Одберете локација на пристап

Со внимание ги следев прилозите од средбата на „лидерите“ кај претседателот Пендаровски. Морам да признаам дека на добар дел од нив, маските им доаѓаат некако природно, својствено, без оглед на сета трагедија во која се ноѓаме и н
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- * реклама ---
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Почит
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Почина и први
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 👉Заедно со м
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ◾На средбата, д
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- СДСМ во измин
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- * реклама ---
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 🔴Се работи за
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Ја поздравува
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- * реклама ---
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Апелирам до с
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- * реклама -

ФИЛИПЧЕ: Утре ќе се разгледува можноста за затворање на моловите

Комисијата утре ќе ја разгледа можноста за затворање на моловите со цел спречување на ширење на корона вирусот. Ова го истакна министерот Венко Фили...

Повеќе

Владата побара претседателот Пендаровски да одлучи за број на армиски единици кои ќе се вклучат во справување со кризната состојба

Поради спречување на внесување и ширење на коронавирус COVID-19, Владата го усвои предлогот на Управувачкиот комитет за координација и управувањ...

Повеќе

(ВИДЕО) ТРАМП ПРОГЛАСИ ВОНГРЕДНА СОСТОЈБА И ГО ПОВИКА НА ПОМОШ МОЌНИОТ ПРИВАТЕН СЕКТОР ЗА ДА СЕ СПРАВИ СО КОРОНА ВИРУСОТ, СО ПОМОШ НА ГИГАНТОТ GOOGLE СИТЕ АМЕРИКАНЦИ ЌЕ МОЖАТ ДА СЕ ТЕСТИРААТ ВО ЛАБОРАТОРИИ ПОД ПРИНЦИПОТ НА DRIVE TROUGH!

Повеќе

ВМРО ЗА МАКЕДОНИЈА МУ СЕ ПРИДРУЖИ НА СДСМ ВО БИТКАТА ЗА ЗЕМЈАТА ДА ОСТАНЕ НА ПРАВ ПАТ УШТЕ 4 ГОДИНИ

Станавме дел од Коалицијата „Можеме“. Оценувајќи дека не е време за идеолошки натпревар и поделби на проевропските сили во земјава, а с...

Повеќе

МАНЧЕВСКИ: НАСКОРО ЌЕ ПОЧНЕМЕ ДА ИСПРАЌАМЕ СМС ПОРАКИ ДО ГРАЃАНИТЕ ЗА ДА ГИ ИНФОРМИРАМЕ ЗА КОРОНА ВИРУСОТ

- Голем број од услугите на администрацијата граѓаните може да ги најдат на порталот е-услуги, а исто така наскоро ќе почнеме да праќаме и СМС порак...

Повеќе

Владата донесе Одлука за мерки за спречување на внесување и ширење на Коронавирус COVID-19 со која сите нејзини мерки добиваат правна основа за нивно спроведување

Владата на Република Северна Македонија на својата 17-та седница го разгледа Записникот од состанокот на Координативното тело за прибирање и размена...

Повеќе

Вo понеделник седница на Советот за национална безбедност за состојбата со коронавирусот, Пендаровски вели дека не е крај на свет ако се одложат изборите за месец - два

Претседателот Стево Пендаровски за в понеделник свикал седница на Советот за национална безбедност со стандардниот состав ќе присуствуваат и м...

Повеќе

Филипче се бори и ден и ноќ! Ваков министер за здравство државата немала 10 години наназад! – гледачи во “Здраво Македонијо” на Канал 5

Во денешното издание на контактната емисија “Здраво Македонијо” емитувана на Канал 5 телевизија гледачите со лавина коментари во однос н...

Повеќе

(ВИДЕО) ЈАВНОСТА ВО ШОК: ВМРО ДПМНЕ ПОВЛЕЧЕ ДРЖАВНИЧКИ ПОТЕГ, РЕШИ ДА НЕ ЈА ПОЛИТИЗИРА СОСТОЈБАТА СО КОРОНА ВИРУСОТ, ДУРИ ОСТАВААТ И ОТВОРЕНА ВРАТА ДА СЕ ОДЛОЖАТ ИЗБОРИТЕ!

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: ВОВЕДУВАМЕ КРИЗНА СОСТОЈБА ВО ДЕБАР И ЦЕНТАР ЖУПА, 4 НОВИ ЗАБОЛЕНИ ОД ДЕБАР, ЕДНАТА ЗАБОЛЕНА Е НА ГРАНИЦА НА КРИТИЧНА СОСТОЈБА СО ДИШЕЊЕТО!!!

Повеќе

(ВИДЕО) ПРАШАЊЕТО ШТО ГО НАЛУТИ КУРТОН УРЕДНИКОТ НА ИНФОМАКС - САШЕ ПОЛИТИКО ДО МИЦКОВСКИ: Со вакви имиња на листите како Милошоски, Тарчуловски, Мизрахи итн како да сакате намерно да изгубите на изборите?!

Повеќе

ИНЦИДЕНТ ВО СЕДИШТЕТО НА ВМРО ДПМНЕ: САШЕ ПОЛИТИКО ВЕРБАЛНО НАПАДНАТ ОД УРЕДНИКОТ НА ИНФОМАКС ПОРАДИ ПОСТАВЕНО ПРАШАЊЕ КОН МИЦКОВСКИ!

Денеска во седиштето на ВМРО ДПМНЕ се случи немил инцидент при што новинарот и уредник на Мактел, Саше Политико беше нападнат ведбално од уредникот ...

Повеќе

Министерот Филипче објави веб страница со информации за корона вирусот

Сите информации за коронавирусот, прес-конференции, одлуки од седница на влада, прашања и одговори, како и листата на земји со ниско, средно и висок...

Повеќе

КАЗНА ЗАТВОР ДО ЕДНА ГОДИНА ЗА НЕПОЧИТУВАЊЕ НА МЕРКИТЕ ПРОТИВ ШИРЕЊЕ НА КОРОНАВИРУСОТ

„Тој што за време на епидемија на некоја опасна заразна болест не постапи според прописите или наредбите со кои се определуваат мерки за неј...

Повеќе

(ВИДЕО) ВО ЖИВО: ПРЕТСЕДАТЕЛОТ СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ ЌЕ СЕ ОБРАТИ НА ЈАВНОСТА ОД ВИЛАТА ВОДНО

Повеќе