Одберете локација на пристап

Со овој пораз на Мицковски, нема да си оди само тој и неговата екипа. Ќе си одат и куртоните и експертутките и ботовите и нивните идеи и визии. Све тоа у пакет ќе иде у мајчину! Денеска и последното пламенче на грувизмот што тлееше во нашата шума
Откако стана извесно дека Левица ќе влезе во Парламент, а нејзиниот лидер Димитар Апасиев ќе стане пратеник, тој објави провокативен статус на социјалната мрежа Фејсбук. -Џабе ни се лижете. Сите ќе ве стреламе, напиша Апасиев
- Победа си е победа, макар и тесна. Тоа е вољата на народот и ќе мора со тоа да се помириме. Брзи избори по овие нема да има! Геро како попарен на АЛФА!!! Џабе се избрука џабе си ја фрли новинарската кариера во ендек, све е џабе! Ах бе црни Геро!
Победивме во голем број градови и населени места рече Јанушев. Трката е тесна речиси изедначена , да почекаме да ги видиме финалните бројки. ВМРО-ДПМНЕ влегува во трка за обезбедување мнозинство за формирање на нова влада .
- Не е се така црно, ВМРО изгуби што изгуби, ама барем Левица влезе у парламент и ќе има интересни дебати, нема да ни биде досадно! Латас ги тешеше БИВИС и БАТХЕД на КУРТОН АЛФА!
Најватрениот навивач за ВМРО ДПМНЕ, Пандов доживеа нервен слом на Канал 5, беше многу разочаран од поразот на ВМРО ДПМНЕ и почна да се кара со соговорникот Астма, овој го смируваше, го тешеше...Пандов вика тие што гласале за СДСМ, не биле македонци
Според обработени 75 отсто од избирачките места, ВМРО-ДПМНЕ направи симулација за пратенички мандати. Според нивната симулација СДСМ ќе има еден пратеник повеќе 48, а ВМРО-ДПМНЕ еден помалку, односно 47. ДУИ ќе има 13, Алијанса за Албанците
Тимчо Муцунски од ВМРО-ДПМНЕ, им се заблагодари на граѓаните, пред се во ИЕ 1, каде тој е кандидат на партијата, и таму е избран за пратеник. Тој за Сител телевизија рече дека треба да се почека да се дообработат податоците. „Да размислим
Претседателот на ДУИ, Али Ахмети прогласи победа на неговата партија во албанскиот блок, оценувајќи дека се обезбедени над 100 илјади гласови и 12 пратенички мандати. Според него, ДУИ има најдобри резултати во изборните единици 1, 2, 5

(ВИДЕО) БРАВО: Експресниот пат Штип - Крупиште ќе се вози од јули

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

И ЉУПЧО ЗИКОВ ДОБИЛ ЗАКАНИ И НАВРЕДИ ПО ДУЕЛОТ СО ЗЕВЗЕКОТ НА КАНАЛ 5

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Заев на самитот на ПЕС: ЕУ е најголемиот партнер на Северна Македонија и Западен Балкан, благодарност за поддршката во време на оваа глобална криза

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ЦАРОВСКА: СИМПАТИЧНИ МИ БЕА ТИЕ СТОРИИ ДЕКА МИСТИЧНО МЕ СНЕМАЛО ОД ЗЕМЈАВА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Сугарески: Завршува рехабилитацијата на регионалниот пат Прилеп-Тополчани- Битола, капиталните инвестиции со висок степен на реализација

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Два услова на ДУИ за избори – да не се загрози здравјето на граѓаните и да има набљудувачи од ОБСЕ/ОДИХР

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

ЗНМ: МВР и ОЈО веднаш да го најдат лицето кое му се закани на новинарот Мишко Иванов

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Заев: Ден Дончев сакаше да си оди уште во март, поради лични, семејни причини, заради здравствени проблеми со детето, го замолив да остане до избори

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Проштална средба на МНР Димитров со амбасадорот на Сојузна Република Германија Томас Герберих

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Асоцијација за е-трговија креираше платформа за дигитални услуги и дигитална солидарност

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ВЕЛЕШАНИ ЈА КРЕНАА ДЕНЕСКА БРОЈКАТА НА НОВО ЗАРАЗЕНИ: 13 нови случаи на ковид 19, оздравени се 44 пациент, починаа 2 лица

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Почитувани, Мини...

Повеќе

ШОКАНТНА СТОРИЈА НА ИРЛ - КАМЧЕВ ФАТЕН ВО НОВ КРИМИНАЛ: Брзите имонулошки тестови коишто во Македонија се нудеа во болницата „Систина“, не се од холандски производител како што се тврдеше, туку се кинески и се вистинско ѓубре!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Брзиот имонулошки тест ко...

Повеќе

„Динерс Клуб Македонија“ добитник на награда за „Најдобра кредитна картичка посветена на грижата за корисници и нивно задоволство“

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Динерс Клуб Македо...

Повеќе

КОМЕДИЈА ВО БРИТАНИЈА: Главниот владин епидемиолог си поднесе оставка откако ги прекрши правилата за социјална дистанца кои самиот ги предложи на владата - за да се види со својата љубовница

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- *реклама ----------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ОВОЈ ЌЕ ДОНЕЛ ДЕМОКРАТИЈА ВО ЗЕМЈАВА- МИЦКОВСКИ: НА ДЕНКО МАЛЕСКИ ТРЕБА ДА МУ СЕ ОДЗЕМЕ ТИТУЛАТА ПРОФЕСОР!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- - На Денко Малески треба ...

Повеќе