Одберете локација на пристап

Со овој пораз на Мицковски, нема да си оди само тој и неговата екипа. Ќе си одат и куртоните и експертутките и ботовите и нивните идеи и визии. Све тоа у пакет ќе иде у мајчину! Денеска и последното пламенче на грувизмот што тлееше во нашата шума
Откако стана извесно дека Левица ќе влезе во Парламент, а нејзиниот лидер Димитар Апасиев ќе стане пратеник, тој објави провокативен статус на социјалната мрежа Фејсбук. -Џабе ни се лижете. Сите ќе ве стреламе, напиша Апасиев
- Победа си е победа, макар и тесна. Тоа е вољата на народот и ќе мора со тоа да се помириме. Брзи избори по овие нема да има! Геро како попарен на АЛФА!!! Џабе се избрука џабе си ја фрли новинарската кариера во ендек, све е џабе! Ах бе црни Геро!
Победивме во голем број градови и населени места рече Јанушев. Трката е тесна речиси изедначена , да почекаме да ги видиме финалните бројки. ВМРО-ДПМНЕ влегува во трка за обезбедување мнозинство за формирање на нова влада .
- Не е се така црно, ВМРО изгуби што изгуби, ама барем Левица влезе у парламент и ќе има интересни дебати, нема да ни биде досадно! Латас ги тешеше БИВИС и БАТХЕД на КУРТОН АЛФА!
Најватрениот навивач за ВМРО ДПМНЕ, Пандов доживеа нервен слом на Канал 5, беше многу разочаран од поразот на ВМРО ДПМНЕ и почна да се кара со соговорникот Астма, овој го смируваше, го тешеше...Пандов вика тие што гласале за СДСМ, не биле македонци
Според обработени 75 отсто од избирачките места, ВМРО-ДПМНЕ направи симулација за пратенички мандати. Според нивната симулација СДСМ ќе има еден пратеник повеќе 48, а ВМРО-ДПМНЕ еден помалку, односно 47. ДУИ ќе има 13, Алијанса за Албанците
Тимчо Муцунски од ВМРО-ДПМНЕ, им се заблагодари на граѓаните, пред се во ИЕ 1, каде тој е кандидат на партијата, и таму е избран за пратеник. Тој за Сител телевизија рече дека треба да се почека да се дообработат податоците. „Да размислим
Претседателот на ДУИ, Али Ахмети прогласи победа на неговата партија во албанскиот блок, оценувајќи дека се обезбедени над 100 илјади гласови и 12 пратенички мандати. Според него, ДУИ има најдобри резултати во изборните единици 1, 2, 5

Денеска се регистрирани 168 нови случаи на ковид 19 – вкупната бројка на дијагностицирани 7572, оздравени се 70 пациенти – починати се 3 лица

Почитувани, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1470 тестирања, а регистрирани се 168 нови случаи на ко...

Повеќе

ЗАЕВ СО МОЌНО ВИДЕО: Вредеше борбата за слобода. Вреди и борбата за подобра македонска иднина. Заедно #можеме многу повеќе!

Повеќе

БОМБА НА ЗАЕВ: Глас за ДУИ е глас за Мицкоски!!!

Заев во неколку свои излагања за време на предизборната кампања посочува дека ДУИ е потребно да оди во опозиција, на што остро реплицира и Ахмети А...

Повеќе

(+18) ПРОТЕКОА БОМБИ И ЗА НАЈВЕРНИОТ КОАЛИЦИСКИ ПАРТНЕР НА МИЦКОВСКИ, ИВАН СТОИЉКОВИЌ

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

МИЦКОВСКИ ШТОТУКУ ЈА ПРИЗНА АНКЕТАТА НА БРИМА ГАЛУП, ПОЧНА ДА ЛАПРДА И ДА ГО ПЛАШИ НАРОДОТ СО ФЕДЕРАЛИЗАЦИЈА И КАНТОНИЗАЦИЈА НА ЗЕМЈАТА!

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ---------------------------...

Повеќе

Биба Додева: Нема прекин на терапијата, што во услови на ковид-19 е голем успех

Почитувани, Претседателката на Здружението „Борка - за секој нов ден“, Биба Додева на денешната средба се заблагодари на министерот з...

Повеќе

Шекеринска: Битола, Крушево, Прилеп, Охрид, Струга бел ден не видоа од ДПМНЕ, ние влегуваме со резултати

Она што еве сега јавноста има повеќе време да го види заради кампањата покажува дека многу работи се сработени во 2,5 години ама покажува дека 12 го...

Повеќе

Заев од Шуто Оризари: Ги укинуваме кабинетите на сите 7 министри без ресор во новата, уште подобра Влада предводена од СДСМ и Коалицијата „Можеме“

Ќе градиме уште поотчетна и потранспарентна Влада која ќе работи за народот, за унапредување на правата на сите граѓани, порача вечерва претседатело...

Повеќе

Заев од Шуто Оризари: Работиме заедно да го подигнеме квалитетот на живот на Ромите еднакво како и за Македонците, Албанците, Турците и сите други!

Претседателот на СДСМ и носител на кандидатска листа на пратеници во четвртата изборна единица, Зоран Заев вечерва се обрати на граѓанска трибина на...

Повеќе

МојДДВ #МојаНаграда: 15 граѓани кои скенирале сметки во април, мај и јуни, добија по 100.000 денари

Извлечени се 15-те најсреќни добитници на награда од по 100 илјади денари, кои скенирале сметки во текот на април, мај и јуни. Како што...

Повеќе

Ангеловска со отчет за сработеното во изминатите 10 месеци

Ангеловска дојде на функцијата министер за финансии пред 10 месеци. Во видеото кое го објави денес на својот Фејсбук профил во кое дав...

Повеќе

Трета фаза од авионското прскање против комарци во Скопје

Градот Скопје ги известува граѓаните дека третата фаза од авионската дезинсекција на подрачјето на градот Скопје, против ларви од комарци,...

Повеќе

И ОВИЕ САКААТ ДА ВЛАДЕАТ СО ОВАА ЗЕМЈА?!?!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

СПАСОВСКИ: Обединете се сите Роми против Мицкоски и обновениот режим кој се потсмева на ромскиот јазик и тегнеше за уши

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

БОМБА НА ОРДАНОВСКИ: СМЕШЕН Е МИЦКОВСКИ, САМО ОН ЗАГОВАРА И ВЕТУВА ВО ПРОГРАМА УСТАВНИ ПРОМЕНИ А ГО ОБВИНУВА КАСАМИ ДЕКА САКАЛ ФЕДЕРАЛИЗАЦИЈА?!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------...

Повеќе