Одберете локација на пристап

Oliver Spasovski 💬Oд ВМРО-ДПМНЕ пак не доаѓаат на дебати што потврдува дека се враќаат назад, за НАТО и ЕУ е потребно лидерство. За НАТО и ЕУ беше потребно силна политичка волја, визија и лидерство, а режимот за 11 го
Гледав на МТВ, дуел Мицковски – Заев. Не е мое и не се мешам, ама ВМРО-ДПМНЕ има време до 15-ти да проба и да си најде нов лидер. Фејсбук статус на новинарската легенда, Зоран Иванов.
Граѓаните почнаа да се собираат пред парламентот набргу по прес-конференцијата на Вучиќ (Фото: РАС Србија) Група демонстранти упадна вечерва во зградата на српскиот парламент по најавата на претседателот Александар Вучиќ дека ќе го врати п
Во анкетата што ја објави Институтот за политички истражувања од Скопје (ИПИС) за претстојните избори во благо водство е ВМРО-ДПМНЕ пред СДСМ, пренесе360 степени. Вкупно 21,9 отсто се определиле за ВМРО-ДПМНЕ, а коалиција СДСМ и Беса доб
Кузмановиќ Весна Tel +389 2 3220613 E-Mail [email protected] Медиуми во РС Македонија Почитувани, Согласно општествените случувања во Република Северна Македонија, поточно одржув
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Сега пациенткит
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Има луѓе кои се разочарани од сите партии. За нив “сите се исти”. И затоа тие одлуката за тоа кој ќе ја предводи идната влада им ја оставаат исклучително на приврзаниците и членовите на партиите. Таквите сакаат себе си да се сметаат за
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- - Некои од поли
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Коал
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Mисајлов
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Бев у

КОЈА ЕПСКА ПЕРВЕРЗИЈА: ОВА ГО ВЕЛИ ЖЕНАТА ШТО ОДБИВА ДА ГИ СЛУШНЕ СНИМКИТЕ НА КОИ НЕЈЗИНИОТ ЛИДЕР СЕ ПАЗАРИ СО ОЛИГАРСИ И МАФИЈАШИ

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

ДУРИ И МУЦУНКИ СЕ ПОКЛОНИ ПРЕД ЗАЕВ: Секој чекор напред кон Европската унија е за поздравување и претставува успех

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Заев од Струга: Во Охрид ги ослободуваме плажите според УНЕСКО, ќе ги ослободиме и во Струга!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Заев: Македонскиот јазик станува дел од големото европско семејство, ВМРО-ДПМНЕ да го поздрави успехот во ЕУ интеграциите и да престане да го омаловажува јазикот

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Заев од Велес: Во екологијата имаме сработено како никој до сега во изминативе 30 години, во следниот мандат инвестираме 60 милиони евра во инвертори

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

СПАСОВ: Со Мицковски и тие околу него не може да се разговара нормално. Не може да се води пристојна дебата ниту да се спротиставуваат факти и аргументи. Тој и неговите сакаат кавга. Сакаат селска тепачка со дрвја и камења. Сакаат вербално и секакво друго насилство. Сакаат крв. И само на тој терен се чуствуваат сигурни и надмени

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Сугарески:Преку 80 милиони евра инвестиции во патната мрежа во Прилеп и Прилепско

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Николовски и Хоџа: ‘Рбетот ни беше свиткан во времето на владеење на „фејк њуз ВМРО“

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

Филипче: Полуисполнет е капацитетот во сите болнички одделенија

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

ПРОТОКОЛОТ ЗА АЕРОДРОМИТЕ ПО СВЕТСКИ СТАНДАРДИ: Термален скрининг на сите кои влегуваат во Македонија

Согласно одлуката на Комисијата за заразни болести, денеска се враќаат во функција двата аеродрома за Македонија. Министерството за здравство инфо...

Повеќе

ФАКТИ; ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ И СДСМ ЗАСЛУЖУВААТ УШТЕ ЕДЕН МАНДАТ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Спасовски во интервју за ТВ Феста: Куманово не постоеше на агендата на режимската власт, денес забрзано се гради и ќе придонесува во развојната економија

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Николовски од Берово: Нашиот народ е мудар, знае да препознае чесност и искреност и затоа ниту Груевски ќе се врати на власт, ниту Мицкоски ќе добие шанса

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Спасовски за предлогот од ДУИ околу кандидат за премиер: Тоа е Зоран Заев, ја имаме поддршката од сите етнички заедници, а вие излегувате со концепт без визија како ќе го реализирате

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ЈАНКО БУРЕК ГИ СКРЕНА СВОИТЕ ГЛЕДАЧИ: ЈА ПОВИКА ВО ЕМИСИЈА ПЕЈАЧКАТА ЕЛЕНА ВЕЛЕСКА КОЈА СЕ ПОЈАВИ ВО СЕКСИ ФУСТАН И ГИ ЗБРЛАВЕ ГЛЕДАЧИТЕ

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе