Одберете локација на пристап

- Чиста лага е дека ако го поништиме договорот од Преспа дека ќе не исфрлат од НАТО, тоа е најголема лага што ја шири Зоран Заев овие денови. Актерот Тони Михајловски, поранешен комичар а сега трагичар т.е член на ИК на ВМРО ДПМНЕ.
“Не дај боже ова ВМРО-ДПМНЕ повторно да дојде на власт, бидејќи Македонија дури тогаш ќе заглави во некоја жива кал од која излез ќе нема. Во опозициската партија, колку и да ги тргаат сликите од нивните кабинети во партиското седиште,
“Немаат ниту програма, старите структури кои се последните 20 години им се сеуште таму, половина партија им се терети со кривични пријави, со незавршени судски спорови, сите се длабоко криминални. Ако дојдат на власт, повторно тоа ќе би
Од прес-конференција на Независната пратеничка група и коалицијата (архивска фотографија) Независната пратеничка група на ВМРО ДПМНЕ и коалицијата, во целост ги отфрла лажните наводи изнесени од пратеникот Антонијо Милошоски,наемисија на &
Владата на Шпанија вчера го одобри и го достави на усвојување во Паралментот протоколот за пристапување на Република Македонија во НАТО. Владата на премиерот Педро Санчез побара од Парламентот протоколот да биде ратификуван по итна постапка имајќи
Atanas Kirovski Efektot na srekjata -noviot film na reziserot Borjan Zafirovski-producent Sasho Peshev- e neverovatno estetsko i vizuelno osvezuvanje. Sekoja chest i na DOP -Dimo Popov, koj go naslika Skopje od mojata mladost
Таман пред избори, најголемите телевизии мислат дека е време нешто да уќарат на сметка на буџетот, народните пари па фатиле да ја бојкотираат владата со цел да им даде пари?!?! КЛАСИЧЕН РЕКЕТ!!! СО НАРОДНИ ПАРИ!!! Друже Заев, те молам некој да си п
Петте национални телевизии (Сител, Канал 5, Телма, Алфа и Алсат- М) здружени во ММА (Македонска Медиумска Асоцијација) втор ден денеска ги бојкотираат активностите на министрите и на владата. Вчера тие ги спуштија камерите и не ја снимаа
Утрово ја пуштивме во употреба новата операциона сала на Клиниката за торакална и васкуларна хирургија, изградена по светски стандарди, по најсовремени технолошки достигнувања. Салата ќе биде опремена со најсовремени апарати и ќе се зголеми бројот
Договорот на Град Скопје со фирмата „Воденица“ е на 20 години и истекува 2035 година, а на другите два бродови договорите се на десет години и истекуваат во 2026 и 2027.(Фото: Ѓ.Личовски) Бродови во коритото на реката Вардар во
Министерката за труд и социјална политика, Рашела Мизрахи ја назначила Анета Томева за директор на Центарот за социјални работи во Штип. Томева инаку е во блиски роднински врски со Јохан Тарчуловски. Нови директори добија и Центрите за социј

ГО ЗНАЕТЕ ЛИ ВИЦОТ ЗА МАКЕДОНЦИТЕ И КОТЕЛОТ ВО ПЕКОЛОТ: ВНИМАНИЕ ДО ОНИЕ КОИ САКААТ ДА ЗАМИНАТ ВО МАЛТА!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------------...

Повеќе

СУГС „Браќа Миладиновци“ во Кисела Вода доби модерен пластеник за производство на градинарски и цвеќарски култури, донација од Чешката Република

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------------...

Повеќе

Општина Кисела Вода додели нови 60 ваучери за новороденчиња

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------------...

Повеќе

Градоначалникот Филип Темелковски од понеделник продолжува со посети на сите месни и урбани заедници во Кисела Вода

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------------...

Повеќе

Целосно е реновирана спортската сала Независна Македонија во Кисела Вода

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------------...

Повеќе

Трамп: Ал-Багдади е мртов, умре како кукавица и како куче!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

Милевски бара Грција да го почитува Преспанскиот договор: Наместо Северна Македонија, на сите табли уште пишува Скопиа

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

Општина Куманово презеде итни мерки за намалување на загадувањето

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

И човекот со тетоважа од Груевски протестираше за земјоделците: Никола е мој крал, верен сум му до гроб!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

Заев: Ако треба и бос ќе одам, ама просечна плата од 30.000 денари ќе има

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ВО АМЕРИКА ГРАДИНКИТЕ СЕ ПРИВАТНИ, ОДГЛЕДУВАЊЕТО ДЕЦА Е ИЗГОР СКАПО

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ГИГАНТОТ ФЕЈСБУК ВОВЕДУВА НОВА СВЕТСКА КРИПТО ВАЛУТА, ЛИБРА, АМЕРИКАНСКИТЕ ВЛАСТИ СЕ КРЕНАА НА НОЗЕ, ТОА Е ЗАКАНА ЗА ДОЛАРОТ

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) И ИЛЧЕ ГЕБЕЛС ВЕЌЕ НЕ ПРОАЃА: На Телма лупаше такви глупости што во еден момент Дане Талески се фати за глава а Лупевска фати да се смее

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) СИРОТИ КУРТОНИ, ДО ВЧЕРА ГО ПЛАШЕА НАРОДОТ СО ТИРАНСКИ ПЛАТФОРМИ, ДЕНЕСКА ЗБОРАТ АЛБАНСКИ ВО ЕМИСИЈА!!!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ШОКАНТНО ТВРДЕЊЕ НА ЗОРАН БУРЕВЕСНИК: ПРЕД ДВА ДЕНА ОД ЗЕМЈАВА ИЗБЕГА ОРЦЕ КАМЧЕВ СО ЦЕЛАТА ПОШИРОКА ФАМИЛИЈА!!!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе