Одберете локација на пристап

Oliver Spasovski 💬Oд ВМРО-ДПМНЕ пак не доаѓаат на дебати што потврдува дека се враќаат назад, за НАТО и ЕУ е потребно лидерство. За НАТО и ЕУ беше потребно силна политичка волја, визија и лидерство, а режимот за 11 го
Гледав на МТВ, дуел Мицковски – Заев. Не е мое и не се мешам, ама ВМРО-ДПМНЕ има време до 15-ти да проба и да си најде нов лидер. Фејсбук статус на новинарската легенда, Зоран Иванов.
Граѓаните почнаа да се собираат пред парламентот набргу по прес-конференцијата на Вучиќ (Фото: РАС Србија) Група демонстранти упадна вечерва во зградата на српскиот парламент по најавата на претседателот Александар Вучиќ дека ќе го врати п
Во анкетата што ја објави Институтот за политички истражувања од Скопје (ИПИС) за претстојните избори во благо водство е ВМРО-ДПМНЕ пред СДСМ, пренесе360 степени. Вкупно 21,9 отсто се определиле за ВМРО-ДПМНЕ, а коалиција СДСМ и Беса доб
Кузмановиќ Весна Tel +389 2 3220613 E-Mail [email protected] Медиуми во РС Македонија Почитувани, Согласно општествените случувања во Република Северна Македонија, поточно одржув
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Сега пациенткит
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Има луѓе кои се разочарани од сите партии. За нив “сите се исти”. И затоа тие одлуката за тоа кој ќе ја предводи идната влада им ја оставаат исклучително на приврзаниците и членовите на партиите. Таквите сакаат себе си да се сметаат за
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- - Некои од поли
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Коал
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Mисајлов
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Бев у

Делегација на СДСМ оддаде почит и положи цвеќе на гробот и споменикот на Гоце Делчев по повод 117 - годишнината од неговата смрт

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Почитувани,По повод 117 г...

Повеќе

ВМРО ДПМНЕ ФОРМИРАЛА СВОЈА ПАРТИСКА ТАЈНА СЛУЖБА: Синиша Алексовски бил во полиција за неовластено снимање на возило на висок функционер кај Порта Македонија

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Синиша Алексовски, кој до...

Повеќе

ФИЛИПЧЕ: Со соседните земји ќе се координираат мерки за патувањата летово

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- За стратегија за годи...

Повеќе

РЕПУБЛИКА СЛОВАЧКА ЌЕ ДОНИРА 12 000 МАСКИ ВО ОПШТИНИТЕ КАРПОШ, КИСЕЛА ВОДА, ЦЕНТАР И ПЕТРОВЕЦ

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Здружението „Добред...

Повеќе

ВУЧИЌ МУ ПОТПИША ПОЛИТИЧКА ПОСМРТНИЦА НА МИЦКОВСКИ, МУ ОТВОРИ ПАТ НА ЗАЕВ ЗА БРЗИ ИЗБОРИ: Избори во Србија на 21 јуни, во мај нема да има митинзи

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Српскиот претседател ...

Повеќе

ОТИДОА 10 МИЛИОНА ЕВРА ВО НЕПОВРАТ, СРЕЌА НЕМА ЗАГИНАТИ: Уште една кој знае која по ред хеликоптерска несреќа на МВР!!!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Полициски хелик...

Повеќе

Каракачанов предлага Македонија и Бугарија да бараат во Грција да се подигне споменик на Гоце Делчев

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Бугарскиот вицепремие...

Повеќе

ОЧАЈНИ ДЕКА ГИ ЧЕКА ПОРАЗ, ВМРО ДПМНЕ ПАК КОРИСТАТ НАСИЛНИЧКО - УЛИЧАРСКИ МЕТОДИ ПРОТИВ СДСМ: Скандирајќи „Никогаш Северна, само Македонија“, членови на Комити и Војводи ја спречија Шекеринска да даде изјава

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Членови на навивачките гр...

Повеќе

Јованоски: Дарувајќи крв, граѓаните на општина Прилеп покажаа висок степен на свест, солидарност и хуманост

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------- На иницијатива на град...

Повеќе

СДСМ: Бидејќи собирањето во масовни групи е спротивно на мерките, го повикуваме МВР да преземе итни мерки за навивачките групи во парк

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Владејачката партија СДСМ ј...

Повеќе

Поставена нова водоводна линија на булеварот „Гоце Делчев“ во Прилеп

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ЈКП „Водовод и кана...

Повеќе

Четириесет години од смртта на Јосип Броз Тито

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Почитувани, би сакале да го најавиме повторното отворање на Реплек Маркет (Хубо) од денес 04.05.2020 година со работно време од 9 до 18 часот

Притоа, би сакале да ги замолиме сите потрошувачи кои ќе го посетат нашиот маркет да се придржуваат до мерките наложени од надлежните институции во ...

Повеќе

Делегација од Кабинетот на Претседателот положи цвеќе по повод 117-годишнината од смртта на Гоце Делчев

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ГРАД СКОПЈЕ: ДОСЕГА 100 УМЕТНИЦИ СО СВОИ ИЗВЕДБИ ВО ВРЕМЕ НА КОРОНА

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе