Одберете локација на пристап

Со внимание ги следев прилозите од средбата на „лидерите“ кај претседателот Пендаровски. Морам да признаам дека на добар дел од нив, маските им доаѓаат некако природно, својствено, без оглед на сета трагедија во која се ноѓаме и н
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- * реклама ---
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Почит
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Почина и први
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 👉Заедно со м
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ◾На средбата, д
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- СДСМ во измин
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- * реклама ---
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 🔴Се работи за
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Ја поздравува
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- * реклама ---
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Апелирам до с
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- * реклама -

ШОКАНТНО: МИЦКОВСКИ И СЕ НАЛУТИ НА РЕНАТА ДЕСКОВСКА ШТО ПРЕДЛОЖИ ПАРТИИТЕ ДА ГИ ВРАТАТ ПАРИТЕ ВО БУЏЕТОТ, ПА ФАТИ ДА ЈА ПЛУКА ДО СЕДМО КОЛЕНО!

- Идејата на Рената Десковска не е да се заштедат пари туку да се уништи ВМРО ДПМНЕ. Но еве ние ќе ја подржиме оваа идеја под услов Рената и нејзини...

Повеќе

(ВИДЕО) МИЦКОВСКИ ПОБАРА ОД ЗАЕВ ДА НЕ МУ ЈА КРАТИ ПЛАТАТА НА МАШИНСКИ ФАКУЛТЕТ - НЕ МОЖЕ СЕКОЈ ДА ЖИВЕЕ НА МИНИМАЛЕЦ!

Повеќе

ГДУ-Штип: Порадикални мерки за справување со Корона вирусот

Почитувани, ГДУ-Штип апелира до Владата како и до градоначалникот и локалните власти после регистрирањето на нови случаеви на Корона вирус во нашио...

Повеќе

Фејсбук и Инстаграм ја намалија брзината на проток на видео-содржините во Европа

Компанијата Фејсбук објави дека со цел да се избегне оптоварување на интернетот во Европа привремено ја намали брзината на проток на видео-содржинит...

Повеќе

ХУМОРОТ СЕПАК Е НАША ЈАКА СТРАНА ДУРИ И ВО ВАКВИ МОМЕНТИ

Повеќе

НОВИ ЛОШИ ВЕСТИ: ВТОРА ЖРТВА НА КОРОНА ВО ЗЕМЈАВА, НОЌЕСКА НА КЛИНИКАТА ВО СКОПЈЕ ПОЧИНАЛ 63 ГОДИШЕН МАЖ ОД ДЕБАР КОЈ НЕМАЛ ДРУГА ХРОНИЧНА БОЛЕСТ

Почитувани, Министерството за здравство информира дека ноќеска на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје почина пациент ...

Повеќе

БОМБА НА ОРДАНОВСКИ: СПРЕМЕТЕ СЕ ОВИЕ СЛЕДНИ ДЕНОВИ ПО 100 НОВИ ЗАБОЛЕНИ ДНЕВНО И ДЕСЕТИЦИ СМРТНИ СЛУЧАИ, НАЈТЕШКОТО Е ПРЕД НАС!

Ви пренесуваме дел од колумната на Сашо Орданоски за Цивил Медиа: Македонија, до овој момент, има само стотина заразени од вирусот, еден ...

Повеќе

ОСУМ ХОТЕЛИ СЕ ПРИЈАВИЈА ДОСЕГА ЗА КАРАНТИН: Седум граѓани кои се вратија од Полска се во изолација во капацитет во Демир Капија, дваесетина во скопскиот хотел „Стоун бриџ“ и околу 40 во хотелот „Ибис стајл“

Денеска до 14 часот преку испраќање писмо за намери треба да се јават на повикот од Владата сите хотели кои се заинтересирани нивните капаци...

Повеќе

ФАРМАЦЕВТСКИТЕ ГИГАНТИ ВО ЦЕЛ СВЕТ БРЗААТ ДА НАПРАВАТ ВАКЦИНА ЗА КОРОНА, НАЈБЛИСКУ ДО ТОА СЕ ГЕРМАНСКИТЕ BioNTech И CureVac и АМЕРИКАНСКАТА Moderna

Повеќе

НУКЛЕАРНА БОМБА ОД ДЕСКОВСКА: Ќе предложам уредба со која ќе се укине годишното финансирање на партиите

Министерката за правда Рената Десковска најави дека до Владата ќе предложи уредба со законска сила со која ќе биде укинато годишното финансирање...

Повеќе

„Веро“ ќе работи од 8 до 19 часот секој ден и со повластен термин за ранливи категории

Согласно најновата мерка за ограничување на движењето на граѓаните што вчера ја донесе Владата, „Веро“ воведува ново работно време...

Повеќе

УТРОВО НЕ ЗАТЕЧЕ ВИСТИНСКА ЗИМА: Се очекува снежна покривка од 20 до 30 сантиметри, особено на исток – детали

До крајот на денов, нашата територија ќе се наоѓа под влијание на многу постуден воздух кој се спушта од североисточните предели од континентот (Рус...

Повеќе

Поради утврден случај на вработен во Комерцијална банка АД Скопје, кој е од Скопје и е позитивен на Коронавирусот Covid-19, согласно насоките од надлежните институции Банката денес изврши нова, темелна дезинфекција на сите простории во деловните згради КБ1 и КБ2

Комерцијална банка АД Скопје уште од самиот почеток на појавата на Коронавирусот Covid-19 во земјава ги презеде сите мерки за заштита на здравјето н...

Повеќе

(ВИДЕО) ПРЕМИЕРОТ ОЛИВЕР СПАСОВСКИ ПРОВЕРИ ДАЛИ СЕ ПОЧИТУВА ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС ВО ЧАИР

Повеќе

ПАДНАА И ПРВИТЕ КАЗНИ ЗА НЕПОЧИТУВАЊЕ НА ПОЛИЦИСКИ ЧАС

Повеќе