Одберете локација на пристап

„Во изминатите 3 години покажавме што значи вистинска грижа за земјоделците и земјоделството. Решен е долгогодишниот проблем на лозарите кои имаа побарувања од Повардарие и Стефани. За 8.000 денари се зголеми субвенцијата за развојните произв
„Градевме мостови на пријателство, коешто пријателство ќе им се најде на следните генерации. За овие две години трговијата со Бугарија е порасната преку 15% и преку 21% со Грција. Се отвораат нови можности за нови инвестиции. Денеска имаме мо
Не три, две ипол години толку траеше мандатот на нашата влада предводена од премиерот Заев, две ипол години успеавме и да ја зголемиме платата од 9.000 на 14.500 и да создадеме нови 60.000 работни места и затоа кога ќе излеме пред вас и кажеме ако
На граѓанската трибина којашто се одржа на Пониква, претседателот Заев зборуваше за остварените економски резултати и големите позитивни промени што беа направени на економски план, а се осврна и на мерките од понудата на СДСМ и коалицијата „
Во гостувањето на ТВ Тера во Битола, заменик-претседателката на СДСМ - Радмила Шекеринска го коментираше новиот закон за ЈО, како и постојаните опструкции со кои се соочуваше правосудството во изминатите години.Таа рече: Јас не можам да сфатам како
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Министерот бе
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Демократскиот с
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Кандидатот за п
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Почитувани,
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Скопј
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Вистинска магиј
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Стартува
Две нови “бомби” денеска се објавени на каналот “Бране капитал” на Јутјуб. Станува збор за дел од разговор меѓу Зоран Заев и Александар Верушевски, кој го имале во кафеана, во 2016 година, а кој Верушевски го снимал.
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Силно

САШЕ ОРКА ДИМОВСКИ ПОЧНА ДА ВОДИ ЕМИСИИ ВО ПИЏАМИ НА КУРТОН АЛФА

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- *реклама ----------------...

Повеќе

ОВИЕ СЕ КАКО МАЛИ ДЕЦА: ЕВЕ ЗОШТО МУ ТРЕБАА НА НАЌЕ ОТСЈАЈ 80 ПОЛИЦИСКИ ВОЗИЛА ВО СРЕД ПОЛИЦИСКИ ЧАС!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- *реклама ------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) МАКЕДОНСКАТА ЕСТРАДА СО УБАВИ ЗБОРОВИ И АНЕГДОТИ ЗА ДРАГАН ВУЧИЌ

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Македонската естрада со уба...

Повеќе

(ВИДЕО) ПОСЛЕДНОТО ИНТЕРВЈУ НА ДРАГАН ВУЧИЌ ЗА БЕКСТЕЈЏ ПРЕД ДВЕ НЕДЕЛИ: Знам дека зборат за мене се најлошо, не ми смета ич

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- - Знам дека зборат за мене ...

Повеќе

НОВА БУДАЛАШТИНА НА НАЌЕ ОТСЈАЈ: ЗАКАЖАЛ ПРОСЛАВА НА ДЕНОТ НА ПОЛИЦИЈАТА, 7-МИ МАЈ ВО КАСАРНАТА ВО ЃОРЧЕ, ПОКАНЕТИ СЕ НАД 200 ПОЛИЦАЈЦИ И ГОСТИ!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Мактел дознава дека минис...

Повеќе

НОВИНАРОТ МИШКО ИВАНОВ И НЕГОВАТА СОПРУГА ДОБИЈА ЖЕСТОКИ НАВРЕДИ ОД СИМПАТИЗЕР НА ВМРО ДПМНЕ ПО ИНТЕРВЈУТО СО МИЦКОВСКИ

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- *реклама ----------------...

Повеќе

(ВИДЕО) КОМИЧЕН МОМЕНТ НА ТВ 24: МИЦКО МУ ВИКА НА МИШКО ДЕКА ЌЕ ГО ПОБЕДЕЛЕ СДСМ СО ДВОЦИФРЕНА РАЗЛИКА У ПРАТЕНИЦИ, МИШКО МУ ВИКА, АБЕ АЈ?!!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- *реклама ------------------...

Повеќе

Заев: Му симнувам капа на Филипче на посветеноста и енергијата против пандемијата

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Му симнувам капа на минис...

Повеќе

БОМБА НА ЗАЕВ: ЌЕ СЕ ЗАДОЛЖИМЕ ОКОЛУ 1,8 МИЛИЈАРДИ ЕВРА ДОМА И ВО СТРАНСТВО ЗА ДА ВРАТИМЕ ДОЛГОВИ, ПОКРИЕМЕ БУЏЕТСКА ДУПКА И ДА ДАДЕМЕ СТИМУЛ НА ЕКОНОМИЈАТА ДА НЕ ЦРКНЕ

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- *реклама ----------------...

Повеќе

Заев: Борисов го признава македонскиот јазик, ќе најдеме решение и за Гоце Делчев

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Дефинитивно бугарската ...

Повеќе

ЗАЕВ ЗА НЕСОГЛАСУВАЊАТА СО ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА КУМАНОВО: МАКСИМ МИ Е ДРУГАР, НО ЗАКОНИТЕ ВАЖАТ ЗА СИТЕ, ТОЈ НЕМА ДА ИМА ПОСЕБЕН ТРЕТМАН САМО ЗАТОА ШТО Е ОД СДСМ!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- *реклама ----------------...

Повеќе

БОМБА НА ЗАЕВ НА ТВ 24: Пред епидемијата на ВМРО му водевме 5%, сега му водиме 8% затоа вака бегаат од избори како попарени!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- *реклама ----------------...

Повеќе

Од 49-тата седница на Владата: Започна постапката за прогласување на Шар Планина за Национален парк и за Осоговски Планини за заштитено подрачје од 5-та категорија; Треба да се отфрли иницијативата за оценување на уставноста на Уредбата за прашања поврзани со изборниот процес како неоснована; Донесени Уредбите за основно, средно и високо образование;

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Владата на Републик...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ СЕ ПОЈАВИ СО ОЧИЛА ЗА ЧИТАЊЕ НА ТВ 24, ЗА КОРОНАТА ВЕЛИ: Си ја запознав жената и децата, трчајќи по политиката сме се одалечиле...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Заев се појави со очила з...

Повеќе

(ВИДЕО) Заев: Обидот на Чулев и ВМРО-ДПМНЕ да спречат хуманитарна помош потсети на режимот, не ја разбираат солидарноста

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Граѓаните на Струмица и ц...

Повеќе