Одберете локација на пристап

23.01.2020, Скопје – Ми-Да Гранд Моторс е новиот единствен овластен импортер на возила и резервни делови на Hyundai Motor Company за Македонија. Со денешното отворање на новиот продажно-сервисен HYUNDAI центар, Ми-Да Гранд Моторс прераснува в
Денеска е прифатена мојата номинација за член на Венецијанската комисија. Тоа е и потврда дека се исполнети критериумите за членство во комисијата. Благодарам за довербата, објави министерката за правда Рената Дескоска.
Советот за етика во медиумите ја прифати жалбата поднесена од поранешниот директор на Агенцијата за разузнавање, Зоран Иванов поднесена против текстот на Нова ТВ –„Разузнавачот Иванов тајно избега во Турција“. Во жалбата е наведен
Претседателот Стево Пендаровски денеска во Ерусалим присуствуваше на форумот „Сеќавање на Холокаустот и борба против антисемитизмот“. На форумот, како што соопшти Кабинетот на претседателот, присуствувале и претседателот и премиерот на
Стојанче Ангелов од „Достоинство“ во вечерашното гостување на телевизија Канал 5 ја покани професорката Мирјана Најчевска во неговата партија, доколку не успее да формира своја партија. -Професорке повелете, доколку не формирате своја
Честитки од Мактел.мк, да си жив и здрав до 100 и јаче!
Billionaire George Soros said he will commit$1 billionto start a global university to fight authoritarian governments and climate change, calling them twin challenges that threaten the survival of our civilization. The Open Society University Netw
Во следниот период ќе се засади висока вегетација и на други локации (Фото: СДК.МК) На повеќе локации во Велес се засадени 250 садници на листопадни и зимзелени дрвја. Садници од туја, јасен, платан и други видови растенија се засадени во
Геро е безмилосен суров, нема кај него жал, фер плеј, емоции. Тој е безмилосен! Но, кога е фатен во стапица, тогаш моли и глуми како маченце. Branko Geroski 5 hrs· ЈОЦИ НА НОРМА Јоци пишува по три по
Градоначалникот на Општина Кисела Вода, Филип Темелковски заедно со претседателот на Советот на Општината, Дарио Шимиќ направи увид во градежните активности за подобрување на инфраструктурата во населбата Пинтија. Во моментов, во Пинтија се одвива
Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, во рамки на учеството на форумот во Израел по повод Меѓународниот ден за сеќавање на Холокаустот, оствари средби со неколку шефови на држави учесници на форумот. На средбата со прет
Санела Шкријељ, член на Комисијата за труд и социјална политика во СДСМ денеска се сретна со корисници на правата од законите за социјална и детска заштита и социјална сигурност на стари лица во Општина Василево. Шкријељ истакна дека со соци
аменик министерот за надворешни работи, Андреј Жерновски, пред одржувањето на редовната 4-та седница на Владата во Штип, а во рамки на теренските настани, ја посети компанијата за текстилна индустрија „Семак Фешн“. Оваа фирма е о
Собранието вечерва го донесе Законот за младински додаток по скратена постапка, кој предвидува на млади до 23 години по завршување на средно образование да им се доделуваат по 3.000 денари за работа во производството. Целта е да се стимулира

ИТАЛИЈА СТАНУВА НАШ НАЈГОЛЕМ ПРОМОТОР: СТЕВО ВО РИМ ПРЕЧЕКАН СО НАЈВИСОКИ ДРЖАВНИ ПОЧЕСТИ СО ВОЈСКА СО КОЊАНИЦИ СО СВЕ!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ОВА Е ВИСТИНСКАТА ПРИЧИНА ЗОШТО ЗАЕВ РЕШИ ДА ГО УКИНЕ ПРОПОРЦИОНАЛНИОТ ДАНОК!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

АНГЕЛКА ПЕЕВА ЛАУРЕНЧИЌ: Многу ми се смешни овие критиките за укинувањето на пропорционалниот данок, 90% од народот нема појма што е левица и десница нити го интересира, сите сакаат работа и повисоки плати а тоа е можно само со ниски даноци!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

БРАВО ШИЛЕГОВ: РЕКОНСТРУИРАНИ УЛИЦИТЕ БИХАЧКА И ЦРНИЧЕ

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ШЕФОТ НА НАЈГОЛЕМАТА МАРКЕТИНГ АГЕНЦИЈА ВО ЗЕМЈАВА: СДСМ ќе победи, нискиот одзив им оди во прилог затоа што се на власт, ВМРО ДПМНЕ не ги доби разочараните на свое конто затоа што не се дистанцираше од Груевизмот!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) БРАВО МИЛА ЦАРОВСКА: На лицата кои живееја под Кале им обезбедивме топол дом. На возрасните им помагаме да се вработат, децата редовно посетуваат училишна настава. Секој заслужува достоинствен живот. #СеГрижиме

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ЖОРО ПАК СИ СЕ ВРАТИ ВО ВМРО КАКО ВО СТАРИТЕ ДОБРИ ГРУЕВИСТИЧКИ ВРЕМИЊА КОГА БЕШЕ ГЛОДУР НА РЕЖИМСКИОТ ДНЕВНИК

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Министерот Филипче за Фактор: Градежните гиганти француска Bouygues и германски Vamed во трка за изградба на Клинички центар

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ВО ОВОЈ МАРКЕТ НЕМА ГРЧКИ МАСЛИНКИ НИТИ АМЕРИЧКИ БАТАЦИ САМО РУСКА САЛАТА

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

На денешен ден, пред една година за првпат беше изведена трансплантација на коскена срцевина од несроден дарител во Северна Македонија.

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) БОЧВАРСКИ: Две години ја имам честа и одговорноста да бидам градоначалник на Општина Штип

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) КОЛЕВ: Во источниот регион се наоѓаат најдотераните трудови инспектори и најизмачените и најнископлатени работници во цела Македонија

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Демократски сојуз: Шест месечната кампања ќе се одрази на стабилноста и бизнисот

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

Османи: Нема предизборна коалиција со СДСМ

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Владата на денешната 162 редовна седница ја одобри гасификација на КПУ Затвор Скопје за намалување на аерозагадувањето, обезбеди буџет за изградба на детски градинки во Чаир и Лозово и за опрема во градинките во Куманово, Брвеница и Босилово, а ја започнува и подготовката за пилот програма за сексуално образование.

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе