Одберете локација на пристап

Во Кривичниот суд денеска падна првата пресуда за функционери од ДУИ, кои беа обвинети од веќе згаснатото СЈО. Па така, пратеникот Ејуп Аљими и Исмет Гури се осудени на казна затвор од три години и шест месеци, како обвинети во случајот „Тита
Денеска вест на денот е брутален коментар и напад на Петар Гошев кон Заев. Поранешниот пратеник, гувернер, министер за финансии, лидер на СДСМ идносно СКМ - ПДП и мноштво други високи позиции излезе со интервју за порталот НОВА во кое во еден момент
– За одлуката за почеток на пристапни преговори со ЕУ и членството во НАТО, му честитал лидерот на СИРИЗА, Алексис Ципрас, на претседателот на СДСМ Зоран Заев во телефонскиот разговор што го имале двајцата поранешни премиери, објави грч
Општина Прилеп и Општинскиот штаб за управување со кризи ги интензивираатмерките за справување со коронавирусот и заштита на здравјето на граѓаните. За таа цел, денеска во функција беа ставени автоматски апарати за дезинфекцијана возилата кои влег
Битолчанец кој се вратил од Канада во Македонија, попладнево починал во својот стан во Битола на улица Димче Лахчански, дознаваТВ21. На терен биле екипи на полицијата, брза помош, Центарот за јавно здравје и пожарната. Засега потврда успеавме да д
Владата на Република Северна Македонија денеска ја одржа својата 31-вата седница на која беа усвоени записниците од 13-тиот и 14-тиот состанок на Главниот координативен кризен штаб за обезбедување целосна координација во врска со спречување на внес
Само седум денови им беа потребни на институциите за да го срушат поранешен „Медицинар“, да го уредат просторот и денеска да ја постават мобилната болница. „Меѓуинституционалната соработка вроди со плод. На крај сме со поставувањ
Добрата вест е што компјутерите денеска се многу моќни и можат во реално време да ги проверуваат генетските структури на вирусите а од друга страна вирусот КОРОНА е многу прост со многу малку делчиња за разлика од геномот на човекот на пример кој е
- Лице од Карпош со иницијали Ф.К заразило повеќе лица со Корона со тоа што не сакало да седи дома во самоизолација како лице што се враќа од ризични региони во Европа. Полицијата повеќе пати го предупредувала но тој давал лажни изјави дека не пату
Поради Корона вирусот, олимпијадата за ова лето во Токио се одлага за догодина. Повеќе за ова на следниов линк.
Комерцијална банка одобрува грејс период од шест месеци за кредитните производи на физички лица, пролонгирање на крајниот рок на отплата на кредитите за шест месеци, како и автоматско продолжување на рокот за користење на дозволеното пречекорувањ
Почитувани, Се извинуваме што доцниме со денешното информирање за состојбата со коронавирусот во нашата земја. Правиме огромни напори навремено, транспарентно и точно да ја известува јавноста и да комуницира со медиумите. Со оглед на зголемени

ФОН УНИВЕРЗИТЕТ СЕ РЕБРЕНДИРА ВО АМЕРИКАНСКИ УНИВЕРЗИТЕТ НА ЕВРОПА

Continental transformation 2020:🇺🇸🇪🇺🇲🇰American University of Europe - FON - SKOPJE Почитувани, На почетокот од овој милениум, во 2003 година...

Повеќе

Заев на утрински брифинг: Солидарност мој народе, побогатите да платат повеќе и да дадат најголем придонес за надминување на кризата

Повикувам на солидарност кај граѓаните, во вакви услови на здравствена и економска криза. Секако најбогатите треба да дадат најголем придонес за н...

Повеќе

Заев за Утрински брифинг: Жалам што опозицијата не се израдува и не излезе да го честита почетокот на преговорите со ЕУ

Жалам што опозицијата не се израдува и не излезе да го честита почетокот на преговорите со ЕУ, истакна претседателот на СДСМ Зоран Заев во гостување...

Повеќе

ШОК ВО БРИТАНИЈА: НАСЛЕДНИКОТ НА ТРОНОТ, 71 ГОДИШНИОТ ПРИНЦ ЧАРЛС СЕ ЗАРАЗИЛ СО КОРОНА!

- Принцот Чарлс е позитивен на Корона и е во само изолаиција. Тој се чувствува добро и има благи симптоми. Војводката Камила е негативна. Се вели в...

Повеќе

(ВИДЕО ВО ЖИВО) ЗАЕВ НАСМЕАН ОД УВО ДО УВО: ИСТОРИСКАТА ГРЕШКА Е ИСПРАВЕНА, ГО ДОБИВМЕ ОНА ШТО ГО ЗАСЛУЖИВМЕ, УБАВА ВЕСТ ВО ТЕШКИ ВРЕМИЊА!!!

Повеќе

Од 27-та седница на Владата: Нови ограничувања за движење во Општина Куманово; Се запираат извршните дејствија на извршителите до 30 јуни; Започнува постапката за авионски превоз на нашите државјани во странство; Уредба со законска сила за интервентна набавка на заштитни маски

Владата на Република Северна Македонија на денешната 27 седница ја дополни Одлуката за забрана и посебен режим на движење на територијата на Републи...

Повеќе

ЗАЕВ ЗА КРАТЕЊЕТО НА ПЛАТИ ВО АДМИНИСТРАЦИЈА: ЈАС НЕ СУМ ПОПУЛИСТ, МОРАМ ДА МИСЛАМ НА ИДНИНАТА НА ЗЕМЈАТА, МОРА ДА ГИ КАЖЕМЕ И ГОРЧЛИВИТЕ ВЕСТИ НА НАРОДОТ, ОВАА КРИЗА ЌЕ БИДЕ СТРАШНА И МОРА СИТЕ ПО МАЛЦЕ ДА ГО ПОНЕСЕМЕ ТОВАРОТ!

Заев: Мерките на СДСМ обезбедуваат 200 милиони евра за помош на работниците и економијата, сите мора рамноправно да го понесеме товарот од кризатаЧе...

Повеќе

(ВИДЕО) БИЗНИС ЛЕКЦИЈА ОД ЗОРАН ВИТАНОВ: УСПЕШНИТЕ ЛУЃЕ РАЗМИСЛУВААТ РАЗЛИЧНО

Повеќе

ВЛАДА: Информација за организирањето авионски превоз за државјаните на Северна Македонија во странство кои сакаат да се вратат во земјата

Согласно Уредбата со законска сила за организирање авионски превоз на македонски граѓани со моментален престој во странство за време на вонредна...

Повеќе

ДАЈ БЕ ОХРАБРЕТЕ СЕ И ОДВАЖЕТЕ СЕ БЕ ЛУЗЕРИ БЕДНИ, ГОЛТНЕТЕ ЈА КНЕДЛАТА И БИДЕТЕ ФЕР И ЧЕСТИТАЈТЕ ИМ НА ЗАЕВ, ДИМИТРОВ, ОСМАНИ, РАДМИЛА... ЗА ДАТУМОТ БЕ БЕДНИ ПЕРФИДНИ КОПИЛИЊА, НЕ МОЛЧЕТЕ КАКО ОНАКВО ПОД ЈОРГАН!!!

Еееј водечките ПР труби на ВМРО ДПМНЕ во моментов, Бетмен на твитер и Геро на фб излегоа со ужасно перфидни и манипулаторски изјави по повод стартот н...

Повеќе

ШОКАНТНО: ВАНДАЛИЗМОТ ВО ГЕВГЕЛИЈА ГО ИЗВРШИЛ ПОЛИЦАЕЦ ЗА ВРЕМЕ НА ПОЛИЦИСКИ ЧАС?!?!

Вандали сношти шетале во Гевгелија и кршеле инвентар во цнетарот на градот. Иако полициско час ниту полиција ги видиле ниту ги фатила насилн...

Повеќе

ВМРО ДПМНЕ ГО ИЗДАДЕ НАЈСМЕШНОТО ПАРТИСКО СООПШТЕНИЕ ВО ИСТОРИЈАТА НА ПОСТОЕЊЕТО НА ПАРТИЈАТА: СТАРТОТ НА ПРЕГОВОРИ СО ЕУ Е ПО НАША ВИНА, ЗАЕВ И СДСМ ЗА МАЛЦЕ ЌЕ ГО УПРОПАСТЕА НАШЕТО ИНТЕГРИРАЊЕ ВО ЕУ, ЗА СРЕЌА БРЗО СЕ ВРАЌАМЕ НА ВЛАСТ!

Повеќе

ВЛАДА: Од утре во општина Куманово стапува во сила одлука за забрана за влез и излез со градски, меѓуградски патнички и железнички патнички јавен превоз

Владата на Република Северна Македонија на денешната 27 седница ја дополни Одлуката забрана и посебен режим на движење на територијата на Република ...

Повеќе

ЕУ ИМ ЈА ЗАТНА МУЦКАТА НА РУСОФИЛИТЕ: ПОКРАЈ СТАРТ НА ПРЕГОВОРИ НИ ДАДОА И ДОНАЦИЈА ОД 66 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА ДА СЕ СПРАВИМЕ СО КОРОНА ВИРУСОТ!!!

Повеќе

(ВИДЕО) ИСТОРИСКО ПОТСЕТУВАЊЕ: СРБИЈА 4 ГОДИНИ ГО БОМБАРДИРАШЕ САРАЕВО И УБИ 10 000 ЦИВИЛИ МЕЃУ КОИ 2000 ДЕЦА!

Повеќе