Одберете локација на пристап

Oliver Spasovski 💬Oд ВМРО-ДПМНЕ пак не доаѓаат на дебати што потврдува дека се враќаат назад, за НАТО и ЕУ е потребно лидерство. За НАТО и ЕУ беше потребно силна политичка волја, визија и лидерство, а режимот за 11 го
Гледав на МТВ, дуел Мицковски – Заев. Не е мое и не се мешам, ама ВМРО-ДПМНЕ има време до 15-ти да проба и да си најде нов лидер. Фејсбук статус на новинарската легенда, Зоран Иванов.
Граѓаните почнаа да се собираат пред парламентот набргу по прес-конференцијата на Вучиќ (Фото: РАС Србија) Група демонстранти упадна вечерва во зградата на српскиот парламент по најавата на претседателот Александар Вучиќ дека ќе го врати п
Во анкетата што ја објави Институтот за политички истражувања од Скопје (ИПИС) за претстојните избори во благо водство е ВМРО-ДПМНЕ пред СДСМ, пренесе360 степени. Вкупно 21,9 отсто се определиле за ВМРО-ДПМНЕ, а коалиција СДСМ и Беса доб
Кузмановиќ Весна Tel +389 2 3220613 E-Mail [email protected] Медиуми во РС Македонија Почитувани, Согласно општествените случувања во Република Северна Македонија, поточно одржув
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Сега пациенткит
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Има луѓе кои се разочарани од сите партии. За нив “сите се исти”. И затоа тие одлуката за тоа кој ќе ја предводи идната влада им ја оставаат исклучително на приврзаниците и членовите на партиите. Таквите сакаат себе си да се сметаат за
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- - Некои од поли
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Коал
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Mисајлов
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Бев у

Адеми од Врапчиште: Од материјалот со кој другите кренаа ѕидови ние изградивме мостови

Докажавме дека не се исти сите политичари. Ја напраивме јасна, разликата меѓу политиката и антиполитиката. Ние, со материјалот со кој другите кренаа...

Повеќе

ЗЛАТО ОД ЧОВЕК КОЈ ГО ПОЗНАВА - Поранешен градоначалник на Арачиново е кандидат за пратеник од БЕСА: Убеден сум во победа!

Бизнисменот Бастри Бајрами, кој е поранешен градоначалник на Арачиново од редовите на веќе непостоечката партија на Имер Селмами – Нова ...

Повеќе

ФИЛИПЧЕ: Денеска во Владата им доделивме благодарници за историскиот подвиг на сите оние кои учествуваа во првата трансплантација на срце во нашата земја. На средбата присуствуваше и синот на донорот Емилија Динева, Влатко Динев

Донорот Емилија и нејзиното семејство се најдобриот пример за хуманост, грижа, добрина и човечност. Од срце се заблагодарувам на целото семејство ...

Повеќе

МИНИСТЕРСТВО ЗА ЗДРАВСТВО: Утре Комисијата за заразни болести ќе разговара за евентуално повторно воведување режим со границите на Србија и Косово

Почитувани, Министерството за здравство информира дека, со оглед на развојот на ситуацијата со корона вирусот во соседството, Комисијата за зараз...

Повеќе

Отстранета кафеана од Канео која со бетонски ѕид беше навлезена во Охридското Езеро

Од Канео е отстранета нелегална кафеана која со бетонски ѕид беше навлезена во Охридското Езеро, објави советникот во Владата, Христијан Ѓор...

Повеќе

АЦО НА ЕКСКУРЗИЈА, ГО ВИДЕЛ КОНЧЕ!

Далеку е Конче од Велгошти, Охридско...

Повеќе

ХРИСТИЈАН МИЦКОВСКИ Е ПОХРАБАР ПОЛИТИЧАР ОД ЗОРАН ЗАЕВ!

Заев е многу, многу храбар политичар, тоа го докажа безброј пати. И со храбрите компромиси со Грција и Бугарија и со храброто соочување со убијците ...

Повеќе

НАРОДОТ ВЕЌЕ НЕ ИМ ВЕРУВА НА ВМРО ДПМНЕ, ДАЈТЕ НОВИ ДЕЦА!

Повеќе

ГОТОВО Е ГОТОВО, И ЅИНГОВАТА СИТЕЛ ВИКА ДЕКА СДСМ ЌЕ ПОБЕДИ!

Повеќе

МИСОВСКИ: ЗДРАВЈЕТО НА ГРАЃАНИТЕ Е ВО СИГУРНИ РАЦЕ

Потпретседателот на НСДП и кандидат за пратеник во првата изборна единица, Горан Мисовски денеска на плоштадот Македонија во Скопје, како дел од пре...

Повеќе

Министерство за здравство: Бараме итна, брза и независна истрага од страна на надлежните институции за да се утврди точната состојба со маските со евентуално лажните сертификати

Повеќе

Заев од Ново Село: Градиме три откупно-дистрибутивни центри за земјоделски производи, грижата за земјоделците продолжува уште повеќе

Почитувани, Секогаш е задоволство да се биде во струмичкиот крај, меѓу чесните и работливи граѓани од овој регион. Денеска, овде во Ново Село ...

Повеќе

НЕ МУ ИДЕ ПАМЕТ НА НАРОДОТ: Во последните 24 часа се направени 1653 тестирања, а регистрирани се 173 нови случаи на ковид-19, 15 починати!

Во последните 24 часа се направени 1653 тестирања, а регистрирани се 173 нови случаи на ковид-19.- Скопје 75- Куманово 9- Дебар 6- Штип 8- Прилеп 6-...

Повеќе

ПРОФЕСОРКАТА НИКАКО ДА СЕ СПАСИ: НОВ ДУЕЛ НА САШЕ ПОЛИТИКО СО СИЉАНОВСКА!

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

ЈАВНОСТА ПРАШУВА: ОВА ЛИ Е ДИВОГРАДБАТА НА АЛЕКСАНДАР НИКОЛОВСКИ НА ОХРИДСКО ЕЗЕРО ВО СВЕТИ СТЕФАН?!

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе