Одберете локација на пристап

Безидејноста на ВМРО-ДПМНЕ и отсуството на допир со реалноста се чита на секоја страна од нивната програма. За мене беше големо изненадување, но и разочарување кога согледавме дека нивната програма е всушност збир на веќе реализирани проекти само с
Теарце, 3 јули 2020 (МИА)– Во тетовско Теарцетрибина со граѓаните одржаа кандидатите за пратеници наКоалицијата „Можеме“ предводена од носителот на листата во шестата изборна единицаи Биљал Касами. Тој истакна дека иако во оваа ко
Зијадин Села, лидер на Алијанса за Албанците и носител на пратеничката листа во шестата изборна единица, истакна дека во програмата „Држава за сите” се предвидени инвестиции од 500 милиони евра само за албанските населби. -
Лидерот на БЕСА Биљал Касами, кој е носител на заедничката пратеничка листа предводена од СДСМ во шестата изборна единица, во тетовско Теарцеистакна дека сите 25 различни партии во коалицијата „Можеме“ се соединиле за иднината на ев
Бујар Османи од ДУИ вели дека со СДСМ заедно како коалициски владини партнери донеле клучни одлуки, но не ја искчучи можноста по изборите за состав на Влада да преговараат и со ВМРО-ДПМНЕ. Тој во емисијата „Само интервју“ ј
Времето на национализам и лажен патриотизам е завршено. Најголем патриот е оној којшто носи храбри одлуки за иднината. Стратешката цел за членството во НАТО и почеток на преговорите со ЕУ ја остваривме, порача лидерот на СДСМ Зоран Заев, кој е
Повод за ваквиот потег на обвинителката е дел од содржината на изборниот спот на опозициската коалиција, насловен „Криминална приказна“. Шефицата на Основното јавно Обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, Вилма Рус
Лидерот на ДУИ, Али Ахмети денеска од Камениот мостсе наврати на минатото и порачадека Гоце Делчев соработувал со албански и македонски патриотиидека не се кае за тоа што изјавил дека треба да се почитува неговата мисија,односнокако што вели тој
Судијакта Добрила Кацарска, реагираше на спотовите во изборната кампања на ВМРО-ДПМНЕ, каде се споменува нејзиното име и смета дека партијата го злоупотребува. Таа во изјава запорталот „Фактор“потенцира дека партиите добива
Судијката Добрила Кацарска која заедно со обвинителката Вилма Рускоска, денеска се најдоа во кадрите на најновиот предизборен спот на ВМРО-ДПМНЕ и тоа направени од картон, во вид на сликички. По тој повод, Кацарска за ТВ 21 излезе со свој личен ста
Тврдеше дека работел про-боно како советник на Груевски, па излегоа докази дека добивал по 5.000 евра месечно... Тврдеше дека никогаш не се сретнал со Зоран Кичеец, па излегоа аудио-снимки дека редовно се сретнувал... Тврдеше дека видео-снимките
Почитувани, Денеска, министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче ја посети Специјалната болница за ортопедија и трауматологија „Св.Еразмо“ во Охрид. Во оваа јавно-здравствена установа, согласно протоколите за спречување на шире
Агенцијата за разузнавање добива нови информации за случајот „Диво насеље“ во кој загинаа осум полицајци и десет припадници на вооружена група, вели директорот на Агенцијата за разузнавање Еролд Муслиу во неделното интервју на Радио
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Ние носе
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Кривична пријав

Со инвестиција од 1 милион евра, Алкалоид го реализираше проектот за гасификација на локалитетот во Ѓорче Петров

Во согласност со планот за капитални вложувања за 2019 и за 2020 година, АЛКАЛОИД АД Скопје реализираше инвестициска активност за приспособување и з...

Повеќе

СДСМ ЗАПУКА СО ШИРОКО ЦЕВНИ ХАУБИЦИ: Јасно е како бел ден, Мицкоски бега од избори, се плаши од пораз, знае дека граѓаните ќе го казнат неговото неодговорно однесување за време на здравствена криза

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

КАКВА СЛУЧАЈНОСТ: ИСТИТЕ КОИ ПРОТЕСТИРАА ЗА ИМЕТО И БОЈКОТИРАМ СЕГА ПРОТЕСТИРААТ ПРОТИВ 5Г, ВАКЦИНИТЕ И ПОЛИЦИСКИ ЧАС?!?!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ПЕТРЕ ЗА НОВИОТ БУЛЕВАР БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА: После 40 години од тесна улица широка 7 метра градиме нов 1.700 метри булевар, со ширина од 40 метри, со шест коловозни ленти, две велосипедски и две пешачки патеки и централно и странично зеленило кои ќе овозможат развој на градот во наредните триесетина години

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

КОМЕРЦИЈАЛНА БАНКА: БЕСПЛАТНИ ДЕБИТНИ КАРТИЧКИ ЗА ПЕНЗИОНЕРИ

Комерцијална банка им нуди бесплатни дебитни картички на пензионерите кои својата пензија ја примаат во нашата банка. Избегнете го чекањето ред на ш...

Повеќе

КОМЕРЦИЈАЛНА БАНКА: НОВИ КРЕДИТИ ЗА ВОНРЕДНИ УСЛОВИ

Во услови на вонредна состојба, Комерцијална банка подготви кредити за физички лица со услови за одобрување кои ќе важат сѐ додека трае вонредната с...

Повеќе

На сите корисници на Mastercard® и Visa кредитни и дебитни картички, Комерцијална банка бесплатно им овозможува највисоко ниво на заштита со помош на 3DES Secure

Тоа е врвен безбедносен систем кој во реално време овозможува највисоко ниво на заштита при секоја интернет-трансакција со картички од кој било комп...

Повеќе

ЕВЕ ЗОШТО СДСМ ВОДИ 10% НА АНКЕТИТЕ ПРЕД ВМРО ДПМНЕ: Градоначалниците на СДСМ започнаа со донирање на априлските плати во Ковид фондот!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

НЕМА КРАЈ НА МАЈМУНАРИИТЕ НА ВМРОВЦИТЕ: ПОШТАРОТ НЕ МОЖЕ ДА ГО НАЈДЕ АНТОНИЈО МИЛОШОСКИ ЗА ДА ГО ИЗВЕСТИ ПО ЗАКОН ДЕКА ИСТРАГАТА „МОЌНИК” Е ЗАВРШЕНА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

БОМБА НА ОРДАНОВСКИ: МПЦ НАМЕРНО ГИ КРШИ МЕРКИТЕ ЗА ДА ИМА ЗГОЛЕМЕНИ ПРИХОДИ ОД ПОГРЕБИ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

АПИС: Преземени сите превентивни мерки, автомат клубовите и казината може да бидат дел од првата фаза на олабавување

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

СОЛЗИ ТЕЧАТ ВМРОВСКИ КАКО РЕКА: Северна Македонија ќе има пристап до Фондот за солидарност на ЕУ вреден 800 милиони евра

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

БРАВАРОТ ЈА ЗАЦРНИ СРБИЈА: Кредитите на Тито ќе се плаќаат уште две децении

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ САДИ ДРВА КАКО ЛУД ПО СКОПЈЕВО, КАЈ ДА СЕ СВРТИШ НИКНУВААТ НОВИ ДРВОРЕДИ НИЗ СКОПЈЕ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Од 51-вата седница на Владата: Усвоен првиот пакет од Планот за намалување на рестриктивните мерки за спречување на ширење на коронавирусот; Со 738 претпријатија и 6.524 вработени се затвори првата линија за бескаматни кредит од ,,Ковид 1"; Северна Македонија ќе има пристап до Фондот за солидарност на ЕУ вреден 800 милиони евра; Командата на СЕЕБРИГ од август оваа година ќе има седиште во Куманово

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе