Одберете локација на пристап

Со овој пораз на Мицковски, нема да си оди само тој и неговата екипа. Ќе си одат и куртоните и експертутките и ботовите и нивните идеи и визии. Све тоа у пакет ќе иде у мајчину! Денеска и последното пламенче на грувизмот што тлееше во нашата шума
Откако стана извесно дека Левица ќе влезе во Парламент, а нејзиниот лидер Димитар Апасиев ќе стане пратеник, тој објави провокативен статус на социјалната мрежа Фејсбук. -Џабе ни се лижете. Сите ќе ве стреламе, напиша Апасиев
- Победа си е победа, макар и тесна. Тоа е вољата на народот и ќе мора со тоа да се помириме. Брзи избори по овие нема да има! Геро како попарен на АЛФА!!! Џабе се избрука џабе си ја фрли новинарската кариера во ендек, све е џабе! Ах бе црни Геро!
Победивме во голем број градови и населени места рече Јанушев. Трката е тесна речиси изедначена , да почекаме да ги видиме финалните бројки. ВМРО-ДПМНЕ влегува во трка за обезбедување мнозинство за формирање на нова влада .
- Не е се така црно, ВМРО изгуби што изгуби, ама барем Левица влезе у парламент и ќе има интересни дебати, нема да ни биде досадно! Латас ги тешеше БИВИС и БАТХЕД на КУРТОН АЛФА!
Најватрениот навивач за ВМРО ДПМНЕ, Пандов доживеа нервен слом на Канал 5, беше многу разочаран од поразот на ВМРО ДПМНЕ и почна да се кара со соговорникот Астма, овој го смируваше, го тешеше...Пандов вика тие што гласале за СДСМ, не биле македонци
Според обработени 75 отсто од избирачките места, ВМРО-ДПМНЕ направи симулација за пратенички мандати. Според нивната симулација СДСМ ќе има еден пратеник повеќе 48, а ВМРО-ДПМНЕ еден помалку, односно 47. ДУИ ќе има 13, Алијанса за Албанците
Тимчо Муцунски од ВМРО-ДПМНЕ, им се заблагодари на граѓаните, пред се во ИЕ 1, каде тој е кандидат на партијата, и таму е избран за пратеник. Тој за Сител телевизија рече дека треба да се почека да се дообработат податоците. „Да размислим
Претседателот на ДУИ, Али Ахмети прогласи победа на неговата партија во албанскиот блок, оценувајќи дека се обезбедени над 100 илјади гласови и 12 пратенички мандати. Според него, ДУИ има најдобри резултати во изборните единици 1, 2, 5

Богојески: Ставот на ВМРО-ДПМНЕ дека Заев бара брзи избори за да ги изгуби е трагикомичен

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

БОМБА НА 360 СТЕПЕНИ - НАЌЕ ЈА ЗАРАЗИ ПОЛИЦИЈАТА: Седум полицајци од ЕБР се заразени со Ковид 19, 4 од нив биле на прославата на МВР

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

КАТЕРИНА ГЕТЕВА ВО ЕМИСИЈАТА ШТО НЕ Е ЈАСНО НА АЛФА ТВ ПОКАЖА ДЕКА НЕЈЗЕ НИШТО НЕ И Е ЈАСНО!

- На сите им е јасно дека владините уредби имаат правно дејство само додека трае вонредната состојба! Катерина Гетева во емисијата Што не е јасно н...

Повеќе

Дел од заболените се поради семејни собирања, тоа мора да се избегнува, тврди Филипче

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ПРИКАЗНАТА ЗА ЕДЕН ТАТИН СИН КОЈ МИСЛЕШЕ ДЕКА ЗАЕВ Е ЛЕСЕН ПОЛИТИЧКИ ПРОТИВНИК

КАКО МИЦКОСКИ БЕГА ОД ИЗБОРИ? 1. Му понудија брзи избори во декември 2019г. Се исплаши, па побара дополнително неколку месеци за да се подготвел по...

Повеќе

БОМБА НА ШЕКЕРИНСКА: Четворица од присутните на прославата на МВР се позитивни на корона вирус

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска во вечерашното гостување на ТВ 24 откри дека четворица припадници кои учествувале во прославата на МВР з...

Повеќе

Битиќи на ТВ 24: Над милион граѓани ќе може да пазаруваат без да платат ДДВ

„Има мерки во кои што ние таргетираме многу поголема бројка. На пример, само една од толку озборуваната мерка „Викенд без ДДВ&ldqu...

Повеќе

О БОЖЕ ЗОШТО НЕ КАЗНИ СО ВМРО ДПМНЕ?!?!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

АПЕЛ ДО ВЕНКО ФИЛИПЧЕ И ДО ВЛАДАТА: Двајца починаа, 20 чекаат ново срце, Короната не трeба да ја кочи трансплантацијата- вели Ирена Ралева Најдеска, член на Здружението „Храбро срце“

„Над дваесет лица имаат потреба од трансплантација на срце. Десеттина од нив немаат никаква механичка поддршка, а 11 пациенти моментално и...

Повеќе

(ВИДЕО) МЕРКА ДА СЕ НЕМАЛО И КОГА СЕ ЛАЖЕ...

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

КОНЕЧНО СЕ ВРАЌАМЕ ВО НОРМАЛА: Викендов се отвараат кафулињата и рестораните, од следната недела и укинување на полицискиот час

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

АЈДЕ ЖЕНИ БАТАЛЕТЕ ИНСТАГРАМ И ДРЕМЕЊЕ НА КАФИЊА: Финансиска поддршка за женското претприемништво – крајниот рок за аплицирање е 31. мај

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

ОВИЕ АМEРИКАНЦИТЕ РЕШИЛЕ ОД НАС САГЛАМ ДРЖАВА ДА ПРАВАТ: САД ОБЕЗБЕДИ 16 МИЛИОНИ ДОЛАРИ ЗА БОРБА ПРОТИВ КОРУПЦИЈА, ИНИЦИЈАТИВИ ЗА МЛАДИ И ЕКОНОМСКА КОНКУРЕНТНОСТ ВО МАКЕДОНИЈА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Д-р Никола Пановски за МКД.мк: Избори мора да има, бидејќи ова ќе трае со години, но митинзи никако

Олеснување на рестриктивните мерки треба, вклучувајќи и намалување на полицискиот час, но треба поголема контрола и да се знае каде се пренесувала н...

Повеќе

ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ: ДА СЕ УКИНЕ ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе