Одберете локација на пристап

Петре Шилегов Од утре, по скопските улици ! Еден поинаков јавен превоз ... Скопје, една поинаква приказна ... #Скопје#ЧекорПоЧекор
- Со седење дома или пак гласање за другите партии и коалиции, помагате, овозможувате мафијата и режимот да ја заробат пак земјата и да ги поништат сите мачно постигнати успеси. Бидете одговорни и храбри, како што ние бевме одговорни и храбри овие
- Во првите 100 дена од новата влада, прво што ќе направиме е меѓународна комисија со експерти од ЕУ и САД кои ќе ни помогнат да направиме ветинг на судиите, ќе се чешла нивниот имот но и нивните минати пресуди, застарени случаи итн, и ќе се носи о
- Се работи за над 10 фирми кои постојат 30 години, капитал кој е граден со напорна работа, тоа се фирми на татко ми и неговите 3 браќа, во нив работиме сите ние што сме синови и снаи во пошироката фамилија. Многу даноци плаќаме, многу помагаме на
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
– Пораката на ДУИ за премиер Албанец е уценувачка. Граѓаните се тие што одлучуваат кој ќе ја предводи владата, рече вечерва лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Во емисијата „Патот кон“ на ТВ Алсат, Заев истакна дека ДУИ ќе оди во опозиц
Почитувани, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1470 тестирања, а регистрирани се 168 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-83, Куманово-8, Дебар-2, Штип-6, Прилеп-3, Тетово-26, Струга-5, Битола-2, Охрид-8,
Заев во неколку свои излагања за време на предизборната кампања посочува дека ДУИ е потребно да оди во опозиција, на што остро реплицира и Ахмети Албанците на овие избори давајќи го гласот на другите партии, како ДУИ, ДПА и други, даваат глас за Х
Овој разговор е многу контроверзен, но се работи за пратеник кој би требало да биде пример за домашно воспитување, чесност, семејни вредности ако се знае дека тој беше 10 години коалициски партнер на десничарска влада и сега е коалиционен партнер н
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска во Аеродром изјави дека СДСМ и БЕСА подготвуваат федерализација на Македонија. -На маса е Македонија, да не биде дека не е споменато пред време затоа што првиот чекор е федерализација, вто

ОТИДОА 10 МИЛИОНА ЕВРА ВО НЕПОВРАТ, СРЕЌА НЕМА ЗАГИНАТИ: Уште една кој знае која по ред хеликоптерска несреќа на МВР!!!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Полициски хелик...

Повеќе

Каракачанов предлага Македонија и Бугарија да бараат во Грција да се подигне споменик на Гоце Делчев

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Бугарскиот вицепремие...

Повеќе

ОЧАЈНИ ДЕКА ГИ ЧЕКА ПОРАЗ, ВМРО ДПМНЕ ПАК КОРИСТАТ НАСИЛНИЧКО - УЛИЧАРСКИ МЕТОДИ ПРОТИВ СДСМ: Скандирајќи „Никогаш Северна, само Македонија“, членови на Комити и Војводи ја спречија Шекеринска да даде изјава

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Членови на навивачките гр...

Повеќе

Јованоски: Дарувајќи крв, граѓаните на општина Прилеп покажаа висок степен на свест, солидарност и хуманост

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------- На иницијатива на град...

Повеќе

СДСМ: Бидејќи собирањето во масовни групи е спротивно на мерките, го повикуваме МВР да преземе итни мерки за навивачките групи во парк

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Владејачката партија СДСМ ј...

Повеќе

Поставена нова водоводна линија на булеварот „Гоце Делчев“ во Прилеп

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ЈКП „Водовод и кана...

Повеќе

Четириесет години од смртта на Јосип Броз Тито

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Почитувани, би сакале да го најавиме повторното отворање на Реплек Маркет (Хубо) од денес 04.05.2020 година со работно време од 9 до 18 часот

Притоа, би сакале да ги замолиме сите потрошувачи кои ќе го посетат нашиот маркет да се придржуваат до мерките наложени од надлежните институции во ...

Повеќе

Делегација од Кабинетот на Претседателот положи цвеќе по повод 117-годишнината од смртта на Гоце Делчев

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ГРАД СКОПЈЕ: ДОСЕГА 100 УМЕТНИЦИ СО СВОИ ИЗВЕДБИ ВО ВРЕМЕ НА КОРОНА

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Владина делегација оддаде почит и положи цвеќе на гробот и споменикот на Гоце Делчев по повод 117 - годишнината од смртта

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ЕВН Македонија продолжува со дигитализација на услугите: „Пријави состојба“ е најновата онлајн алатка на ЕВН за корисниците

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

УШТЕ ЕДЕН ДЕН СО МНОГУ ПОГОЛЕМ БРОЈ ОЗДРАВЕНИ ОД НОВО ЗАБОЛЕНИ: Денеска потврдени 7 нови случаи на ковид 19, оздравени се 47 пациенти, почина 1 лице

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

АНГЕЛОВСКА: Буџетските приходи во месец април изнесуваат 14,2 милијарди денари, што претставува пад од 20% споредено со април минатата година, од кои даночните се 7,2 милијарди денари или за 31% помалку во однос на лани, додека придонесите се реализирани во износ од 5,5 милијарди денари што е на исто ниво со лани

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

РЕПЛЕК МАРКЕТ ДЕНЕСКА ПАК ГИ ОТВОРИ ВРАТИТЕ ЗА ПОТРОШУВАЧИТЕ: РАБОТНО ВРЕМЕ ОД 9 ДО 18 ЧАСОТ!

Најголемиот маркет во Скопје за домашна и градинарска галантерија денеска ги отвори повторно своите врати за потрошувачите. Работното вреќе ќе би...

Повеќе