Одберете локација на пристап

Почитувани граѓани, почитувани претставници на медиумите, Општината Гази Баба е пример како ние градиме, а ВМРО-ДМНЕ мислеше само како да краде. Јурумлери, за прв пат после 20 години добива фекална канализација и се ослободува од црна кал, а ВМРО
Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, попладнево е на средби со граѓани во скопската општина Гази Баба. Со жителите на Јурумлери тој зборуваше за грижата за сите, за инвестициите во инфраструктурата подеднакво и во населените места и селат
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Во и
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Град
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Не три, две
На граѓанската трибина којашто се одржа на Пониква, претседателот Заев зборуваше за остварените економски резултати и големите позитивни промени што беа направени на економски план, а се осврна и на мерките од понудата на СДСМ и коалицијата „
Во гостувањето на ТВ Тера во Битола, заменик-претседателката на СДСМ - Радмила Шекеринска го коментираше новиот закон за ЈО, како и постојаните опструкции со кои се соочуваше правосудството во изминатите години.Таа рече: Јас не можам да сфатам како
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Министерот бе
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Демократскиот с
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Кандидатот за п
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Почитувани,
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Скопј
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Вистинска магиј
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Стартува

Поради опасност од пожари, од утре забрането движење во шума и на шумско земјиште од 6 до 20 часот

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Спасовски од дома ќе раководи со Владата, вели ширењето на корона вирусот е во рамки на очекуваното

Техничкиот премиер Оливер Спасовски преку видео обраќање порача дека Владата ќе функционира непречено, а тој ќе ги извршува обврските од сво...

Повеќе

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ ЌЕ ДРЖИ ПРЕС ОД СВОЈОТ ДОМ ВО 20.15 ЧАСОТ!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Од 43-та седница на Владата: Сите лица со попреченост се изземени од забраната за движење; Донесена Уредба со законска сила за почитување на препораките во јавниот превоз на патници; Со проект за итно справување со KОВИД-19 ќе се аплицира во Светска Банка

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

СТАСА ДОНАЦИЈАТА ШТО ЈА ВЕТИ БОЈКО - 100 ЗАШТИТНИ СКАФАНДЕРИ И ОДЕЛА - Донација од братска Република Бугарија за спречување и контрола на ширењето на вирусот Ковид 19

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ФАЛИ МЕ УСТО ОТИ ЌЕ ТЕ РАСЧЕПАМ ДОБИ НОВА ДИМЕНЗИЈА - „Сведоштво за еден голем македонец“ - Ѓорѓија Џорџ Атанасоски

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ДОКТОР СТЕВАНОВИЌ ОД ИНФЕКТИВНА: Кај полесните заболени лекувањето е 10 дена, кај потешко заболените лекувањето трае еден месец затоа што Короната остава последици врз телото!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Заев: Потребна е одлука за вонредна состојба, ова е борба за човечкиот живот

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ВАКВИТЕ ДИРЕКТОРИ ГО ОБЕЛУВААТ ОБРАЗОТ НА КАПИТАЛИЗМОТ - ШЕФОТ НА ВИТАМИНКА, НАУМОВСКИ: Исплативме 100% плата за оние кои се дома и додатни 10% за оние кои работат во вонредна состојба!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

Заев: Седењето дома во изолација не поврза уште повеќе како семејство

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Пендаровски: Ако може Папата сам да држи миса и да се затворат најсветите џамии и кај нас може да се почитуваат уредбите

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ТВИТОВИТЕ НА ТРАМП ОД МИНАТОТО СЕ СЕГА НЕГОВИ НАЈГОЛЕМИ КРИТИЧАРИ!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ДОСЕГА НАЈЛОШ ДЕН: Потврдени 107 нови случаи на Ковид 19 – вкупно во земјата 1081 дијагностицирани пациенти, почина 1 лице- оздравени се 23 пациенти

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ПЕНДАРОВСКИ: ВОНРЕДНАТА СОСТОЈБА ПРОДОЛЖУВА, ВО КУМАНОВО МОЖЕБИ ЌЕ СЕ ПРИМЕНИ КАРАНТИНОТ ПО ПРИМЕРОТ НА ДЕБАР

На прес-конфереција преседателот Стево Пендаровски ја соопшти одлуката на Советот за безбедност во врска со продолжување на вонредната состојба. -С...

Повеќе

Новинарите што имале контакт со кумановскиот градоначалник ќе бидат во изолација

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе