Одберете локација на пристап

Зијадин Села, лидер на Алијанса за Албанците и носител на пратеничката листа во шестата изборна единица, истакна дека во програмата „Држава за сите” се предвидени инвестиции од 500 милиони евра само за албанските населби. -
Лидерот на БЕСА Биљал Касами, кој е носител на заедничката пратеничка листа предводена од СДСМ во шестата изборна единица, во тетовско Теарцеистакна дека сите 25 различни партии во коалицијата „Можеме“ се соединиле за иднината на ев
Бујар Османи од ДУИ вели дека со СДСМ заедно како коалициски владини партнери донеле клучни одлуки, но не ја искчучи можноста по изборите за состав на Влада да преговараат и со ВМРО-ДПМНЕ. Тој во емисијата „Само интервју“ ј
Времето на национализам и лажен патриотизам е завршено. Најголем патриот е оној којшто носи храбри одлуки за иднината. Стратешката цел за членството во НАТО и почеток на преговорите со ЕУ ја остваривме, порача лидерот на СДСМ Зоран Заев, кој е
Повод за ваквиот потег на обвинителката е дел од содржината на изборниот спот на опозициската коалиција, насловен „Криминална приказна“. Шефицата на Основното јавно Обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, Вилма Рус
Лидерот на ДУИ, Али Ахмети денеска од Камениот мостсе наврати на минатото и порачадека Гоце Делчев соработувал со албански и македонски патриотиидека не се кае за тоа што изјавил дека треба да се почитува неговата мисија,односнокако што вели тој
Судијакта Добрила Кацарска, реагираше на спотовите во изборната кампања на ВМРО-ДПМНЕ, каде се споменува нејзиното име и смета дека партијата го злоупотребува. Таа во изјава запорталот „Фактор“потенцира дека партиите добива
Судијката Добрила Кацарска која заедно со обвинителката Вилма Рускоска, денеска се најдоа во кадрите на најновиот предизборен спот на ВМРО-ДПМНЕ и тоа направени од картон, во вид на сликички. По тој повод, Кацарска за ТВ 21 излезе со свој личен ста
Тврдеше дека работел про-боно како советник на Груевски, па излегоа докази дека добивал по 5.000 евра месечно... Тврдеше дека никогаш не се сретнал со Зоран Кичеец, па излегоа аудио-снимки дека редовно се сретнувал... Тврдеше дека видео-снимките
Почитувани, Денеска, министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче ја посети Специјалната болница за ортопедија и трауматологија „Св.Еразмо“ во Охрид. Во оваа јавно-здравствена установа, согласно протоколите за спречување на шире
Агенцијата за разузнавање добива нови информации за случајот „Диво насеље“ во кој загинаа осум полицајци и десет припадници на вооружена група, вели директорот на Агенцијата за разузнавање Еролд Муслиу во неделното интервју на Радио
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Ние носе
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Кривична пријав
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „ВМРО-ДПМ
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Во Приле

(ВИДЕО ИНФОМАКС) По лидерската средба, новинарите му ја одраа кожата на Мицковски за снимките со Кичеец: Дали е ваш оперативец, дали Заеви ви го уфрлиле да ве снима, дали вие сте ја режирале аферата РЕКЕТ?!?!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

СИТЕ ОЧЕКУВААТ ДРАКОНСКИ КАЗНИ ЗА ОВИЕ ДИЛЕТАНТИ: Се врши идентификација на сите учесници на собирот во Струга

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

ПОНУДИВ НЕКОЛКУ ДАТУМИ ЗА ИЗБОРИ ЛЕТОВО, НО МИЦКОСКИ НЕ САКАШЕ ДА РАЗГОВАРА ОТИ СЕ ПЛАШИ ОД ПОРАЗ, РЕЧЕ ЗАЕВ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ: ИЗБОРИТЕ СЕ ВЕЌЕ ПРОГЛАСЕНИ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ЕПИЛОГ ОД 3 ЧАСОВНАТА ЛИДЕРСКА СРЕДБА КАЈ ПЕНДАРОВСКИ: Да се прашаат комисијата за заразни болести, ДИК и ОБСЕ околу можен иден датум за избори и потоа лидерска средба наредна недела!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) СПАСОВСКИ НА ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА ОБЈАСНУВА КОИ ОБЈЕКТИ ЌЕ ПОЧНАТ СО РАБОТА ОВАА НЕДЕЛА А КОИ НАРЕДНАТА НЕДЕЛА!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

Роби Телекабел со жестока реакција: ТВ-гледачите ќе плаќаат 100 денари поскапи сметки заради Владата и националните телевизии

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: ДЕНЕСКА ИМА 10 НОВО ЗАБОЛЕНИ, 5 ОЗДРАВЕНИ И 1 ПОЧИНАТ, ОД ДЕНЕСКА ПОЧНУВАМЕ СО ОЛАБАВУВАЊЕ НА РЕСТРИКЦИИТЕ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ЗОРАН ЗАЕВ: Денеска на Меѓународниот ден на медицинските сестри, им ја упатуваме нашата огромна благодарност и поддршка

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

GULF OIL БАРА ИЗМЕНИ ВО ПРАВИЛНИЦИТЕ ЗА РЕГУЛИРАЊЕ НА ГУСТИНАТА НА НАФТЕНИТЕ ДЕРИВАТИ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Зголемен ризик од семејно насилство за време на пандемијата – Еве каде да се пријави!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Ангеловска-Бежовска: Депозитите на граѓаните се безбедни, нема потреба од никаков страв

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) БРАВО ОВА Е ГОЛЕМ УСПЕХ ЗА НАШЕТО СТОЧАРСТВО: За прв пат по 20 години извоз на македонско јагне во кралството Јордан со помош на Халал системот на компанијата СЕРТА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ХАОС ВО ТЕТОВО: ПОЛИЦАЈЦИ СИ ПАЗАРУВААТ ВО СРЕД ПОЛИЦИСКИ ЧАС ВО ПРОДАВНИЦА, НАРОД ВРИЕ, НИКОЈ НИКОГО НИТИ КАЗНУВА НИТИ ПРАШУВА?!?!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Три нови масла од брендот Брилијант на Витаминка за подобар вкус во вашата чинија

Витаминка го прошири своето портфолио со три нови масла од брендот Брилијант. Покрај сончогледовото и Омега-3, отсега на пазарот се достапни и Extra...

Повеќе