Одберете локација на пристап

Лидерот на СДСМ Зоран Заев вечерва на Сител изјави дека државата се наоѓа во ситуација во која мора да се избере парламент. -Свесни дека пандемијата ќе трае ние мораме да ги организираме државните институции. И покрај ваквите услови ми
Целосно го реновиравме и за 30 проценти го зголемивме капацитетот на одделот за интензивно лекување на Клиниката за неврохирургија. Набавивме нова опрема и реализиравме 26 нови вработувања во установата. Колегите од мојата матична клиника се
Лидерот на СДСМ Зоран Заев во интервју заРадио Слободна Европаизјави дека жали за поддршката што му ја дале на градоначалникот на Струга од редовите на ДУИ Размир Мерко. -Еве зошто жалам. Едноставно е. Може градоначалникот на Охрид да постапува, т
Драги пријатели, Дами и господа, мои албански сограѓани, кои живеат како автохтони во вашата земја, во Република Северна Македонија, Ви се обраќам со ова видео затоа што не можев да ве посетам во Скопје, според планираното, поради рестриктивни мерк
– Еден од катовите на болницата „8ми Септември“ ќе се ослободи од пациенти со Ковид-19, кои деновиве ќе бидат префрлени во модуларната болница која располага со 72 болнички кревети, ова денеска било договорено на средбата ме
Ние сме сигурни дека албанските гласови за Движењето Беса и Коалицијата Можеме ќе се движат од 80 до 100 илјади, вели лидерот на Беса Биљал Касами на ТВ21. Воедно, тој додаде дека еден дел од таборот што се одвои од БЕСА му недостига.
Здруженијата на Mакедонците од Егејскиот дел на Македонија, обединети во здружението „Тга за југ“ денеска преку соопштение изразија благодарност до лидерот на СДСМ што дал поддршка за реализација на нивните иницијативи. Тие бараа
Професорката Гордана Силјановска Давкова, носител на листата на кандидати за пратеници, од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ, во ИЕ 1 на дебатата на телевизија Телма во емисијата „Топ тема“ вечерва на дебатата се осврна на кампањата
Да работам во Владата влегов заради тоа што верував во тимот, во вредностите и целите на Владата. Кога почнавме не ни сонував дека за 2 и пол години ќе го решиме спорот со Грција, ќе влеземе во НАТО и ќе добиеме одлука за почеток на преговорите со
НОВИОТ БРОЈ НА „ФОКУС“ МОЖЕТЕ ДА ГО КУПИТЕ И ВО ЕЛЕКТРОНСКИ ФОРМАТ НАОВОЈ ЛИНК ЗА НЕШТАТА ДА СТАНАТ ПОЈАСНИБез оглед што предвидуваат анкетите и што кажуваат партиските лидери, кои секој за себе е убеден во сопствената избо
Dejan Dexso Lutovski ВИСТИНСКОТО ЛИЦЕ НА ПСЕВДО-ЛЕВИЦА! Обрнете внимание после 35 минута, ова е емисија на Миленко Неделковски снимена непосредно пред почетокот на изборната кампања. Лидерот на Единствена Македонија, Ба
Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. Од партијата на Али Ахмети, сепак, посочуваат дека не се каат за соработката
Опозиските медиуми попладнево објавија прислушкуван разговор на кој се слуша гласот на лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Краткиот разговор под името “Заев зема рекет од 6 милиони евра!” патем е нецелосен, навидум изгледа како да е “ви
„Ги повикувам сите в среда да го заокружат бројот 7, затоа што тоа ќе значи влез во Парламентот на пратеници кои нема да влезат во калапот на таканаречените „големи“ партии, кои нема да се пазарат со својот глас за лична корист, т

КАКОВ ПРЕСВРТ, ВМРО Е НА КОЛЕНА: НЕМА ТЕМА ЗА ЛИДЕРСКИТЕ КАЈ ПЕНДАРОВСКИ, ЗА УСТАВЕН СУД НЕМА ПРОБЛЕМ ДА ИМА ИЗБОРИ 22 ДЕНА ПО ВОНРЕДНАТА, ДЕРКОВСКИ ПОТПИШАЛ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТЕН ГАФ НА МИЦКО НА ТЕЛМА: Ќе ви откријам една тајна, цел живот се чувствувам како пропаднат спортист, сега тоа ме следи и во политиката!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

МИЦКОВСКИ СО ЗАКАНА ДО ФИЛИПЧЕ: НАРОДОТ ТЕ СМЕТА ЗА ВИТЕЗ, НИЕ ЌЕ ТЕ СМЕТАМЕ ЗА ЏЕЛАТ АКО ДОЗВОЛИШ ДА ИМА ИЗБОРИ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Јанчев за ТВ 24: На државата и требаат избори

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

КОНЕЧНО ДОБРА ВЕСТ ЗА ДЕЦАТА: Зоолошката градина во Скопје од петок отворена за посетители

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Во СДСМ решиле: Ако нема избори во јуни, се враќа политичката влада, редовни избори во декември

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

СПАСОВ: Апсурдното однесување на Талат Џафери

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ЕКСКЛУЗИВНО - СДСМ МУ ЗАДАДЕ ШАХ МАТ НА ВМРО, ЕВЕ ЗОШТО БЕГААТ ОД ИЗБОРИ КАКО ЃАВОЛ ОД КРСТ: Владата ќе дава картички со пари за невработени, студенти и средношколци, нови кредити за фирмите

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

СРАМ ДА ТИ Е АТАНАС КИРОВСКИ, НЕ МУ ПОСТАВИ НИТУ ЕДНО ТЕШКО ПРАШАЊЕ НА МИЦКОВСКИ, НЕ ГО ПРАША ЗА КИЧЕЕЦ, ЗА ДИВЕЕЊЕТО НА НАЌЕ ЧУЛЕВ ВО СТРУМИЦА, ВО СТРУГА, НИШТО, ЦЕЛ СААТ БЛЕДО ДОСАДНО ДО СМРТ ИНТЕРВЈУ, ТРОШИШ СТРУЈА И ЛЕНТА ЏАБЕ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) СПАСОВСКИ: Дискриминација нема никаква, секој може да патува надвор од државата

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

МИЦКО СЕ САМОУБИ ПОЛИТИЧКИ НА ТЕЛМА - ШОКАНТНА ИЗЈАВА НА ЛИДЕРОТ НА ВМРО ДПМНЕ: Не треба владата да им дава ваучери на сиромашните, таа мерка ќе биде контра-продуктивна?!?!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

СДСМ МУ ОДГОВОРИ НА ЛИДЕРОТ НА ВМРО ЗА ИСКАЖАНИТЕ ИЗЈАВИ НА ТЕЛМА: Мицкоски сака да создаде политичка криза, тоа нема да го дозволиме, и во јуни и на „дата икс“ изборен пораз не му бега

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

ШОКАНТЕН ЗАКЛУЧОК НА НАУЧНО ИСТРАЖУВАЊЕ ВО ИРСКА: ВИТАМИНОТ Д КЛУЧЕН ЗА ТОА ДАЛИ ЌЕ ПРЕЖИВЕЕТЕ АКО СЕ ЗАРАЗИТЕ СО КОРОНА ВИРУС!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ЛОШИ БРОЈКИ ДЕНЕСКА: ДУРИ 29 НОВО ЗАРАЗЕНИ И САМО 6 ОЗДРАВЕНИ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

МИЦКО КОМЕДИЈА НА ТЕЛМА: МЕРКИ ВЕЌЕ НЕ НИ ТРЕБААТ, СЕГА НИ ТРЕБА СТРАТЕГИЈА?!?!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе