Одберете локација на пристап

Oliver Spasovski 💬Oд ВМРО-ДПМНЕ пак не доаѓаат на дебати што потврдува дека се враќаат назад, за НАТО и ЕУ е потребно лидерство. За НАТО и ЕУ беше потребно силна политичка волја, визија и лидерство, а режимот за 11 го
Гледав на МТВ, дуел Мицковски – Заев. Не е мое и не се мешам, ама ВМРО-ДПМНЕ има време до 15-ти да проба и да си најде нов лидер. Фејсбук статус на новинарската легенда, Зоран Иванов.
Граѓаните почнаа да се собираат пред парламентот набргу по прес-конференцијата на Вучиќ (Фото: РАС Србија) Група демонстранти упадна вечерва во зградата на српскиот парламент по најавата на претседателот Александар Вучиќ дека ќе го врати п
Во анкетата што ја објави Институтот за политички истражувања од Скопје (ИПИС) за претстојните избори во благо водство е ВМРО-ДПМНЕ пред СДСМ, пренесе360 степени. Вкупно 21,9 отсто се определиле за ВМРО-ДПМНЕ, а коалиција СДСМ и Беса доб
Кузмановиќ Весна Tel +389 2 3220613 E-Mail [email protected] Медиуми во РС Македонија Почитувани, Согласно општествените случувања во Република Северна Македонија, поточно одржув
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Сега пациенткит
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Има луѓе кои се разочарани од сите партии. За нив “сите се исти”. И затоа тие одлуката за тоа кој ќе ја предводи идната влада им ја оставаат исклучително на приврзаниците и членовите на партиите. Таквите сакаат себе си да се сметаат за
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- - Некои од поли
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Коал
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Mисајлов
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Бев у

БОМБА НА ФАКТОР: Владата спрема повисока плата за докторите и персоналот кој се бореше со Ковид-19

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

ОДЛИЧНА ВЕСТ: СЛЕДНАТА НЕДЕЛА ЌЕ СЕ СПРЕМАТ ПРОТОКОЛИТЕ ЗА ПАТУВАЊЕ МЕЃУ ЗЕМЈАВА И ГРЦИЈА, НАЈАВИ ФИЛИПЧЕ ОД АТИНА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

Смилевски денеска донесе насмевка на 55 детски лица, им подели компјутери и хуманитарни пакети

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

НЕМА КРАЈ СО СКАНДАЛИТЕ ВО ПОШТА: Десет вработени во АД ,,Пошта“ украле 25.000 евра од сметки на граѓаните

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

ПЕНДАРОВСКИ: Остатокот од платата над минималецот за април ја донирав во хуманитарна организација

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ИМАЛО И БЕТЕР ОД НАС: НОВИОТ АВТОПАТ ВО КАИРО!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

БОМБА НА ГОРАН СДК: Што е нормално во земја во која опозицијата се буни зашто е посадена трева на плацот на главниот плоштад во главниот град, што тие додека биле на власт криминално го продале за лажно барокна зграда со лажно барокни фалсификувани шпански скали? И што е нормално ако никој од нив уште не е в затвор за криминалите што ги правеа 11 години на власт?!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ГОРАН СДК: Македонија е единствената земја во светот во која заштитата на јавното здравје во време на пандемија е неуставна

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) СЛЕДНИОТ ПРАТЕНИК ОД ПРИЛЕП, ТАЛЕСКИ: После цели 47 години, Прилеп добива нов и современ мост, граден според сите стандарди

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Русковска потврди дека се води истрага за Дончев, Ивановска најави постапка за непријавување на приходи

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

Од 52-рата седница на Владата: Донесен ребалансот на Буџетот за 2020

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНО: ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПЕНДАРОВСКИ И ШЕФОТ НА ЗНМ ЧАДИКОВСКИ СЕ ФАТИЈА НА ЈАДИЦАТА НА ЛАЖНИТЕ ВЕСТИ НА ВМРО ДПМНЕ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ПЕНДАРОВСКИ: Грешката за укинувањето на законот за анти дискриминација е во собраниските служби, ние пробавме да им укажеме на грешката но не сакаа са слушаат

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Во Атина остварив средба со грчкиот министер за здравство Василис Кикилиас, Двајцата се согласивме дека е потребно да се обезбеди брз проток на границите кои се исклучително оптоварени во текот на летото и да се обезбеди лесен пристап до здравствени услуги на граѓаните

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ИНТЕРЕСЕН ГАФ НА ШЕФИЦАТА ЗА ОДНОСИ СО ЈАВНОСТ НА ПЕНДАРОВСКИ, ГО НАЈАВИ КАКО ПРЕТСЕДАТЕЛЕ СТЕВО ЦРВЕНКОВСКИ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе