Одберете локација на пристап

Родителите на средношколците и професорите се во паника откако редакциите наРадио МОФи наА1.онобјавија дека на месинџер апликацијата Телеграм креирана е група насловена како „Јавна соба“ на која се споделуваат и се коментираат
Со реформата на администрацијата никој нема да бидеизбркан од работното место, а оние кои ќе заминат во приватен сектор да имаат подобри услови за работа и поголеми плати,вели министерот за администрација и информатичко општество Дамјан Ман
Не се сметаме за загадувачи кои придонесуваат за нарушување на животната средина. Најодговорно тврдиме и кажуваме дека тоа не е така и многу ми е криво што има написи по весниците и порталите од луѓе кои не ги провериле фактите и зборуваат како што
Исто како и Тито, и романскиот доктатор живеел во невиден луксуз кој дури сега речиси 30 години по неговата смрт и пад од власт е отворен за пошироката јавност. Дворецот на пролетта, сега е претворен во музеј и цел свет може да види како двојката
Бизнисменот Орце Камчев побарал изземање на обвинителката Лиле Стефанова од истрагата за случајот „Империја“, a од постапување во предметот барал да се тргне и судијата на претходна постапка, Весна Димишкова. Камчев барањата за изземањ
Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва оствари средба со претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел кој престојува во работна посета на Република Северна Македонија. Претседателот Пендаровски на заедничката пр
Директорката на УЈП, Сања Лукаревска беше ден од новото издание на „30 прашања со“ на СДСМ. Таа смета дека најголема предрасуда за УЈП е дека тие се лошите, а нејзин талент е глумењето.
Пратеничката од ДОМ, Лилјана Попвска, која е една од иницијаторите на законот за забрана за увоз на отпад, рече дека образложението зошто вчера законот бил прескокнат е што требало дополнителна консултација со институциите затоа што зем
Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов денеска одговараше на прашања од пред гимназијата „Никола Карев“. Тој беше запрашан за уништените јавни површини во некои делови од градот и ситуацијата со склучениот договор со фирма за чи
Заедно со работодавачите, работниците, синдикатите и стопанските комори заеднички донесовме одлука дека економијата сега може да издржи минимална плата од 14.500 денари и тоа сега се случува, истакна потпретседателката на СДСМ Мила Царовска на прог
Дали бизнис-интересот и долгорочниот економски бенефит од извозот на сув цвет од канабис се главниот мотив во моментот овој закон да помине пред Собранието, а регулативите за корисниците и за пациентите ќе почекаат подобри времиња, дебатираа минист
„Она што е неопходно, не заради Брисел, е носење на нов закон за јавно обвинителство, но ќе подвлечам, квалитетен и издржан закон, а не решенија кои ќе бидат резултат на дневнополитички договарања. Подобро да не се донесе закон отколку да се
Не е постигнат напредок во разговорите за донесување закон за јавно обвинителство ниту по вчерашната средба на партиските работни групи што се одржа во Собранието. Кусо по почетокот претставниците на ВМРО-ДПМНЕ ја напуштија средбата образложувајќи

(ВИДЕО) МИНИСТЕРОТ ЏЕМАИЛИ И ДРЖАВНИОТ СЕКРЕТАР ЧЕЛИКУ: Со изградбата на системот „Равен- Речица“ ќе се обезбеди квалитетно наводнување на земјоделските површини и поконкурентно производство

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

БОМБА НА ЗАЕВ: ТАВ МАКЕДОНИЈА ЌЕ ДАДАТ 35 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА ВОДОВОДИ, ГРАДИНКИ, ШКОЛИ И ПАТИШТА!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) СДСМ И ДУИ НАПРАВИЈА ИСТОРИЈА - ЗА ПРВ ПАТ ВЛАДАТА ОДРЖУВА СЕДНИЦА ВО ТЕТОВО - Премиерот од Тетово пред 165-тата седница на Владата: Го слушаме гласот на граѓаните за да ги утврдиме нивните потреби и во тоа име да ги креираме приоритетите на нашите политики

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

И БРАТСКА ХОЛАНДИЈА ДАДЕ ЗЕЛЕНО СВЕТЛО: Холандскиот сенат го ратификуваше протоколот за пристапување на С.Македонија во НАТО

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

БОМБА НА ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ: ЕДНА МИЛИЈАРДА ДОЛАРИ ЌЕ ЗАШТЕДАТ ФИРМИТЕ НА БАЛКАНОТ ОД МАЛИОТ ШЕНГЕН!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ФРЧКО НАЦИОНАЛЕ: Мафијашите се во нашите редови - судиите се заштитени криминалци

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ ИМ ЦРТАШЕ НА НОВИНАРИТЕ ЗА ДА РАЗБЕРАТ ЗА ИЗЕДЕНАТА БАКЛАВА И ПРАЗНАТА ТЕПСИЈА: Долгот на државата се стабилизира, еве ги бројките, еве како растел долгот еве како сега се стабилизира!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Царовска: Во полошкиот регион годинава вкупно 330 невработени лица отвораат бизнис со мерката самовработување

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) НОВИНАР ГО ПРАША ПРЕМИЕРОТ ДАЛИ СО ПОКАЧУВАЊЕТО НА ПЛАТИТЕ, СДСМ ГИ КУПУВА ГЛАСАЧИТЕ НА СЛЕДНИТЕ ИЗБОРИ, ОДГОВОРОТ КОЈ СЛЕДУВАШЕ ИМ ЈА ЗАТВОРИ УСТАТА НА СИТЕ!

- Дали ги купувате гласачите со овие покачувања на платите на лекари, професори, војници итн итн?! Новинар го праша премиерот. Одговорот кој следеш...

Повеќе

(ВИДЕО) Заев: Вложуваме во луѓето, Буџетот 2020 е развоен буџет посветен на нашиот најсилен капитал – човечкиот

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ВМРО ГИ ИЗГУБИ ИЗБОРИТЕ УШТЕ ПРЕД ДА ПОЧНЕ КАМПАЊАТА: Пратениците на ВМРО го одложија покачувањето на минимална плата!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------...

Повеќе

ПРЕСВРТ: Таткото на Бојан Јовановски призна дека го натепал попот комшија, моли судот да го ослободи затоа што бил на питачки стап и со лошо здравје?!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------...

Повеќе

Шекеринска во увид на реновираните училници во Воената академија

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Министерот Филипче: Лекот Спинраза од вчера е достапен за пациентите со спинална мускулна атрофија

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

КОЛЕВ: СО ДОБРА ТУРИСТИЧКА ПОНУДА И БЕЗ КРАДЕЊЕ НА ПАРИТЕ ОД ЕУ, МОЖЕМЕ ДА ГИ СПАСИМЕ МАКЕДОНСКИТЕ СЕЛА ОД ИСЧЕЗНУВАЊЕ

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе