Одберете локација на пристап

Во скопско Дебар Маало денеска беше поставен телевизор на кој се гледаат имиња на медиуми во сопственост на бизниси кои се поврзуваат со унгарскиот премиер, Виктор Орбан. Воедно тој му овозможи азил на бегалецот од правдата и поранешен премиер,
Коалицијата „Можеме“ вечерва одржа граѓанска трибина во скопската општина Гази Баба на којашто е посочено дека гласањето за бројот 3 на 15.јули е глас за сигурна иднина и градење, бидејќи времето на режимот е минато и државата оди напре
Безидејноста на ВМРО-ДПМНЕ и отсуството на допир со реалноста се чита на секоја страна од нивната програма. За мене беше големо изненадување, но и разочарување кога согледавме дека нивната програма е всушност збир на веќе реализирани проекти само с
Теарце, 3 јули 2020 (МИА)– Во тетовско Теарцетрибина со граѓаните одржаа кандидатите за пратеници наКоалицијата „Можеме“ предводена од носителот на листата во шестата изборна единицаи Биљал Касами. Тој истакна дека иако во оваа ко
Зијадин Села, лидер на Алијанса за Албанците и носител на пратеничката листа во шестата изборна единица, истакна дека во програмата „Држава за сите” се предвидени инвестиции од 500 милиони евра само за албанските населби. -
Лидерот на БЕСА Биљал Касами, кој е носител на заедничката пратеничка листа предводена од СДСМ во шестата изборна единица, во тетовско Теарцеистакна дека сите 25 различни партии во коалицијата „Можеме“ се соединиле за иднината на ев
Бујар Османи од ДУИ вели дека со СДСМ заедно како коалициски владини партнери донеле клучни одлуки, но не ја искчучи можноста по изборите за состав на Влада да преговараат и со ВМРО-ДПМНЕ. Тој во емисијата „Само интервју“ ј
Времето на национализам и лажен патриотизам е завршено. Најголем патриот е оној којшто носи храбри одлуки за иднината. Стратешката цел за членството во НАТО и почеток на преговорите со ЕУ ја остваривме, порача лидерот на СДСМ Зоран Заев, кој е
Повод за ваквиот потег на обвинителката е дел од содржината на изборниот спот на опозициската коалиција, насловен „Криминална приказна“. Шефицата на Основното јавно Обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, Вилма Рус
Лидерот на ДУИ, Али Ахмети денеска од Камениот мостсе наврати на минатото и порачадека Гоце Делчев соработувал со албански и македонски патриотиидека не се кае за тоа што изјавил дека треба да се почитува неговата мисија,односнокако што вели тој
Судијакта Добрила Кацарска, реагираше на спотовите во изборната кампања на ВМРО-ДПМНЕ, каде се споменува нејзиното име и смета дека партијата го злоупотребува. Таа во изјава запорталот „Фактор“потенцира дека партиите добива
Судијката Добрила Кацарска која заедно со обвинителката Вилма Рускоска, денеска се најдоа во кадрите на најновиот предизборен спот на ВМРО-ДПМНЕ и тоа направени од картон, во вид на сликички. По тој повод, Кацарска за ТВ 21 излезе со свој личен ста
Тврдеше дека работел про-боно како советник на Груевски, па излегоа докази дека добивал по 5.000 евра месечно... Тврдеше дека никогаш не се сретнал со Зоран Кичеец, па излегоа аудио-снимки дека редовно се сретнувал... Тврдеше дека видео-снимките
Почитувани, Денеска, министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче ја посети Специјалната болница за ортопедија и трауматологија „Св.Еразмо“ во Охрид. Во оваа јавно-здравствена установа, согласно протоколите за спречување на шире
Агенцијата за разузнавање добива нови информации за случајот „Диво насеље“ во кој загинаа осум полицајци и десет припадници на вооружена група, вели директорот на Агенцијата за разузнавање Еролд Муслиу во неделното интервју на Радио

Османи: За Рамазан седете дома и посветете се на себе, фамилијата и на Бога

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Стопанската комора посредува за полесна набавка на заштитни маски

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

„Лек Скопје“(„Сандоз“) донираше хидроксихлорокин за пациентите со ковид-19 во Македонија

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ПЕТАР КОЛЕВ: ПИР ВО ВРЕМЕ НА ЧУМА!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ЕФТОВ: ПРАШАЊЕ КОЕ МЕ МАЧИ ДЕЊЕ И НОЌЕ Е ДАЛИ ЌЕ МОРА ДА НОСИМЕ МАСКИ НА ГОСТИ И НА СВАДБИ?!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

БРАВО: Компанијата GLOBAL GAMING односно Winner Slot Casino од Скопје во соработка со Inter Lux Trade од Скопје на Градоначалникот на општина Македонски Брод му предадоа донација од 4.000 шишиња вода за пиење

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Триглав Осигурување донираше 1.000 заштитни одела за Инфективната клиника

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ПРЕМИЕРОТ СПАСОВСКИ И МИНИСТЕРОТ ФИЛИПЧЕ СЕ НЕГАТИВНИ НА ТЕСТ НА КОРОНА, НО ОСТАНУВААТ ВО САМОИЗОЛАЦИЈА ОД ПРЕВЕНТИВНИ ПРИЧИНИ!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

БРЕЕЕЈ, ОТКАКО ГИ ВИДЕ ПОСЛЕДНИТЕ АНКЕТИ, ВМРО ДПМНЕ ЕПТЕН ГИ НАПОЛНИ ГАЌИТЕ, БЗДИ КАКО 10 ДРИСЛИ!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Димитров ги фрли дипломатските ракавици: Николоски со тактика на политички „лешинар“

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

МАКСО ПРАВИ ДЕТСКИ ДРАМИ - ОЗДРАВЕЛ ЗА САМО НЕКОЛКУ ДЕНА: СЕ ТЕСТИРАВ НА СВОЈА РАКА И РЕЗУЛТАТИТЕ СЕ НЕГАТИВНИ?!?!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ОД БИХАЧКА ЗАПУКАА СО ТЕШКА АРТИЛЕРИЈА: Александар Николовски, бесрамниот лажго со судска пресуда, денес со нова лага, преговорите со ЕУ не се условени!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ВЛАДА: Над 320 илјади пензионери ќе добијат пензија една недела порано, исплатата ќе се врши етапно

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

УШТЕ ЕДЕН ДОБАР ДЕН ДЕНЕСКА: Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 29 излекувани пациенти. Во изминатите 24 часа потврден е 41 нов случај на ковид-19, со што вкупната бројка на дијагностицирани пациенти изнесува 1300

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

НИКОЈ ДРУГ НЕ ГО ПРАВИ ОВА - ЦЕЛ МЕСЕЦ ПАКЕТИ ВО СЕКОЈА ОПШТИНА: Заеви донираа 200 пакети со храна во Босилово!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе