Одберете локација на пристап

Петре Шилегов Од утре, по скопските улици ! Еден поинаков јавен превоз ... Скопје, една поинаква приказна ... #Скопје#ЧекорПоЧекор
- Со седење дома или пак гласање за другите партии и коалиции, помагате, овозможувате мафијата и режимот да ја заробат пак земјата и да ги поништат сите мачно постигнати успеси. Бидете одговорни и храбри, како што ние бевме одговорни и храбри овие
- Во првите 100 дена од новата влада, прво што ќе направиме е меѓународна комисија со експерти од ЕУ и САД кои ќе ни помогнат да направиме ветинг на судиите, ќе се чешла нивниот имот но и нивните минати пресуди, застарени случаи итн, и ќе се носи о
- Се работи за над 10 фирми кои постојат 30 години, капитал кој е граден со напорна работа, тоа се фирми на татко ми и неговите 3 браќа, во нив работиме сите ние што сме синови и снаи во пошироката фамилија. Многу даноци плаќаме, многу помагаме на
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
– Пораката на ДУИ за премиер Албанец е уценувачка. Граѓаните се тие што одлучуваат кој ќе ја предводи владата, рече вечерва лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Во емисијата „Патот кон“ на ТВ Алсат, Заев истакна дека ДУИ ќе оди во опозиц
Почитувани, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1470 тестирања, а регистрирани се 168 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-83, Куманово-8, Дебар-2, Штип-6, Прилеп-3, Тетово-26, Струга-5, Битола-2, Охрид-8,
Заев во неколку свои излагања за време на предизборната кампања посочува дека ДУИ е потребно да оди во опозиција, на што остро реплицира и Ахмети Албанците на овие избори давајќи го гласот на другите партии, како ДУИ, ДПА и други, даваат глас за Х
Овој разговор е многу контроверзен, но се работи за пратеник кој би требало да биде пример за домашно воспитување, чесност, семејни вредности ако се знае дека тој беше 10 години коалициски партнер на десничарска влада и сега е коалиционен партнер н
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска во Аеродром изјави дека СДСМ и БЕСА подготвуваат федерализација на Македонија. -На маса е Македонија, да не биде дека не е споменато пред време затоа што првиот чекор е федерализација, вто

На сите корисници на Mastercard® и Visa кредитни и дебитни картички, Комерцијална банка бесплатно им овозможува највисоко ниво на заштита со помош на 3DES Secure

Тоа е врвен безбедносен систем кој во реално време овозможува највисоко ниво на заштита при секоја интернет-трансакција со картички од кој било комп...

Повеќе

ЕВЕ ЗОШТО СДСМ ВОДИ 10% НА АНКЕТИТЕ ПРЕД ВМРО ДПМНЕ: Градоначалниците на СДСМ започнаа со донирање на априлските плати во Ковид фондот!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

НЕМА КРАЈ НА МАЈМУНАРИИТЕ НА ВМРОВЦИТЕ: ПОШТАРОТ НЕ МОЖЕ ДА ГО НАЈДЕ АНТОНИЈО МИЛОШОСКИ ЗА ДА ГО ИЗВЕСТИ ПО ЗАКОН ДЕКА ИСТРАГАТА „МОЌНИК” Е ЗАВРШЕНА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

БОМБА НА ОРДАНОВСКИ: МПЦ НАМЕРНО ГИ КРШИ МЕРКИТЕ ЗА ДА ИМА ЗГОЛЕМЕНИ ПРИХОДИ ОД ПОГРЕБИ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

АПИС: Преземени сите превентивни мерки, автомат клубовите и казината може да бидат дел од првата фаза на олабавување

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

СОЛЗИ ТЕЧАТ ВМРОВСКИ КАКО РЕКА: Северна Македонија ќе има пристап до Фондот за солидарност на ЕУ вреден 800 милиони евра

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

БРАВАРОТ ЈА ЗАЦРНИ СРБИЈА: Кредитите на Тито ќе се плаќаат уште две децении

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ САДИ ДРВА КАКО ЛУД ПО СКОПЈЕВО, КАЈ ДА СЕ СВРТИШ НИКНУВААТ НОВИ ДРВОРЕДИ НИЗ СКОПЈЕ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Од 51-вата седница на Владата: Усвоен првиот пакет од Планот за намалување на рестриктивните мерки за спречување на ширење на коронавирусот; Со 738 претпријатија и 6.524 вработени се затвори првата линија за бескаматни кредит од ,,Ковид 1"; Северна Македонија ќе има пристап до Фондот за солидарност на ЕУ вреден 800 милиони евра; Командата на СЕЕБРИГ од август оваа година ќе има седиште во Куманово

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ХАХА, ДУРИ И УРЕДНИКОТ НА ИНФОМАКС СЕ ЗБУНИ ОД ОДГОВОРОТ НА МИЦКОВСКИ ЗА КИЧЕЕЦ: Ама зарем Заев ви го убацил, тоа ли ви е тезата сега?! Ацо ај смени тема, му вика Мицко!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

АХ БЕ МИЦКО, СЕ МОЖЕШЕ ДА БИДЕ ПОИНАКУ ДА МЕ ПОСЛУШАШЕ, ЖАЛНО Е ЧОВЕК ДА ТЕ ГЛЕДА ОВИЕ ДЕНОВИ КАКО БЕГАШ ОД ИЗБОРИ, НА ТОЛКУ УДИРАЊЕ ВО ГРАДИ ДЕКА ЌЕ ПОБЕДИШ ВАКА БЕДНО ДА БЕГАШ ОД ИЗБОРИ, ПОРАЗОТ ТЕ ИСПЛАШИЛ ДО СМРТ, БЛЕД СИ КАКО КРПА!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО ИНФОМАКС) По лидерската средба, новинарите му ја одраа кожата на Мицковски за снимките со Кичеец: Дали е ваш оперативец, дали Заеви ви го уфрлиле да ве снима, дали вие сте ја режирале аферата РЕКЕТ?!?!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

СИТЕ ОЧЕКУВААТ ДРАКОНСКИ КАЗНИ ЗА ОВИЕ ДИЛЕТАНТИ: Се врши идентификација на сите учесници на собирот во Струга

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

ПОНУДИВ НЕКОЛКУ ДАТУМИ ЗА ИЗБОРИ ЛЕТОВО, НО МИЦКОСКИ НЕ САКАШЕ ДА РАЗГОВАРА ОТИ СЕ ПЛАШИ ОД ПОРАЗ, РЕЧЕ ЗАЕВ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ: ИЗБОРИТЕ СЕ ВЕЌЕ ПРОГЛАСЕНИ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе