Одберете локација на пристап

Со овој пораз на Мицковски, нема да си оди само тој и неговата екипа. Ќе си одат и куртоните и експертутките и ботовите и нивните идеи и визии. Све тоа у пакет ќе иде у мајчину! Денеска и последното пламенче на грувизмот што тлееше во нашата шума
Откако стана извесно дека Левица ќе влезе во Парламент, а нејзиниот лидер Димитар Апасиев ќе стане пратеник, тој објави провокативен статус на социјалната мрежа Фејсбук. -Џабе ни се лижете. Сите ќе ве стреламе, напиша Апасиев
- Победа си е победа, макар и тесна. Тоа е вољата на народот и ќе мора со тоа да се помириме. Брзи избори по овие нема да има! Геро како попарен на АЛФА!!! Џабе се избрука џабе си ја фрли новинарската кариера во ендек, све е џабе! Ах бе црни Геро!
Победивме во голем број градови и населени места рече Јанушев. Трката е тесна речиси изедначена , да почекаме да ги видиме финалните бројки. ВМРО-ДПМНЕ влегува во трка за обезбедување мнозинство за формирање на нова влада .
- Не е се така црно, ВМРО изгуби што изгуби, ама барем Левица влезе у парламент и ќе има интересни дебати, нема да ни биде досадно! Латас ги тешеше БИВИС и БАТХЕД на КУРТОН АЛФА!
Најватрениот навивач за ВМРО ДПМНЕ, Пандов доживеа нервен слом на Канал 5, беше многу разочаран од поразот на ВМРО ДПМНЕ и почна да се кара со соговорникот Астма, овој го смируваше, го тешеше...Пандов вика тие што гласале за СДСМ, не биле македонци
Според обработени 75 отсто од избирачките места, ВМРО-ДПМНЕ направи симулација за пратенички мандати. Според нивната симулација СДСМ ќе има еден пратеник повеќе 48, а ВМРО-ДПМНЕ еден помалку, односно 47. ДУИ ќе има 13, Алијанса за Албанците
Тимчо Муцунски од ВМРО-ДПМНЕ, им се заблагодари на граѓаните, пред се во ИЕ 1, каде тој е кандидат на партијата, и таму е избран за пратеник. Тој за Сител телевизија рече дека треба да се почека да се дообработат податоците. „Да размислим
Претседателот на ДУИ, Али Ахмети прогласи победа на неговата партија во албанскиот блок, оценувајќи дека се обезбедени над 100 илјади гласови и 12 пратенички мандати. Според него, ДУИ има најдобри резултати во изборните единици 1, 2, 5

МИЛИЈАРДЕРОТ ОДЕДНАШ СНЕМА ПАРИ, И ТОА БАШ КОГА ВМРО ПАДНА ОД ВЛАСТ: Самсоненко се повлече од Вардар, клубот го остави на Град Скопје

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

ФИЛМСКА ДРАМА НА ДЕВЕ БАИР: Македонка ја срушила рампата на бугарско-македонската граница и им бегала на полицајците до Ќустендил при што оштетила и две полициски возила

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Сугаревски: Не сум криминалец, не може да се оцрнуваат функционери без основ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

Кржаловски за 360 Степени: ВМРО-ДПМНЕ молат бога државата да банкротира во кризава, тоа би било супер за нив на изборите

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

И функционерите од ЛДП ќе ја донираат разликата во платата, досега тоа го направија од СДСМ и НСДП!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Членот на ДИК од СДСМ, Кондарко: Деркоски едно потпиша друго кажува – роковите ќе ги утврди Владата

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Бучковски: СДСМ сигурно ќе победи на овие избори, ВМРО-ДПМНЕ ја пропушти шансата за брзи избори на крајот на 2019

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ШОКАНТНИ ОБВИНУВАЊА НА СМЕТКА НА МЕРИ НИКОЛОВА: ЅВЕРСКИ СИ ПОИГРУВАЛА СО СЕМЕЈСТВАТА НА ЗАТВОРЕНИЦИТЕ ВО МАКЕДОНСКИТЕ ЗАТВОРИ, ЗАПЛАШУВАЛА ПОЛИТИЧАРИ СО НАВОДЕН БУНТ ВО ЗАТВОРИТЕ ДО НАВОДИ ЗА ФИНАНСИСКИ ДУБАРИ НА ГОЛЕМИ СУМИ НА ПАРИ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) МАСАКАР НА ТВ АЛФА: Ненад Јовановиќ од Кавадарци преку Скајп живи ги изеде двата куртона намачкани со унгарско масло!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Од 53-та седница на Владата: На Претседателот на државата ќе му биде доставен извештај со предлог за вонредна состојба; Службените патувања на носителите на јавни функции ќе се остваруваат исклучиво со одобрување на Главниот координативен кризен штаб на Владата и само ако тоа службено патување е поврзано со справување со пандемијата со КОВИД-19 и со прашања за евро-атлантските процеси на нашата земја

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

Донесен ребалансот на буџетот 2020: Обезбедени средства за мерките за ревитализација на економијата

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Од понеделник јавниот превоз во Скопје непрекинато од 5 до 19 часот

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

АСОЦИЈАЦИЈА ЗА Е-ТРГОВИЈА НА МАКЕДОНИЈА: ДЕМАНТ по денешната прес-конференција на Наум Стоилковски

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

БРАВО, СИ ГО ОБЕЛИЈА ОБРАЗОТ: По 200 евра донираа 48 судии од Кривичниот суд, само пет судии одбиле да се приклучат

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

ШОКАНТНО СВЕДОШТВО НА ПОРАНЕШЕН ГЕРИЛЕЦ НА ВМРО ДПМНЕ: Ако ДИК не ги прифатеше приговорите на ВМРО-ДПМНЕ требаше со молотови коктели да упаднеме во седиштето, сведочеше Младеновски

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе