Одберете локација на пристап

Oliver Spasovski 💬Oд ВМРО-ДПМНЕ пак не доаѓаат на дебати што потврдува дека се враќаат назад, за НАТО и ЕУ е потребно лидерство. За НАТО и ЕУ беше потребно силна политичка волја, визија и лидерство, а режимот за 11 го
Гледав на МТВ, дуел Мицковски – Заев. Не е мое и не се мешам, ама ВМРО-ДПМНЕ има време до 15-ти да проба и да си најде нов лидер. Фејсбук статус на новинарската легенда, Зоран Иванов.
Граѓаните почнаа да се собираат пред парламентот набргу по прес-конференцијата на Вучиќ (Фото: РАС Србија) Група демонстранти упадна вечерва во зградата на српскиот парламент по најавата на претседателот Александар Вучиќ дека ќе го врати п
Во анкетата што ја објави Институтот за политички истражувања од Скопје (ИПИС) за претстојните избори во благо водство е ВМРО-ДПМНЕ пред СДСМ, пренесе360 степени. Вкупно 21,9 отсто се определиле за ВМРО-ДПМНЕ, а коалиција СДСМ и Беса доб
Кузмановиќ Весна Tel +389 2 3220613 E-Mail [email protected] Медиуми во РС Македонија Почитувани, Согласно општествените случувања во Република Северна Македонија, поточно одржув
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Сега пациенткит
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Има луѓе кои се разочарани од сите партии. За нив “сите се исти”. И затоа тие одлуката за тоа кој ќе ја предводи идната влада им ја оставаат исклучително на приврзаниците и членовите на партиите. Таквите сакаат себе си да се сметаат за
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- - Некои од поли
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Коал
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Mисајлов
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Бев у

ВАКА ВМРО ГРАДИ СО НАРОДНИ ПАРИ: НОВИОТ ТЕАТАР СЕ РАСПАЃА, 50 МИЛИОНИ ЕВРА ВО НЕПОВРАТ, СЕ РОНАТ И СЕ ТОПАТ СО СЕКОЈ ДОЖД

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ЛОШ ДЕН ДЕНЕСКА: ПОВЕЌЕ НОВО ЗАРАЗЕНИ ОД ОЗДРАВЕНИ, СКОПЈАНИ, ПРИЛЕПЧАНИ И ВЕЛЕШАНИ НАЈНЕОДГОВОРНИ ВО ПРЕВЕНЦИЈАТА!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

НАГРАДНО ПРАШАЊЕ ЗА СУДИИТЕ: КОГА ЌЕ ВИ ТЕКНЕ ДА ЈА ПРАТИТЕ ГОЦА ВО ЗАТВОР, ИЛИ СЕ ПЛАШИТЕ ДА ГО ОТВОРИ ТЕФТЕРЧЕТО ВО КОИ ИМА ЦРНО НА БЕЛО КАКО СТЕ БИЛЕ КОМПРОМИТИРАНИ СИТЕ?!?!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

И МИНИСТЕРСТВО ЗА ОДБРАНА ПОЧНА ДА ГРАДИ ПАТИШТА ВО ЗЕМЈАВА: Вака денеска изгледа новиот пат Криволак – Пепелиште

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ЕВЕ КАКО ВМРО МЕНАЏИРА СО ДРЖАВНИТЕ РЕСУРСИ: Десетици полициски коли трошат гориво и време во сред полициски час за Наќе да снима спот!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ: ЧЕСТИТКИ ДО ПОЛИЦИЈАТА

Демократскиот сојуз на сите припадници на полицијата и службите за безбедност им го честита 7-Мај, Денот на Полицијата.Во услови на вонредна состојб...

Повеќе

ОВА Е РЕКОРД: ЈКП Гази Баба започнаа со извршување на седмата по ред целосна дезинфекција на станбените објекти, како и машинското дезинфицирање на улиците во општината

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ЗЛАТКО МАРИН: Ја почнавме реконструкцијата на улица „20“ во Долно Лисиче со површина од околу 4 200 м2

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------...

Повеќе

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ГАЗИ БАБА, ГЕОРГИЕВСКИ: Заедно со Црвен крст Гази Баба денес доделивме пакети со прехрамбени производи на социјално ранливи семејства

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Филипче: Додека нема вакцина, ќе се штитиме со „светото тројство“ – маска, дистанца и дезинфекција на раце

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

БОМБА ОД КУМАНОВО: МАКСО ГА НЕМА ЦЕЛИ ТРИ ДНА ДА ПЛУКА ПО СДСМ, МОРА ДА СЕ Е ЗАРАЗИЈА ПА ОД КОРОНУ, ПУ ПУ СКРАЈА ДА Е!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Александрова: Мицкоски сака избори, ама наоѓа илјада и една причина за бегање, сака власт ама без да преземе одговорност

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Доживотен затвор за дебарчанката Поцеста која ги масакрираше родителите и малолетната сестра на спиење

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Османи: Бугарија не планира да го блокира процесот, даде поддршка за почеток на преговори

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

Димитров: Нам ни требаат и двете – македонскиот јазик и македонксиот идентитет. Околу таа работа не може да се преговара, особено по Преспанскиот договор

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе