Одберете локација на пристап

Со овој пораз на Мицковски, нема да си оди само тој и неговата екипа. Ќе си одат и куртоните и експертутките и ботовите и нивните идеи и визии. Све тоа у пакет ќе иде у мајчину! Денеска и последното пламенче на грувизмот што тлееше во нашата шума
Откако стана извесно дека Левица ќе влезе во Парламент, а нејзиниот лидер Димитар Апасиев ќе стане пратеник, тој објави провокативен статус на социјалната мрежа Фејсбук. -Џабе ни се лижете. Сите ќе ве стреламе, напиша Апасиев
- Победа си е победа, макар и тесна. Тоа е вољата на народот и ќе мора со тоа да се помириме. Брзи избори по овие нема да има! Геро како попарен на АЛФА!!! Џабе се избрука џабе си ја фрли новинарската кариера во ендек, све е џабе! Ах бе црни Геро!
Победивме во голем број градови и населени места рече Јанушев. Трката е тесна речиси изедначена , да почекаме да ги видиме финалните бројки. ВМРО-ДПМНЕ влегува во трка за обезбедување мнозинство за формирање на нова влада .
- Не е се така црно, ВМРО изгуби што изгуби, ама барем Левица влезе у парламент и ќе има интересни дебати, нема да ни биде досадно! Латас ги тешеше БИВИС и БАТХЕД на КУРТОН АЛФА!
Најватрениот навивач за ВМРО ДПМНЕ, Пандов доживеа нервен слом на Канал 5, беше многу разочаран од поразот на ВМРО ДПМНЕ и почна да се кара со соговорникот Астма, овој го смируваше, го тешеше...Пандов вика тие што гласале за СДСМ, не биле македонци
Според обработени 75 отсто од избирачките места, ВМРО-ДПМНЕ направи симулација за пратенички мандати. Според нивната симулација СДСМ ќе има еден пратеник повеќе 48, а ВМРО-ДПМНЕ еден помалку, односно 47. ДУИ ќе има 13, Алијанса за Албанците
Тимчо Муцунски од ВМРО-ДПМНЕ, им се заблагодари на граѓаните, пред се во ИЕ 1, каде тој е кандидат на партијата, и таму е избран за пратеник. Тој за Сител телевизија рече дека треба да се почека да се дообработат податоците. „Да размислим
Претседателот на ДУИ, Али Ахмети прогласи победа на неговата партија во албанскиот блок, оценувајќи дека се обезбедени над 100 илјади гласови и 12 пратенички мандати. Според него, ДУИ има најдобри резултати во изборните единици 1, 2, 5

(ВИДЕО) БРАВО СДСМ: СПАСОВСКИ ЦЕЛ ЕДЕН ЧАС ЧИТАШЕ БЕЗБРОЈ МЕРКИ ОД ТРЕТИОТ ПАКЕТ НА ВЛАДАТА ЗА ПОМОШ НА ГРАЃАНИТЕ И ЕКОНОМИЈАТА ТЕЖОК НАД 550 МИЛИОНИ ЕВРА!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

БОМБА НА СПАСОВСКИ: Македонско етно село во Нерези ќе стане Старт Ап Село за развој на нови бизниси

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Царовска и Сугарески увид на градежни работи на социјална зграда во Неготино: 3 милиони евра за социјални згради годинава, се градат 5 вакви згради во моментов

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ВМРО ДПМНЕ СЕ ПОБЛИСКУ ДО КАТАСТРОФАЛЕН ПОРАЗ: Набљудувачите на ОБСЕ подготвени да ги следат изборите

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

ЗОРАН ЗАЕВ ПОТСЕТИ НА ЛЕГЕНДАРНИОТ МИТИНГ ПРЕД 5 ГОДИНИ: 5 години од денот кога црвената боја ја вративме каде што припаѓа - кај граѓаните! На 17 мај 2015 рековме „ние доаѓаме“. И дојдовме со срце, го победивме режимот, ја вративме слободата.

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

КАРПОШ 3 ДОБИВА ЗЕЛЕН И СПОРТСКО - РЕКРЕАТИВЕН ЦЕНТАР

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

КАРПОШ: Направи се 1500 квадрати нови тревни површини, објавени се јавните повици за субвенционирање на санација на покриви, постоечки лифтови и енергетски ефикасни фасади на станбени згради.

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ПРИЛЕП: Продолжуваме со спроведување на сите неопходни мерки за спречување на ширењето на коронавирусот и заштита на јавното здравје и здравјето на граѓаните

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

МАЈКА ЕДНАШ РАЃА ВАКВИ ЃУБРИЊА: СТЕВАНАНЏИЈА ВИКАШЕ „ТИШИНА, ТИШИНА“ ЗА ДА СЕ СЛУШНЕ НАДВОР КАКО ИБРАХИМИ ЈА ПЕЕ АЛБАНСКАТА ХИМНА, СВЕДОЧЕШЕ ЕКСПРАТЕНИКОТ МЕМЕДИ НА СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

ЦАРЕВИ: ГРАД СКОПЈЕ И ОПШТИНА ЧАИР СТАВИЈА БЕТОНСКИ ЅИД НА СРЕД УЛИЦА ЦВЕТАН ДИМОВ ВО ЧАИР ЗА ДА СЕ СПРЕЧИ ХАОСОТ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

КОЈ ЈА ФИНАНСИРА ЖЕСТОКАТА МЕДИСКА ХАЈКА ПРОТИВ ДЕН ДОНЧЕВ?!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ФИЛИПЧЕ ЗА СИТЕЛ: До крајот на неделата што следи ќе биде финализиран начинот на движење на граѓаните и поминување на границите со соседна Грција

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ОТКАКО ЈА УНИШТИ ПОЛИТИЧКИ, ФРОСИНА МУ ПОНУДИ СОЈУЗ НА ГЕРО ЗА ЗАЕДНО ДА ТРГНАТ ПРОТИВ СДСМ, ОВОЈ НЕ ПРОПУШТА ТАКВА МОЖНОСТ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------...

Повеќе

ГОСПОДЕ БОЖЕ, КОЈ ГО ОЧЕКУВАШЕ ОВА ВО САРАЕВО

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ЗА СУДИИТЕ, ВО ЗЕМЈАВА ИМА ДВЕ КЛАСИ НА ЛУЃЕ - ОБИЧНА РАЈА ЗА ВО ЗАТВОР ПО СЕКОЈА ЦЕНА, И ПОЛИТИЧКИ МОЌНИЦИ КОИ НЕ СЕ ЗА ВО ЗАТВОР ПО СЕКОЈА ЦЕНА: Пресудата за Јанкуловска за случајот „Тенк“ заглави во Врховен

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе