Одберете локација на пристап

Теарце, 3 јули 2020 (МИА)– Во тетовско Теарцетрибина со граѓаните одржаа кандидатите за пратеници наКоалицијата „Можеме“ предводена од носителот на листата во шестата изборна единицаи Биљал Касами. Тој истакна дека иако во оваа ко
Зијадин Села, лидер на Алијанса за Албанците и носител на пратеничката листа во шестата изборна единица, истакна дека во програмата „Држава за сите” се предвидени инвестиции од 500 милиони евра само за албанските населби. -
Лидерот на БЕСА Биљал Касами, кој е носител на заедничката пратеничка листа предводена од СДСМ во шестата изборна единица, во тетовско Теарцеистакна дека сите 25 различни партии во коалицијата „Можеме“ се соединиле за иднината на ев
Бујар Османи од ДУИ вели дека со СДСМ заедно како коалициски владини партнери донеле клучни одлуки, но не ја искчучи можноста по изборите за состав на Влада да преговараат и со ВМРО-ДПМНЕ. Тој во емисијата „Само интервју“ ј
Времето на национализам и лажен патриотизам е завршено. Најголем патриот е оној којшто носи храбри одлуки за иднината. Стратешката цел за членството во НАТО и почеток на преговорите со ЕУ ја остваривме, порача лидерот на СДСМ Зоран Заев, кој е
Повод за ваквиот потег на обвинителката е дел од содржината на изборниот спот на опозициската коалиција, насловен „Криминална приказна“. Шефицата на Основното јавно Обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, Вилма Рус
Лидерот на ДУИ, Али Ахмети денеска од Камениот мостсе наврати на минатото и порачадека Гоце Делчев соработувал со албански и македонски патриотиидека не се кае за тоа што изјавил дека треба да се почитува неговата мисија,односнокако што вели тој
Судијакта Добрила Кацарска, реагираше на спотовите во изборната кампања на ВМРО-ДПМНЕ, каде се споменува нејзиното име и смета дека партијата го злоупотребува. Таа во изјава запорталот „Фактор“потенцира дека партиите добива
Судијката Добрила Кацарска која заедно со обвинителката Вилма Рускоска, денеска се најдоа во кадрите на најновиот предизборен спот на ВМРО-ДПМНЕ и тоа направени од картон, во вид на сликички. По тој повод, Кацарска за ТВ 21 излезе со свој личен ста
Тврдеше дека работел про-боно како советник на Груевски, па излегоа докази дека добивал по 5.000 евра месечно... Тврдеше дека никогаш не се сретнал со Зоран Кичеец, па излегоа аудио-снимки дека редовно се сретнувал... Тврдеше дека видео-снимките
Почитувани, Денеска, министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче ја посети Специјалната болница за ортопедија и трауматологија „Св.Еразмо“ во Охрид. Во оваа јавно-здравствена установа, согласно протоколите за спречување на шире
Агенцијата за разузнавање добива нови информации за случајот „Диво насеље“ во кој загинаа осум полицајци и десет припадници на вооружена група, вели директорот на Агенцијата за разузнавање Еролд Муслиу во неделното интервју на Радио
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Ние носе
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Кривична пријав
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „ВМРО-ДПМ

(ВИДЕО) БРАВО: Експресниот пат Штип - Крупиште ќе се вози од јули

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

И ЉУПЧО ЗИКОВ ДОБИЛ ЗАКАНИ И НАВРЕДИ ПО ДУЕЛОТ СО ЗЕВЗЕКОТ НА КАНАЛ 5

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Заев на самитот на ПЕС: ЕУ е најголемиот партнер на Северна Македонија и Западен Балкан, благодарност за поддршката во време на оваа глобална криза

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ЦАРОВСКА: СИМПАТИЧНИ МИ БЕА ТИЕ СТОРИИ ДЕКА МИСТИЧНО МЕ СНЕМАЛО ОД ЗЕМЈАВА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Сугарески: Завршува рехабилитацијата на регионалниот пат Прилеп-Тополчани- Битола, капиталните инвестиции со висок степен на реализација

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Два услова на ДУИ за избори – да не се загрози здравјето на граѓаните и да има набљудувачи од ОБСЕ/ОДИХР

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

ЗНМ: МВР и ОЈО веднаш да го најдат лицето кое му се закани на новинарот Мишко Иванов

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Заев: Ден Дончев сакаше да си оди уште во март, поради лични, семејни причини, заради здравствени проблеми со детето, го замолив да остане до избори

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Проштална средба на МНР Димитров со амбасадорот на Сојузна Република Германија Томас Герберих

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Асоцијација за е-трговија креираше платформа за дигитални услуги и дигитална солидарност

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ВЕЛЕШАНИ ЈА КРЕНАА ДЕНЕСКА БРОЈКАТА НА НОВО ЗАРАЗЕНИ: 13 нови случаи на ковид 19, оздравени се 44 пациент, починаа 2 лица

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Почитувани, Мини...

Повеќе

ШОКАНТНА СТОРИЈА НА ИРЛ - КАМЧЕВ ФАТЕН ВО НОВ КРИМИНАЛ: Брзите имонулошки тестови коишто во Македонија се нудеа во болницата „Систина“, не се од холандски производител како што се тврдеше, туку се кинески и се вистинско ѓубре!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Брзиот имонулошки тест ко...

Повеќе

„Динерс Клуб Македонија“ добитник на награда за „Најдобра кредитна картичка посветена на грижата за корисници и нивно задоволство“

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Динерс Клуб Македо...

Повеќе

КОМЕДИЈА ВО БРИТАНИЈА: Главниот владин епидемиолог си поднесе оставка откако ги прекрши правилата за социјална дистанца кои самиот ги предложи на владата - за да се види со својата љубовница

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- *реклама ----------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ОВОЈ ЌЕ ДОНЕЛ ДЕМОКРАТИЈА ВО ЗЕМЈАВА- МИЦКОВСКИ: НА ДЕНКО МАЛЕСКИ ТРЕБА ДА МУ СЕ ОДЗЕМЕ ТИТУЛАТА ПРОФЕСОР!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- - На Денко Малески треба ...

Повеќе