Одберете локација на пристап

Со овој пораз на Мицковски, нема да си оди само тој и неговата екипа. Ќе си одат и куртоните и експертутките и ботовите и нивните идеи и визии. Све тоа у пакет ќе иде у мајчину! Денеска и последното пламенче на грувизмот што тлееше во нашата шума
Откако стана извесно дека Левица ќе влезе во Парламент, а нејзиниот лидер Димитар Апасиев ќе стане пратеник, тој објави провокативен статус на социјалната мрежа Фејсбук. -Џабе ни се лижете. Сите ќе ве стреламе, напиша Апасиев
- Победа си е победа, макар и тесна. Тоа е вољата на народот и ќе мора со тоа да се помириме. Брзи избори по овие нема да има! Геро како попарен на АЛФА!!! Џабе се избрука џабе си ја фрли новинарската кариера во ендек, све е џабе! Ах бе црни Геро!
Победивме во голем број градови и населени места рече Јанушев. Трката е тесна речиси изедначена , да почекаме да ги видиме финалните бројки. ВМРО-ДПМНЕ влегува во трка за обезбедување мнозинство за формирање на нова влада .
- Не е се така црно, ВМРО изгуби што изгуби, ама барем Левица влезе у парламент и ќе има интересни дебати, нема да ни биде досадно! Латас ги тешеше БИВИС и БАТХЕД на КУРТОН АЛФА!
Најватрениот навивач за ВМРО ДПМНЕ, Пандов доживеа нервен слом на Канал 5, беше многу разочаран од поразот на ВМРО ДПМНЕ и почна да се кара со соговорникот Астма, овој го смируваше, го тешеше...Пандов вика тие што гласале за СДСМ, не биле македонци
Според обработени 75 отсто од избирачките места, ВМРО-ДПМНЕ направи симулација за пратенички мандати. Според нивната симулација СДСМ ќе има еден пратеник повеќе 48, а ВМРО-ДПМНЕ еден помалку, односно 47. ДУИ ќе има 13, Алијанса за Албанците
Тимчо Муцунски од ВМРО-ДПМНЕ, им се заблагодари на граѓаните, пред се во ИЕ 1, каде тој е кандидат на партијата, и таму е избран за пратеник. Тој за Сител телевизија рече дека треба да се почека да се дообработат податоците. „Да размислим
Претседателот на ДУИ, Али Ахмети прогласи победа на неговата партија во албанскиот блок, оценувајќи дека се обезбедени над 100 илјади гласови и 12 пратенички мандати. Според него, ДУИ има најдобри резултати во изборните единици 1, 2, 5

(ВИДЕО) ДИМИТРОВ: БУГАРИЈА БАРА ДА СЕ ПОЧИТУВА ПРАВОТО НА ЕТНИЧКО САМООПРЕДЕЛУВАЊЕ НА МРТВИТЕ, НИЕ БАРАМЕ ДА СЕ ПОЧИТУВА ПРАВОТО НА ЕТНИЧКО САМООПРЕДЕЛУВАЊЕ НА ЖИВИТЕ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Комисијата одлучи: Нема олеснување на мерките од понеделник поради зголемените бројки на новозаразени

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ВЕЧЕРВА НА БРАНДЕМБУРШКАТА ПОРТА ВО БЕРЛИН БЕШЕ ИСПИШАНО ФАЛА НА ПОВЕЌЕ ЈАЗИЦИ ЗА СИТЕ ВОЈНИЦИ КОИ ЈА ОСЛОБОДИЈА ЕВРОПА ОД НАЦИСТИТЕ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ЖБОГАР: КОГА Е НАЈТЕШКО НАЈДОБРОТО ОД НАС ИЗЛЕГУВА НА ПОВРШИНА, ГОРД СУМ ШТО ЈА ПРЕСТАВУВАМ ЕВРОПСКАТА УНИЈА ВО НЕЈЗИНОТО НАЈДОБРО СВЕТЛО ВО ВРЕМЕ НА ТЕШКА ЗДРАВСТВЕНА И ЕКОНОМСКА КРИЗА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ПУКАЊЕ НА МАТКА ПОРАДИ КАВГА ЗА ЧАМЦИ, ВМЕШАН ВНУКОТ НА ПОГЛАВАРОТ НА ИВЗ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

НЕВЕРОЈАТЕН ГАФ: Македонска пошта поништува 6.000 поштенски марки поради погрешна карта на Хрватска

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

БРАВО: Сопственикот на градежната фирма ЗЛАТНА РАКА Васко Божиноски и подари Фиат Пунто на болницата во Прилеп

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ЗБОРОТ НА СДСМ ВАЖИ: Во кривопаланечкиот регион се гради експресниот пат Ранковце -Длабочица - Крива Паланка во вредност од 58 милиони евра

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ЗАЕВ СЕ ПОШЕГУВА НА ФЕЈСБУК: ПОСЛЕ ДОЛГО РАЗМИСЛУВАЊЕ И ПРЕСЛУШУВАЊЕ, МИСЛАМ ДЕКА ЗНАМ КОЈ ГИ ИМА ОБЈАВЕНО ДЕНЕШНИТЕ БОМБИ ЗА МЕНЕ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ВМРО ДПМНЕ Е ВО ГОЛЕМА МАКА, И КУРИР И ИНФОМАКС ПОЧНАА ДА ГО ФАЛАТ ЗАЕВ, ОБЈАВИЈА СНИМКА НА КОЈА ВЕЛИ ДЕКА ЌЕ ЈА УНИШТИ МАФИЈАТА: НА ОРЦЕ ЌЕ МУ ГО Е..М МАМЕТО МАМИНО!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ШОКАНТНО: СИНОТ НА ПОГЛАВАРОТ НА ИВЗ, ИНСПЕКТОР ВО МВР, СО ПЦОВКИ И КЛЕТВИ КОН ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПЕНДАРОВСКИ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) СПАСОВСКИ: ВРЕМЕ Е МПЦ ДА ПОЧНЕ ДА СЕ ОДНЕСУВА СЕРИОЗНО ЗАТОА ШТО НАПРАВИЈА НИЗА НА СКАНДАЛИ ВО ИЗМИНАТИОТ ПЕРИОД!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

СДСМ ГО ЗАКОПА МИЦКОВСКИ, МУ ЈА ОТКРИ И ШВАЛЕРКАТА: Шефицата на Унија на Жени, вработена во Систина, е женскиот глас од новите бомби кои ги објави А1он

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ТВ АЛФА СО ФОТКА ОД 2018-ТА ГО КЛЕВЕТИ БЛАГОЈ БОЧВАРСКИ ДЕКА ГИ ПРЕКРШИЛ МЕРКИТЕ НА ВЛАДАТА!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ТЕТОВЧАНИ И ВЕЛЕШАНИ ЈА КРЕНАА ДЕНЕШНАТА БРОЈКА НА НОВО ЗАРАЗЕНИ: Денеска се потврдени 36 нови случаи на ковид 19 – вкупната бројка на дијагностицирани 1622, оздравени се 13 пациенти – почина 1 лице

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе