Одберете локација на пристап

Теарце, 3 јули 2020 (МИА)– Во тетовско Теарцетрибина со граѓаните одржаа кандидатите за пратеници наКоалицијата „Можеме“ предводена од носителот на листата во шестата изборна единицаи Биљал Касами. Тој истакна дека иако во оваа ко
Зијадин Села, лидер на Алијанса за Албанците и носител на пратеничката листа во шестата изборна единица, истакна дека во програмата „Држава за сите” се предвидени инвестиции од 500 милиони евра само за албанските населби. -
Лидерот на БЕСА Биљал Касами, кој е носител на заедничката пратеничка листа предводена од СДСМ во шестата изборна единица, во тетовско Теарцеистакна дека сите 25 различни партии во коалицијата „Можеме“ се соединиле за иднината на ев
Бујар Османи од ДУИ вели дека со СДСМ заедно како коалициски владини партнери донеле клучни одлуки, но не ја искчучи можноста по изборите за состав на Влада да преговараат и со ВМРО-ДПМНЕ. Тој во емисијата „Само интервју“ ј
Времето на национализам и лажен патриотизам е завршено. Најголем патриот е оној којшто носи храбри одлуки за иднината. Стратешката цел за членството во НАТО и почеток на преговорите со ЕУ ја остваривме, порача лидерот на СДСМ Зоран Заев, кој е
Повод за ваквиот потег на обвинителката е дел од содржината на изборниот спот на опозициската коалиција, насловен „Криминална приказна“. Шефицата на Основното јавно Обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, Вилма Рус
Лидерот на ДУИ, Али Ахмети денеска од Камениот мостсе наврати на минатото и порачадека Гоце Делчев соработувал со албански и македонски патриотиидека не се кае за тоа што изјавил дека треба да се почитува неговата мисија,односнокако што вели тој
Судијакта Добрила Кацарска, реагираше на спотовите во изборната кампања на ВМРО-ДПМНЕ, каде се споменува нејзиното име и смета дека партијата го злоупотребува. Таа во изјава запорталот „Фактор“потенцира дека партиите добива
Судијката Добрила Кацарска која заедно со обвинителката Вилма Рускоска, денеска се најдоа во кадрите на најновиот предизборен спот на ВМРО-ДПМНЕ и тоа направени од картон, во вид на сликички. По тој повод, Кацарска за ТВ 21 излезе со свој личен ста
Тврдеше дека работел про-боно како советник на Груевски, па излегоа докази дека добивал по 5.000 евра месечно... Тврдеше дека никогаш не се сретнал со Зоран Кичеец, па излегоа аудио-снимки дека редовно се сретнувал... Тврдеше дека видео-снимките
Почитувани, Денеска, министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче ја посети Специјалната болница за ортопедија и трауматологија „Св.Еразмо“ во Охрид. Во оваа јавно-здравствена установа, согласно протоколите за спречување на шире
Агенцијата за разузнавање добива нови информации за случајот „Диво насеље“ во кој загинаа осум полицајци и десет припадници на вооружена група, вели директорот на Агенцијата за разузнавање Еролд Муслиу во неделното интервју на Радио
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Ние носе
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Кривична пријав
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „ВМРО-ДПМ

(ВИДЕО) САТЕЛИТИТЕ НА ЕЛОН МАСК ПРЕДИЗВИКАА ПАНИКА ВО ЗЕМЈАВА!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ЦРВЕН КРСТ И ОПШТИНАТА ПОДЕЛИЈА 150 ХУМАНИТАРНИ ПАКЕТИ ВО ПРОБИШТИП

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Нова бескаматна кредитна линија за фирмите погодени од коронавирусот во износ од 8 милиона евра

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ДОЦНА ВЕЧЕРВА СВЕТСКИТЕ ЅВЕЗДИ ЌЕ ПРАВАТ БЕСПЛАТЕН ИНТЕРНЕТ ХУМАНИТАРЕН КОНЦЕРТ ВО ЖИВО НА ЈУТУБ, ТВИТЕР, ФЕЈСБУК...

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

КОРОНА КРИЗА - УДАРА НА ЏЕПАРАЦ!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Општина Бутел и Невладината Организација Извор, поделија 150 пакети со основни намирници на 150 социјално загрозени семејства на територија на Општина Бутел

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Град Скопје со дежурна патрола за време на празникот, ќе се грижи за бездомните кучиња

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ПЕТРЕ СИ РАБОТИ, КОГА ЌЕ СЕ ВРАТИТЕ ОД КАРАНТИН НЕМА ДА ГО ПОЗНАЕТЕ СКОПЈЕ

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ОДЛИЧНИ ВЕСТИ: Сончевата светлина брзо го уништува коронавирусот, но можеби и на плажа ќе мора да се сончаме со маски!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ВЛАДИКАТА ПИМЕН Е СИМПАТИЧЕН ЧОВЕК, АМА СЕПАК Е ПОП: Причествувањето не е заразно затоа што нема сведоштво дека пиењето од иста чаша или иста лажичка некого заразило

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ЗНМ ДО ВЛАДАТА: Да се организираат прес-конференции на отворено кога тоа го дозволуваат временските услови (пред Владата или на друго соодветна локација) со физичка дистанца меѓу новинарите, но и меѓу новинарите и соговорниците, да не им се забранува пристап на новинарите од медиумите кои не се на регистарот на СЕММ

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

БОМБА НА СПАСОВСКИ: ЕДНА ГОЛЕМА ПРИВАТНА БОЛНИЦА ОВИЕ ДЕНОВИ ГИ СТАВИЛА СИТЕ ЛЕКАРИ НА МИНИМАЛЕЦ, ЌЕ ИСПРАТИМЕ КОНТРОЛА И ЌЕ ИМА КАЗНИ АКО СЕ ПРЕКРШЕНИ ЗАКОНИТЕ!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

СКОПСКИТЕ ГРАДОНАЧАЛНИЦИ СО ПОДДРШКА НА ПОЛИЦИСКИТЕ СЛУЖБИ ЗА ВРЕМЕ НА ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Водно е изземено од одлуката за забрана на движење по шуми

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

БАНКAРСКА АСОЦИЈАЦИЈА: БАНКИТЕ ПРЕЗЕМААТ АКТИВНОСТИ ЗА ДА ИЗЛЕЗАТ ВО ПРЕСРЕТ НА КОРИСНИЦИТЕ НА СУБВЕНЦИИ ЗА ТУТУН

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе