Одберете локација на пристап

Безидејноста на ВМРО-ДПМНЕ и отсуството на допир со реалноста се чита на секоја страна од нивната програма. За мене беше големо изненадување, но и разочарување кога согледавме дека нивната програма е всушност збир на веќе реализирани проекти само с
Теарце, 3 јули 2020 (МИА)– Во тетовско Теарцетрибина со граѓаните одржаа кандидатите за пратеници наКоалицијата „Можеме“ предводена од носителот на листата во шестата изборна единицаи Биљал Касами. Тој истакна дека иако во оваа ко
Зијадин Села, лидер на Алијанса за Албанците и носител на пратеничката листа во шестата изборна единица, истакна дека во програмата „Држава за сите” се предвидени инвестиции од 500 милиони евра само за албанските населби. -
Лидерот на БЕСА Биљал Касами, кој е носител на заедничката пратеничка листа предводена од СДСМ во шестата изборна единица, во тетовско Теарцеистакна дека сите 25 различни партии во коалицијата „Можеме“ се соединиле за иднината на ев
Бујар Османи од ДУИ вели дека со СДСМ заедно како коалициски владини партнери донеле клучни одлуки, но не ја искчучи можноста по изборите за состав на Влада да преговараат и со ВМРО-ДПМНЕ. Тој во емисијата „Само интервју“ ј
Времето на национализам и лажен патриотизам е завршено. Најголем патриот е оној којшто носи храбри одлуки за иднината. Стратешката цел за членството во НАТО и почеток на преговорите со ЕУ ја остваривме, порача лидерот на СДСМ Зоран Заев, кој е
Повод за ваквиот потег на обвинителката е дел од содржината на изборниот спот на опозициската коалиција, насловен „Криминална приказна“. Шефицата на Основното јавно Обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, Вилма Рус
Лидерот на ДУИ, Али Ахмети денеска од Камениот мостсе наврати на минатото и порачадека Гоце Делчев соработувал со албански и македонски патриотиидека не се кае за тоа што изјавил дека треба да се почитува неговата мисија,односнокако што вели тој
Судијакта Добрила Кацарска, реагираше на спотовите во изборната кампања на ВМРО-ДПМНЕ, каде се споменува нејзиното име и смета дека партијата го злоупотребува. Таа во изјава запорталот „Фактор“потенцира дека партиите добива
Судијката Добрила Кацарска која заедно со обвинителката Вилма Рускоска, денеска се најдоа во кадрите на најновиот предизборен спот на ВМРО-ДПМНЕ и тоа направени од картон, во вид на сликички. По тој повод, Кацарска за ТВ 21 излезе со свој личен ста
Тврдеше дека работел про-боно како советник на Груевски, па излегоа докази дека добивал по 5.000 евра месечно... Тврдеше дека никогаш не се сретнал со Зоран Кичеец, па излегоа аудио-снимки дека редовно се сретнувал... Тврдеше дека видео-снимките
Почитувани, Денеска, министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче ја посети Специјалната болница за ортопедија и трауматологија „Св.Еразмо“ во Охрид. Во оваа јавно-здравствена установа, согласно протоколите за спречување на шире
Агенцијата за разузнавање добива нови информации за случајот „Диво насеље“ во кој загинаа осум полицајци и десет припадници на вооружена група, вели директорот на Агенцијата за разузнавање Еролд Муслиу во неделното интервју на Радио
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Ние носе
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Кривична пријав

Туристите треба да имаат негативен тест на коронавирусoт за да ја посетат Грција

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ВУЧИЌ: Првите пари ги заработив на 16 години, 4 години свирев грчка музика по клубови во Торонто и Атина и правев толку многу пари што им праќав на моите дома и купуваа најмодерен мебел и бела техника, телвизори...

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ДРАГАН ВУЧИЌ: Вашите 5 минути ја украдовме од една Аргентинска телевизија, стари Ѕинго ми нареди јас да ја водам, и од музичар станав тв водител!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

НАЌЕ ЧУЛЕВ СО СТАРА МАНТРА ОД ВРЕМЕТО НА МВРО ВМРО ЗА ИНЦИДЕНТОТ ВО СТРУГА: И МИТКО ЧАВКОВ СЕ ПРАВДАШЕ ТАКА ЗА 27-МИ АПРИЛ, НЕ ИНТЕРВЕНИРАЛ ЗА ДА НЕ ГИ НАЛУТИ ПРОТЕСТАНТИТЕ КОИ ВЛЕТАА ДА ТЕПААТ ВО СОБРАНИЕ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Интервју со амбасадорката на САД Кејт Брнз: Треба да се гордеете како одговоривте на кризата

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ОД БИХАЧКА ЗАПУКАА СО ТЕШКА АРТИЛЕРИЈА: Мицкоски е најголемиот лажго во државата, жив е фатен во сопствените лаги, Кичеец е негов извршител и соработник

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Влада: Во сабота и недела забраната за движење ќе почнува во 19:00 часот

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Владата му нареди на МВР да утврди одговорност за верскиот настан во Струга и за прославата на Денот на полицијата заради сериозно прекршување и непочитување на активните мерки за заштита од КОВИД-19

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ВЛАДАТА СО ЖЕСТОКА ЗАКАНА: ОДГОВОРНИТЕ ЗА НАСТАНИТЕ ВО СТРУГА И ПРОСЛАВАТА НА ДЕНОТ НА ПОЛИЦИЈАТА ЌЕ ОДГОВАРААТ, СИТЕ ИДНИ ВАКВИ НАСТАНИ ЌЕ СНОСАТ КРИВИЧНИ ПОСЛЕДНИЦИ ЗА ОРГАНИЗАТОРИТЕ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Пендаровски: Разговарав со поглаварот и со реисот, побарав да не поттикнуваат собири на големи групи верници

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

НАЌЕ ЧУЛЕВ И СЕ Е МОЖНО: ПОЛИЦИЈАТА НЕ ЈА СПРЕЧИЛА ЛИТИЈАТА ВО СТРУГА ОТИ СЕ ПЛАШЕЛА ОД ЖЕСТОКА РЕАКЦИЈА НА ВЕРНИЦИТЕ, ВЕЛАТ ОД МВР

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ЖАРЕ СЕ ОХРАБРИ ДА ГИ ИСМЕЕ КУРТОНИТЕ НА РЕЖИМОТ, ДУРИ 3 ГОДИНИ ОТКАКО ПАДНА РЕЖИМОТ, ПА ДОБРО, БОЉЕ НЕКАД НЕГО НИКАД!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ЛЕЛЕ ГЕРО, ДАГАУУ - ЗОКИ КИЧЕЕЦ МУ ВЕЛИ НА МИЦКОВСКИ: Јас сум претседателе човек извршител. Мене кога ќе ми дадете задача, ќе ја извршам. Споменувајќи можне средба на Мицкоски со Орце Камчев

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

КОПУКОТ КОЈ МУ СЕ ЗАКАНУВАШЕ НА МИШКО ИВАНОВ ОД ТВ 24 СЕ ЗАКАНУВАЛ И НА МИНИСТЕР ВО ВЛАДАТА, ДОБИ КРИВИЧНА ПРИЈАВА!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

ЛАДИЧ: Изградбата на социјалните станови во општина Пробиштип е од суштинско значење за нашите сограѓани од категоријата од социјален ризик

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе