Одберете локација на пристап

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва оствари средба со претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел кој престојува во работна посета на Република Северна Македонија. Претседателот Пендаровски на заедничката пр
Директорката на УЈП, Сања Лукаревска беше ден од новото издание на „30 прашања со“ на СДСМ. Таа смета дека најголема предрасуда за УЈП е дека тие се лошите, а нејзин талент е глумењето.
Пратеничката од ДОМ, Лилјана Попвска, која е една од иницијаторите на законот за забрана за увоз на отпад, рече дека образложението зошто вчера законот бил прескокнат е што требало дополнителна консултација со институциите затоа што зем
Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов денеска одговараше на прашања од пред гимназијата „Никола Карев“. Тој беше запрашан за уништените јавни површини во некои делови од градот и ситуацијата со склучениот договор со фирма за чи
Заедно со работодавачите, работниците, синдикатите и стопанските комори заеднички донесовме одлука дека економијата сега може да издржи минимална плата од 14.500 денари и тоа сега се случува, истакна потпретседателката на СДСМ Мила Царовска на прог
Дали бизнис-интересот и долгорочниот економски бенефит од извозот на сув цвет од канабис се главниот мотив во моментот овој закон да помине пред Собранието, а регулативите за корисниците и за пациентите ќе почекаат подобри времиња, дебатираа минист
„Она што е неопходно, не заради Брисел, е носење на нов закон за јавно обвинителство, но ќе подвлечам, квалитетен и издржан закон, а не решенија кои ќе бидат резултат на дневнополитички договарања. Подобро да не се донесе закон отколку да се
Не е постигнат напредок во разговорите за донесување закон за јавно обвинителство ниту по вчерашната средба на партиските работни групи што се одржа во Собранието. Кусо по почетокот претставниците на ВМРО-ДПМНЕ ја напуштија средбата образложувајќи
Од СДСМ велат декаобвинувањатана Игор Јанушев оти власта на свои фирми им поделила 31 лиценца за одгледување канабис се само уште една исчадена петарда во рацете на ВМРО-ДПМНЕ и додаваат дека дека партијата на Христијан Мицкоски е целосно
Лидерот на СДСМ Зоран Заев вели дека информациите објавени денеска во италијанскиот весник „Ла Верита“ каде се обвинува за учество во изборни нерегуларности во 2014 година, се дел од алатките кои се користеле врз него тогаш како лидер н
Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски ги прими учениците, основци кои во рамки на 16-тата Меѓународна јуниорска олимпијада по природни науки, во декември во Доха, главниот град на Катар, освоија две сребрени и тр
1. Дали затоа што не дојде на директорското место наместо на Трајцевски (демек тоа му било директно ветено од Заев)?! 2. Дали затоа што наводно Бизнисот трпел во Македонија. Па тој ако продолжи со таа неговата кабловска Тотал, 99 % само српски кан
Најмалку 21 лице загина, додека 1.030 се повредени во земјотресот со јачина од 6,8 степени по Рихтер што го погоди источниот турски град Елазиг, јави Анадолија. Дирекцијата за управување со вонредни ситуации (АФАД) соопшти дека епицентарот на

Ма, сиктер бре ВМРОВЦИ лажови едни!!!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ЗНМ: Правосудните органи да ги процесираат нападите врз новинарите во најбрз можен рок

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------------...

Повеќе

Пратениците не се договорија, ќе стапат на сцена лидерите: Заев, Мицкоски, Ахмети и Џафери ќе договараат државен ревизор

Нема договор за избор на главен државен ревизор, собраниската Комисија ја прекина денешната седница Комисија за прашања на изборите и именувањата д...

Повеќе

(ВИДЕО) ДРУГАРЧЕТО НА ИВО КОТЕСКИ И ТРЕНДО, ТЕМЕНУГОВ ЈА РУШИ ВЛАДАТА СО ВИЦЕВИ И ЦИНИЗАМ

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------------...

Повеќе

ВЛАДАТА БОМБАРДИРА: Нов закон за легализација на дивоградби следната недела во владина процедура

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Ангеловска: Прагот за ДДВ обврзници се зголемува на два милиона денари

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

БОМБА НА ШИЛЕГОВ: ДОДЕКА СУМ ЈАС ГРАДОНАЧАЛНИК, ЦЕЦА НЕМА ДА ПЕЕ НА СКОПСКИОТ ПЛОШТАД!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

НОВИ ПОВОЛНОСТИ ЗА ГРАЃАНИТЕ: Аплицирајте за субвенции за плин во возилото, се доделуваат до 18.000 денари!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------------...

Повеќе

Моралот, правдата и политичките неранимајковци

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Георгиевски: Спроведени повеќе од 100 проекти, акцент ставаме на животната средина

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ЏОЛЕВ СЕ СОГЛАСУВА СО ПРЕМИЕРОТ: Потребен е ветинг во судството!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Стопанската комора ја поздравува владината одлука за пролонгирање на прогресивното оданочување

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

БОМБА ОД ВЛАДАТА: ЗА ПРВ ПАТ ЕДНА ВЛАДА ПРИЗНА ДЕКА ЗГРЕШИЛА - СЕ УКИНУВААТ ПРОПОРЦИОНАЛНИТЕ ДАНОЦИ!!!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------------...

Повеќе

Фокус: Што се крие зад бегството на „тигарот“ – Игор Спасов избегал во Турција, со бугарски пасош и нов идентитет?!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------------...

Повеќе

Катната гаража „Судска палата“ од денеска повторно започнува со работа

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------------...

Повеќе