Одберете локација на пристап

Носитлката на листа на пратеници во ИЕ 1 Мила Царовска и кандидатката за пратеничка Санела Шкријељ денес го посетиja населеното место Кондово во Општина Сарај кадешто се гради првата детска градинка. „Навистина ми е драго што Кондово ја доби
Почитувани граѓани, почитувани претставници на медиумите, Општината Гази Баба е пример како ние градиме, а ВМРО-ДМНЕ мислеше само како да краде. Јурумлери, за прв пат после 20 години добива фекална канализација и се ослободува од црна кал, а ВМРО
Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, попладнево е на средби со граѓани во скопската општина Гази Баба. Со жителите на Јурумлери тој зборуваше за грижата за сите, за инвестициите во инфраструктурата подеднакво и во населените места и селат
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Во и
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Град
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Не три, две
На граѓанската трибина којашто се одржа на Пониква, претседателот Заев зборуваше за остварените економски резултати и големите позитивни промени што беа направени на економски план, а се осврна и на мерките од понудата на СДСМ и коалицијата „
Во гостувањето на ТВ Тера во Битола, заменик-претседателката на СДСМ - Радмила Шекеринска го коментираше новиот закон за ЈО, како и постојаните опструкции со кои се соочуваше правосудството во изминатите години.Таа рече: Јас не можам да сфатам како
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Министерот бе
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Демократскиот с
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Кандидатот за п
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Почитувани,
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Скопј
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Вистинска магиј

(ВИДЕО) ЗДЕБЕЛЕН 10 КИЛА ПОРАДИ КАРАНТИНОТ, МИЦКОВСКИ БАРА ПОМОШ ОД ПЕНДАРОВСКИ, АМАН СПАСУВАЈ МЕ ОД ЗАЕВ, ЌЕ МЕ ПРЕГАЗИ НА ИЗБОРИ!!!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) КАКО БУНТ ПРОТИВ ВЛАСТА, МИЛЕНКО НЕМА ДА ГИ ПОЧИТУВА ВЛАДИНИТЕ МЕРКИ, НЕМА ДА НОСИ МАСКА, ЌЕ СЕ ШЕТА И ВО ГРУПА, НЕМА ДА МИЕ РАЦЕ, НЕМА ДА СЕ БАЊА!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

САМО ФРЧКО Е ЛЕК ЗА АРОГАНТНИОТ АПАСИЕВ: ГО ИСТРЕСЕ КАКО ЧЕРГА!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ВО СРЕД КОРОНА КРИЗА, ИГОР ЈАНУШЕВ СЕ ПОДНОВИ СО ЛИМУЗИНА ОД 50 000 ЕВРА!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

БРАВО: Владата обезбеди 34.000 маски за граѓаните на Куманово. Маските денеска се доставени до Општинскиот штаб за заштита и спасување на Куманово и ќе се делат бесплатно на граѓаните

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Зекири: СДСМ сега не мисли на избори, изборните рокови продолжуваат по вонредната состојба

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Димитров ги прими 12-те респиратори: ЕУ несомнено најголем наш донатор во корона-кризава

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ЌЕ СЕ ТЕСТИРА ЗА КОРОНА 30% ОД НАСЕЛЕНИЕТО ВО ДЕБАР И ЦЕНТАР ЖУПА

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ЕВЕ ЗОШТО ВМРО ДПМНЕ СЕ ПЛАШИ ОД ИЗБОРИ: ПОГЛЕДНЕТЕ ШТО СЕ СЛУЧУВА ВО ПРИЛЕП!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ГРАД СКОПЈЕ: ДЕНЕСКА ПРОДОЛЖУВААТ КОНЦЕРТИТЕ НА ОТВОРЕНО ВО ВРЕМЕ НА КОРОНА

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

СО ДОНАЦИЈА ОД ХАЛКБАНК, ГРАД СКОПЈЕ ГИ РЕКОНСТРУИРА СИТЕ 19 МОСТОВИ ВО ГРАДСКИ ПАРК

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија: МЕДИУМИТЕ ЛОШО ЈА РАЗБРАЛЕ ВЕСТА ЗА ОНЛАЈН ОБЛОЖУВАЛНИЦИ, НЕ СТАНУВА ЗБОР ЗА ЗАТВОРАЊЕ НА ПОСТОЕЧКИТЕ, ТУКУ ПРОШИРУВАЊЕ НА ДЕЈНОСТА!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Владата интервентнo набавува заштитни маски

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

МАКСО МОЖЕ И КРИВИЧНО ДА ОДГОВАРА: Инспекцискиот надзор кај Димитриевски покажа многу пропусти, предаден е во МВР, истакна Филипче

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Заслужува ли Мицкоски да води партија? Погледнете какви лаги има кажано во последните 2 месеци

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе