови: Бугарија, Србија и Грција ги отвораат границите од 1 јуни – што е со Македонија?

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

СЕ НАМАЛУВА БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ: ОД ВКУПНО 1839 ЗАРАЗЕНИ, ОСТАНАА УШТЕ 382 ЗАРАЗЕНИ, ДЕНЕСКА 50 ОЗДРАВЕНИ, 22 НОВО ЗАРАЗЕНИ И 2 ПОЧИНАТИ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

МЕЃУНАРОДНАТА ЗАСТАНА ЗАД ЗАЕВ - Ќучук: Северна Македонија треба да има политичка Влада и Парламент што е можно побрзо

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Заев: Снимката која беше емитувана е од ручек со Александар Верушевски

Снимката која беше објавена е направена од Александар Верушевски на ручек во ресторан во Струмица, одговори Заев на прашање на новинар за тоа кој ...

Повеќе

Е ВАКВИ ГАЗДИ ГО ОЦРНУВААТ КАПИТАЛИЗМОТ: Фабрика од Неготино им сопирала рати за кредит, а не ги уплаќала во банка, работници на црвена листа должници

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

АКО НЕ СЕ ДОГОВОРИМЕ, ИМАМЕ УСТАВ И ЗАКОНИ, ИЗБОРИТЕ СЕ НА 21 ЈУНИ, ЗА ТОА ПОДДРШКА ДАВААТ БЕСА, ДУИ И ДПА, РЕЧЕ ЗАЕВ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе