Одберете локација на пристап

Со внимание ги следев прилозите од средбата на „лидерите“ кај претседателот Пендаровски. Морам да признаам дека на добар дел од нив, маските им доаѓаат некако природно, својствено, без оглед на сета трагедија во која се ноѓаме и н
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- * реклама ---
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Почит
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Почина и први
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 👉Заедно со м
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ◾На средбата, д
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- СДСМ во измин
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- * реклама ---
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 🔴Се работи за
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Ја поздравува
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- * реклама ---
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Апелирам до с
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- * реклама -

НОВАТА КАРАКАМИШЕВА: КОЈ САМО МОЖЕШЕ ДА ПРЕТПОСТАВИ ДЕКА НАЈНОВАТА НОВИНАРСКА ЅВЕЗДА НА ВМРО ЌЕ БИДЕ ГЕРО КОЈ НЕМА ДА СЕ СИМНУВА ОД ТВ КУРТОН ЕКРАНИТЕ?!?!

Секој втор ден на Алфа е Геро во некоја дебата каде плука по СДСМ и владата. И тоа барабар со екс амбасадорите и министрите и медиските кучиња на ре...

Повеќе

ШТО ИМ ПРАВИ ВМРО НА ЛУЃЕТО, ГИ ТЕРА ДА СЕ ОДНЕСУВААТ КАКО ПСИХОПАТИ - ПРОФЕСОРОТ СЛАВЕВСКИ ЛАЖЕШЕ НА ТВ БЕЗ ОКО ДА МУ ТРЕПНЕ: НИКОГАШ НЕ СУМ РЕКОЛ ДЕКА ЌЕ ИМА ШТРАЈКОВИ ПОРАДИ МИНИМАЛНАТА ПЛАТА?!

Сите се смееја на изјавата пред неколку месеци на професорот Славевски кој го молеше Тевдовски да не ја зголемува платата и се закануваше дека ќе им...

Повеќе

Шекеринска: Судот пресуди дека ВМРО-ДПМНЕ се одговорни за сторена клевета кон мене

ПРАВДАТА Е БАВНА НО НЕ ЗАБОРАВА: Судот потврди уште еднаш дека ВМРО-ДПМНЕ лаже и клевети. Како денес така и во минатото кога беа на власт, се ...

Повеќе

БОМБА НА ОРДАНОВСКИ: ВМРО ДПМНЕ И ДУИ СЕ ОЧАЈНИ, ЗАТОА ОВИЕ ДЕНОВИ ЌЕ КРЕИРААТ МЕЃУ ЕТНИЧКИ ТЕНЗИИ!!!

БО пишува:САШО ОРДАНОСКИ Пред секои избори, истите проверени финти: табли со нови имиња испишани на албански, кои можеле да се постават и пред два и...

Повеќе

(ВИДЕО) ОВОЈ РЕЖИМОТ НА ЗАЕВ СЕ ПРЕТЕРА, КУРТОНИТЕ НА ГРУЈО БЕЛ ДЕН НЕ МОЖАТ ДА ВИДАТ!

Повеќе

БОМБА НА ИТАЛИЈАНСКИОТ АМБАСАДОР, РОМЕО: Веќе нема изговори за одложување на одлуката за преговори

Италија смета дека не постојат повеќе изговори за понатамoшно одложување на датумот за преговори. Се надеваме и очекуваме дека тоа ќе се случи до Са...

Повеќе

ДОЈДЕ ВРЕМЕ НАЈОМРАЗЕНИОТ ВМРОВЕЦ ДА ОДИ ВО ЌОРКА: Заврши истрагата за „Моќник“, наскоро обвинение за пратеникот Милошоски

Истрагата за случајот “Моќник”, во кој еден од осомничените е пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски, е завршена, дознава “Фо...

Повеќе

КРИЗАТА СО БЕГАЛЦИТЕ ЌЕ СЕ НОРМАЛИЗИРА: ЕУ ја забрзува финансиската помош за Турција наменета за сириските бегалци

Претседателот на Европскиот совет Шарл Мишел разговараше со турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган, при што се заложи за забрзување на давањ...

Повеќе

ОВОЈ МИСЛИ ДЕКА ГРУЈО СЕ УШТЕ Е ПРЕМИЕР И НИКОЈ НИШТО НЕ ИМ МОЖЕ НА ВMРОВСКИТЕ МЕДИСКИ ЗАГАРИ: Уредникот на „Инфомакс“ доби 6 месеци условна казна затвор за објавување на записникот од кривичната на Камчев за „Рекет“

Kазна затвор од шест месеци, која нема да се изврши ако во наредните две години не стори кривично дело, доби уредникот на порталот „Инфомакс&l...

Повеќе

СО БОКИ СУДОТ СЕ ПРЕТВОРИ ВО РЕАЛНО ШОУ: Боки го цитираше Андриќ, Русковска го праша дали “фукарата” која се збогатила е тој

Обвинетиот во случајот “Рекет”, Бојан Јовановски повторно побара од судот да го пушти од притвор и во неговиот говор пред присутните го ...

Повеќе

(ВИДЕО) СДСМ СТАВА СТОЛБОВИ НА ДРЖАВАТА, ВМРО ГИ ШАРА СО СПРЕЈ И ГЛУМИ ЛУДИЛО: Последниот патнички мост на Скопје беше изграден од СДСМ и Ристо Пенов, сега пак дојде ред СДСМ и Петре Шилегов да градат нов мост кај Аеродром!

Повеќе

Тричковски: Заев е феномен кој е несфатлив за еднодимензионалноста на вмронскиот свет

Што е Заев!? Гомбрович и Тричковски велат дека Заев е од родот на инстектите осаменици, кои одат по својот пат, мастодонт, оклопник, монах, хипопот...

Повеќе

И ВТОРИОТ НАЈГОЛЕМ КОЧНИЧАР ВО ЕУ ДАДЕ ЗЕЛЕНО СВЕТЛО - Позитивен извештај од Холандија: Северна Македонија постигна дополнителен напредок за преговори со ЕУ

По извештајот на Европската комисија, во кој позитивно беа оценети реформите во правосудството, позитивен извештај стигна и од делегациј...

Повеќе

(ВИДЕО) ЕВЕ КОЈ ПРАВИ ЦЕЛ ЖИВОТ ПАТИШТА: ЗАЕВ СЕ КАЧИ НА АСФАЛТЕРКА ВО ДОЈРАН ЗА ДА СИ НАПРАВИ МУАБЕТ СО ВОЗАЧОТ

Линк до видеото овде.

Повеќе

ОД БИХАЧКА ДЕМАНТИРААТ: САФЕТ БИШЕВАЦ ЛАЖЕ, ОН БАРАШЕ РАБОТА, МУ ПОНУДИВМЕ ДА РАБОТИ ВО ПРЕС ЦЕНТАРОТ НА ПАРТИЈАТА, НО ТОЈ ОДБИ ЗАТОА ШТО САКАЛ ДА БИДЕ ДИРЕКТОР НА НЕКОЈ ГОЛЕМ ЈАВЕН СУБЈЕКТ

Овие денови главен плукач по СДСМ е екс пратеникот на СДСМ и новинар во згаснатата А1, Сафет Бишевац. Тој синоќа во емисија на Алфа ТВ се пофали де...

Повеќе