Одберете локација на пристап

Oliver Spasovski 💬Oд ВМРО-ДПМНЕ пак не доаѓаат на дебати што потврдува дека се враќаат назад, за НАТО и ЕУ е потребно лидерство. За НАТО и ЕУ беше потребно силна политичка волја, визија и лидерство, а режимот за 11 го
Гледав на МТВ, дуел Мицковски – Заев. Не е мое и не се мешам, ама ВМРО-ДПМНЕ има време до 15-ти да проба и да си најде нов лидер. Фејсбук статус на новинарската легенда, Зоран Иванов.
Граѓаните почнаа да се собираат пред парламентот набргу по прес-конференцијата на Вучиќ (Фото: РАС Србија) Група демонстранти упадна вечерва во зградата на српскиот парламент по најавата на претседателот Александар Вучиќ дека ќе го врати п
Во анкетата што ја објави Институтот за политички истражувања од Скопје (ИПИС) за претстојните избори во благо водство е ВМРО-ДПМНЕ пред СДСМ, пренесе360 степени. Вкупно 21,9 отсто се определиле за ВМРО-ДПМНЕ, а коалиција СДСМ и Беса доб
Кузмановиќ Весна Tel +389 2 3220613 E-Mail [email protected] Медиуми во РС Македонија Почитувани, Согласно општествените случувања во Република Северна Македонија, поточно одржув
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Сега пациенткит
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Има луѓе кои се разочарани од сите партии. За нив “сите се исти”. И затоа тие одлуката за тоа кој ќе ја предводи идната влада им ја оставаат исклучително на приврзаниците и членовите на партиите. Таквите сакаат себе си да се сметаат за
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- - Некои од поли
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Коал
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Mисајлов
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Бев у

БОМБА ОД ТОДОР ПЕТРОВ: ЗАЕВ Е ВО ПРАВО, ИЗБОРИ ТРЕБА ДА ИМА НА 21 ЈУНИ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ПОГЛЕДНЕТЕ КАКОВ ХАОС ПРАВИ НАЌЕ ОТСЈАЈ: Една недела по тајно снимената сторија: На улиците уште поголем хаос

Повеќе

МИЦКОВСКИ ПАК ЈА ИЗЛАЖА ЈАВНОСТА, ПО СТОТИ ПАТ: Примерот со Словачка не е точен, таа има и парламент, и влада, и одржани избори

Словачка, која лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, ја посочи како пример за држава која слично како и Македонија нема функционални инстит...

Повеќе

ХАОС ВО МВР - СЕ ВРАТИ ТЕРОРОТ НА ГОЦА И МИЈАЛКОВ: НАЌЕ ЧУЛЕВ ПОСТАВИЛ СВОЈ ЧОВЕК ШЕФ НА ВНАТРЕШНА КОНТРОЛА И ПОВЕЛ ПОСТАПКИ ПРОТИВ СИТЕ ПОРТПАРОЛИ НА МВР, ИМ СЕ ОДМАЗДУВА НА ПОЛИЦАЈЦИТЕ КОИ ГО ПРИВЕЛЕ СИНИША АЛЕКСОВСКИ, ГИ ЗАШТИТИЛ СВОИТЕ БОДИГАРДИ ВО СЛУЧАЈОТ СО НОВИНАРОТ ФУРКАН САЛИУ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Вицепремиерката Царовска во емисијата Утрински брифинг на Слободна ТВ: Мерките од првиот и вториот пакет дадоа резултати

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

СЕКОЈ ДЕН ГО ПИЕТЕ, НО ДАЛИ СТЕ ЗНАЕЛЕ ДЕКА КАФЕТО Е ВСИШНОСТ СЕМКА НА ЦРЕША ОД АФРИКА?!?!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Заев: Во услови кога и по втората лидерска средба не дојдовме до решение, останува да одиме на избори според роковите што се заокружени

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

ДРВО СИ ЗА БИЗНИС КАКО ГАНКА САМОИЛОВА ЦВЕТАНОВА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Јовановиќ: На 21 јуни одиме на избори, Будимпешта може да се пенави до утре, нереди и насилства никој нема да им дозволи

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

Зекири: Мицкоски бидејќи се плашиш можеш слободно да не учествуваш на изборите

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Вооружена кражба пред банка во Сарај - одземени околу 35 илјади евра од промет на фирма од Сарај

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ЛЕКЦИЈА ПО ДОМАЌИНЛАК И ПР ШАХ МАТ ОД СДСМ ЗА ВМРО ДПМНЕ: ОЛИВЕР СПАСОВСКИ НА ЛИДЕРСКАТА ДОЈДЕ СО МЕРЦЕДЕС ОД 250 000 ЕВРА, ЗАПЛЕНЕТ ОД КРИМИНАЛЦИ, ОД АГЕНЦИЈА ЗА ЗАПЛЕНЕТ ИМОТ ДОДЕЛЕН НА СОЗР!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ВМРОВЦИ СПРЕМАЈТЕ СЕ: ДРЖАВАТА ЌЕ ВЕ ПРСКА СО СРЕБРЕН ЈОД!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) МИЛЕ ТАЛЕСКИ: После долги години, жителите од Алинци добија новоасфалтирани улици и подобри услови за живот во ова населено место, основни потреби за кои претходната криминална власт на ВМРО-ДПМНЕ немаше слух

✅ Ги асфалтиравме приоритетните улици во населеното место Алинци Го исполнивме клучното барање на жителите од населеното место Алинци и ги асфалт...

Повеќе

(ВИДЕО) Заев на Канал 5: Во ваква ситуација, Законот вели дека изборите се на 21 јуни, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ имаат страв од избори и тоа не смее да ја заглави државата

Одржувањето на изборите е важно пред се за здравјето на граѓаните, за економијата, за демократските институции и затоа е вредно да вложуваме енергиј...

Повеќе