Одберете локација на пристап

Петре Шилегов Од утре, по скопските улици ! Еден поинаков јавен превоз ... Скопје, една поинаква приказна ... #Скопје#ЧекорПоЧекор
- Со седење дома или пак гласање за другите партии и коалиции, помагате, овозможувате мафијата и режимот да ја заробат пак земјата и да ги поништат сите мачно постигнати успеси. Бидете одговорни и храбри, како што ние бевме одговорни и храбри овие
- Во првите 100 дена од новата влада, прво што ќе направиме е меѓународна комисија со експерти од ЕУ и САД кои ќе ни помогнат да направиме ветинг на судиите, ќе се чешла нивниот имот но и нивните минати пресуди, застарени случаи итн, и ќе се носи о
- Се работи за над 10 фирми кои постојат 30 години, капитал кој е граден со напорна работа, тоа се фирми на татко ми и неговите 3 браќа, во нив работиме сите ние што сме синови и снаи во пошироката фамилија. Многу даноци плаќаме, многу помагаме на
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
– Пораката на ДУИ за премиер Албанец е уценувачка. Граѓаните се тие што одлучуваат кој ќе ја предводи владата, рече вечерва лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Во емисијата „Патот кон“ на ТВ Алсат, Заев истакна дека ДУИ ќе оди во опозиц
Почитувани, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1470 тестирања, а регистрирани се 168 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-83, Куманово-8, Дебар-2, Штип-6, Прилеп-3, Тетово-26, Струга-5, Битола-2, Охрид-8,
Заев во неколку свои излагања за време на предизборната кампања посочува дека ДУИ е потребно да оди во опозиција, на што остро реплицира и Ахмети Албанците на овие избори давајќи го гласот на другите партии, како ДУИ, ДПА и други, даваат глас за Х
Овој разговор е многу контроверзен, но се работи за пратеник кој би требало да биде пример за домашно воспитување, чесност, семејни вредности ако се знае дека тој беше 10 години коалициски партнер на десничарска влада и сега е коалиционен партнер н
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска во Аеродром изјави дека СДСМ и БЕСА подготвуваат федерализација на Македонија. -На маса е Македонија, да не биде дека не е споменато пред време затоа што првиот чекор е федерализација, вто

БРАВО: ПОЧНА РУШЕЊЕТО НА ПАРАПЕТЧЕТО НА ГРУЈО ВО ГРАДИШТЕ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

БОМБА НА СЛОБОДЕН ПЕЧАТ: Ако фатите ковид-19 на одмор во Грција, ќе се лекувате бесплатно во грчките болници!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

СДК: ДИВОИЗГРАДЕНИОТ ЅИД В ЕЗЕРО КАЈ ГРАДИШТЕ ЌЕ БИДЕ УРНАТ, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ГЕОРГИЕСКИ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ПОЛИЦАЈЦИ ВО ТЕТОВО ИЗВАДИЈА ЕДНО ЛИЦЕ ОД КОЛА И БРУТАЛНО ГО ПРЕТЕПАА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Платежна картичка од 9.000 денари за невработените и социјално загрозените граѓаните, ваучери за домашен туризам, ваучери за млади

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

БОГОЈЕСКИ ДО СРПСКИОТ МИНИСТЕР ЗА ОДБРАНА: МОРА ДА СЕ НАВИКНЕТЕ ДЕКА МАКЕДОНИЈА ИМА СВОЈА СУВЕРЕНА НАДВОРЕШНА ПОЛИТИКА, А ВАШЕТО ЗАВРШУВА ДО ТАБАНОВЦЕ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ЕФТОВ УДРИ ПО МИЦКОВСКИ СО ДРВА И КАМЕЊА: Тебе зборот не ти држи два дена, не си сериозен политичар, прво правиш Литија во Струга и одиш во теретана затоа што нема Корона, после бегаш од избори затоа што имало Корона, епа има или нема Корона?!?!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

НОВИОТ PEUGEOT Е –EXPERT “NEXTGEN” ТОВАРНО ВОЗИЛО: Французите преставија товарно возило на електричен погон!

Peugeot брендот повторно ја докажа својата големина. Неуморно и прецизно ја следи својата амбиција, 100% од гамата да има своја електрична верзија. ...

Повеќе

(ВИДЕО) НУКЛЕАРНА БОМБА НА ВАСКО ЕФТОВ: ВО МОМЕНТОВ ИМА ЖЕСТОК РАЗДОР ВО ВМРО ДПМНЕ, МИЦКОВСКИ И ИГОР ЈАНУШЕВ СЕ ВО ОТВОРЕНА ВОЈНА ДО ИСТРЕБУВАЊЕ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ЛАЗЕ ЛАКИ: КАФЕТО ВО ОХРИД НИТУ БИЛО НИТУ ЌЕ БИДЕ 350 ДЕНАРИ НЕ ИЗМИСЛУВАЈТЕ И НЕ ПРАВЕТЕ ШТЕТА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

Жбогар: Новите членки да ја следат ЕУ во политиката кон ЛГБТ заедницата

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Димитров: За нас прашањето за македонскиот јазик е затворено и кај нас и во светот

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Заев: Избори најбрзо што може, нема да има ултиматум за датумот

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ЛУДИЛО ВО ГРАДИШТЕ - УНЕСКО ЌЕ ЗБЕСНЕ: НЕКОЈ РЕШИЛ ВО ОХРИД ДА ГО ГРАДИ ПАРАПЕТЧЕТО НА ГРУЈО!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ХЕРОИТЕ ЗАСЛУЖЕНО НАГРАДЕНИ: Награда од 20 отсто повисоки две плати за здравствените работници кои се борат со ковид-19

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе