Одберете локација на пристап

Со овој пораз на Мицковски, нема да си оди само тој и неговата екипа. Ќе си одат и куртоните и експертутките и ботовите и нивните идеи и визии. Све тоа у пакет ќе иде у мајчину! Денеска и последното пламенче на грувизмот што тлееше во нашата шума
Откако стана извесно дека Левица ќе влезе во Парламент, а нејзиниот лидер Димитар Апасиев ќе стане пратеник, тој објави провокативен статус на социјалната мрежа Фејсбук. -Џабе ни се лижете. Сите ќе ве стреламе, напиша Апасиев
- Победа си е победа, макар и тесна. Тоа е вољата на народот и ќе мора со тоа да се помириме. Брзи избори по овие нема да има! Геро како попарен на АЛФА!!! Џабе се избрука џабе си ја фрли новинарската кариера во ендек, све е џабе! Ах бе црни Геро!
Победивме во голем број градови и населени места рече Јанушев. Трката е тесна речиси изедначена , да почекаме да ги видиме финалните бројки. ВМРО-ДПМНЕ влегува во трка за обезбедување мнозинство за формирање на нова влада .
- Не е се така црно, ВМРО изгуби што изгуби, ама барем Левица влезе у парламент и ќе има интересни дебати, нема да ни биде досадно! Латас ги тешеше БИВИС и БАТХЕД на КУРТОН АЛФА!
Најватрениот навивач за ВМРО ДПМНЕ, Пандов доживеа нервен слом на Канал 5, беше многу разочаран од поразот на ВМРО ДПМНЕ и почна да се кара со соговорникот Астма, овој го смируваше, го тешеше...Пандов вика тие што гласале за СДСМ, не биле македонци
Според обработени 75 отсто од избирачките места, ВМРО-ДПМНЕ направи симулација за пратенички мандати. Според нивната симулација СДСМ ќе има еден пратеник повеќе 48, а ВМРО-ДПМНЕ еден помалку, односно 47. ДУИ ќе има 13, Алијанса за Албанците
Тимчо Муцунски од ВМРО-ДПМНЕ, им се заблагодари на граѓаните, пред се во ИЕ 1, каде тој е кандидат на партијата, и таму е избран за пратеник. Тој за Сител телевизија рече дека треба да се почека да се дообработат податоците. „Да размислим
Претседателот на ДУИ, Али Ахмети прогласи победа на неговата партија во албанскиот блок, оценувајќи дека се обезбедени над 100 илјади гласови и 12 пратенички мандати. Според него, ДУИ има најдобри резултати во изборните единици 1, 2, 5

ВУЧИЌ: Првите пари ги заработив на 16 години, 4 години свирев грчка музика по клубови во Торонто и Атина и правев толку многу пари што им праќав на моите дома и купуваа најмодерен мебел и бела техника, телвизори...

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ДРАГАН ВУЧИЌ: Вашите 5 минути ја украдовме од една Аргентинска телевизија, стари Ѕинго ми нареди јас да ја водам, и од музичар станав тв водител!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

НАЌЕ ЧУЛЕВ СО СТАРА МАНТРА ОД ВРЕМЕТО НА МВРО ВМРО ЗА ИНЦИДЕНТОТ ВО СТРУГА: И МИТКО ЧАВКОВ СЕ ПРАВДАШЕ ТАКА ЗА 27-МИ АПРИЛ, НЕ ИНТЕРВЕНИРАЛ ЗА ДА НЕ ГИ НАЛУТИ ПРОТЕСТАНТИТЕ КОИ ВЛЕТАА ДА ТЕПААТ ВО СОБРАНИЕ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Интервју со амбасадорката на САД Кејт Брнз: Треба да се гордеете како одговоривте на кризата

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ОД БИХАЧКА ЗАПУКАА СО ТЕШКА АРТИЛЕРИЈА: Мицкоски е најголемиот лажго во државата, жив е фатен во сопствените лаги, Кичеец е негов извршител и соработник

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Влада: Во сабота и недела забраната за движење ќе почнува во 19:00 часот

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Владата му нареди на МВР да утврди одговорност за верскиот настан во Струга и за прославата на Денот на полицијата заради сериозно прекршување и непочитување на активните мерки за заштита од КОВИД-19

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ВЛАДАТА СО ЖЕСТОКА ЗАКАНА: ОДГОВОРНИТЕ ЗА НАСТАНИТЕ ВО СТРУГА И ПРОСЛАВАТА НА ДЕНОТ НА ПОЛИЦИЈАТА ЌЕ ОДГОВАРААТ, СИТЕ ИДНИ ВАКВИ НАСТАНИ ЌЕ СНОСАТ КРИВИЧНИ ПОСЛЕДНИЦИ ЗА ОРГАНИЗАТОРИТЕ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Пендаровски: Разговарав со поглаварот и со реисот, побарав да не поттикнуваат собири на големи групи верници

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

НАЌЕ ЧУЛЕВ И СЕ Е МОЖНО: ПОЛИЦИЈАТА НЕ ЈА СПРЕЧИЛА ЛИТИЈАТА ВО СТРУГА ОТИ СЕ ПЛАШЕЛА ОД ЖЕСТОКА РЕАКЦИЈА НА ВЕРНИЦИТЕ, ВЕЛАТ ОД МВР

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ЖАРЕ СЕ ОХРАБРИ ДА ГИ ИСМЕЕ КУРТОНИТЕ НА РЕЖИМОТ, ДУРИ 3 ГОДИНИ ОТКАКО ПАДНА РЕЖИМОТ, ПА ДОБРО, БОЉЕ НЕКАД НЕГО НИКАД!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ЛЕЛЕ ГЕРО, ДАГАУУ - ЗОКИ КИЧЕЕЦ МУ ВЕЛИ НА МИЦКОВСКИ: Јас сум претседателе човек извршител. Мене кога ќе ми дадете задача, ќе ја извршам. Споменувајќи можне средба на Мицкоски со Орце Камчев

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

КОПУКОТ КОЈ МУ СЕ ЗАКАНУВАШЕ НА МИШКО ИВАНОВ ОД ТВ 24 СЕ ЗАКАНУВАЛ И НА МИНИСТЕР ВО ВЛАДАТА, ДОБИ КРИВИЧНА ПРИЈАВА!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

ЛАДИЧ: Изградбата на социјалните станови во општина Пробиштип е од суштинско значење за нашите сограѓани од категоријата од социјален ризик

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ДОБРО БЕ КАКО СЕ СТАНУВА ВЛАДИКА НА МПЦ, ТРЕБА ИЗГЛЕДА ДА СИ ТЕЖОК ДЕБИЛ - Тимотеј: Што ми е гајле за реакциите, јас не сум таму полицаец да изигравам

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе