Одберете локација на пристап

Петре Шилегов Од утре, по скопските улици ! Еден поинаков јавен превоз ... Скопје, една поинаква приказна ... #Скопје#ЧекорПоЧекор
- Со седење дома или пак гласање за другите партии и коалиции, помагате, овозможувате мафијата и режимот да ја заробат пак земјата и да ги поништат сите мачно постигнати успеси. Бидете одговорни и храбри, како што ние бевме одговорни и храбри овие
- Во првите 100 дена од новата влада, прво што ќе направиме е меѓународна комисија со експерти од ЕУ и САД кои ќе ни помогнат да направиме ветинг на судиите, ќе се чешла нивниот имот но и нивните минати пресуди, застарени случаи итн, и ќе се носи о
- Се работи за над 10 фирми кои постојат 30 години, капитал кој е граден со напорна работа, тоа се фирми на татко ми и неговите 3 браќа, во нив работиме сите ние што сме синови и снаи во пошироката фамилија. Многу даноци плаќаме, многу помагаме на
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
– Пораката на ДУИ за премиер Албанец е уценувачка. Граѓаните се тие што одлучуваат кој ќе ја предводи владата, рече вечерва лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Во емисијата „Патот кон“ на ТВ Алсат, Заев истакна дека ДУИ ќе оди во опозиц
Почитувани, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1470 тестирања, а регистрирани се 168 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-83, Куманово-8, Дебар-2, Штип-6, Прилеп-3, Тетово-26, Струга-5, Битола-2, Охрид-8,
Заев во неколку свои излагања за време на предизборната кампања посочува дека ДУИ е потребно да оди во опозиција, на што остро реплицира и Ахмети Албанците на овие избори давајќи го гласот на другите партии, како ДУИ, ДПА и други, даваат глас за Х
Овој разговор е многу контроверзен, но се работи за пратеник кој би требало да биде пример за домашно воспитување, чесност, семејни вредности ако се знае дека тој беше 10 години коалициски партнер на десничарска влада и сега е коалиционен партнер н
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска во Аеродром изјави дека СДСМ и БЕСА подготвуваат федерализација на Македонија. -На маса е Македонија, да не биде дека не е споменато пред време затоа што првиот чекор е федерализација, вто

Владо Мисајловски со ново селфи: Во наше време Скопје ги имаше најскапите фасади од стиропор и чинеа милиони евра. Е тоа беше криминал!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ВМРО ДПМНЕ ДА СЕ СПРЕМИ ЗА ТЕЖОК ПОРАЗ: СДСМ за избори на 21 јуни

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

„Стандард и Пурс“ и „Фич“: Монетарната политика е соодветна, а банкарскиот систем е здрав и останува стабилен

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ПОЧНУВА ЛЕТНАТА СЕЗОНА, КОИ СЕ 10 НАЈДОБРИ ПЛАЖИ ВО СВЕТОТ?

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ДЕНЕСКА ПОРАСТ НА БРОЈКАТА ПОРАДИ ТЕТОВО: Денеска се потврдени 22 нови случаи на ковид 19, оздравени се 16 пациенти – вкупната бројка на дијагностицирани 1762, почина 1 лицe

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

НУКЛЕАРНА БОМБА ОД БИХАЧКА: Милијарда евра помош за економијата преку трите сета мерки на СДСМ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ПЛАСТИЧАРСКА ДЕНЕСКА ЌЕ БИДЕ ЗАТВОРЕНА ЗА СООБРАЌАЈ ПОРАДИ ГРАДЕЖНИ АКТИВНОСТИ НА ПОТЕГОТ АМБАСАДА НА САД - КАСАРНА ИЛИНДЕН

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Пендаровски: И да не е коронава, 10 милиони евра за партиите се огромни пари

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

СТЕВО ГИ НАЛУТИ СРБИТЕ: Пендаровски да молчи на јазикот кој никој, освен Србија, не му го признава

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

УБАВИНИТЕ НА ЕГЕЈСКА МАКЕДОНИЈА: ФОТКИ ОД ЛЕРИН, КОСТУР, КАВАЛА...

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

МИЛИЈАРДЕРОТ ОДЕДНАШ СНЕМА ПАРИ, И ТОА БАШ КОГА ВМРО ПАДНА ОД ВЛАСТ: Самсоненко се повлече од Вардар, клубот го остави на Град Скопје

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

ФИЛМСКА ДРАМА НА ДЕВЕ БАИР: Македонка ја срушила рампата на бугарско-македонската граница и им бегала на полицајците до Ќустендил при што оштетила и две полициски возила

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Сугаревски: Не сум криминалец, не може да се оцрнуваат функционери без основ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

Кржаловски за 360 Степени: ВМРО-ДПМНЕ молат бога државата да банкротира во кризава, тоа би било супер за нив на изборите

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

И функционерите од ЛДП ќе ја донираат разликата во платата, досега тоа го направија од СДСМ и НСДП!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе