Одберете локација на пристап

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Три ден
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Во
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Значи јас важам
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Tерминот
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Dusic
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Одземен
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Републи
Министерството за внатрешни работи отвора неколку истраги во кои инволвирани се и носители на јавни функции, соопшти министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев во интервју заТВ 21. -Ние веќе имаме отворено сериозни истраги, во областа на организ
Откако Управниот суд пресуди во полза на концесионерот за рудниците во Иловица, компанијата „Еуромакс Рисоурсес“, чие барање за дозвола за експлоатација на минерални суровини, лани беше одбиено од страна на Министерството за економија,
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Директорка
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- По ме
Два настана посебно ме погодија изминативе две недели. Многу позитивно ме трогна фактот што на државната кардиохирургија за прв пат во историјата на македонското здравство и македонската државност се изврши трансплантација на срце. Длабок покл
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- *реклама --------
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Во моментов
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Не смее да се п

СКАНДАЛОЗЕН КРАЈ НА ДУЕЛОТ НА ЛИДЕРИТЕ, МИЦКОВСКИ ПОКАЖА ДЕКА Е ИНФАНТИЛЕН ДЕГЕН: Заев му подари на Мицковски знаме на НАТО, а Мицковски на Заев му подари ЛУЈ ВИТОН НОВЧАНИК!

Во знакот на ПРОЧКА, Заев побара прочка од народот за грешките и му прости на Мицковски за нападите и му подари знаме на НАТО. Овој пак како што го...

Повеќе

ЗАЕВ ДЕТОНИРАШЕ НУКЛЕАРКА: Вечерта на 12-ти април откако ќе победиме ќе ги поканам сите партии да влезат во влада?!?!

- Откако ќе победиме сакам да ги поканам сите партии да влезат во влада и заедно да ги исполниме поглавајата на ЕУ за да влеземе во ЕУ во рекорден з...

Повеќе

ЗАЕВ: ОВА ТРЕБА ДА Е ПОСЛЕДНА ТЕХНИЧКА ВЛАДА, СЕ ПОКАЖА ДЕКА НОСИ ПОВЕЌЕ ШТЕТА ОД КОРИСТ

- Сега е време да кажам дека ова е најверојатно последната техничка влада, се покажа дека носи повеќе штета отколку корист. Лидерот на СДСМ, Заев н...

Повеќе

Заев: Ние вложуваме во народот, а не во споменици

Од -1,8 денес имаме раст од 3,6 отсто раст на економијата, покажавме дека имало пари за се во државата, докажавме дека со рационално работење може д...

Повеќе

Заев: Ние ја внесовме земјата во НАТО, а Мицкоски не смогна сила ни да ракоплеска на исполнувањето на стратешкиот интерес

Имам разбирање за голото политиканство и дека целите на Мицкоски не се интерес на државата и на сите граѓани и затоа цело време блокир...

Повеќе

МИЦКО: ЈАС ИМАМ МНОГУ ПРИЈАТЕЛИ АЛБАНЦИ! ЗАЕВ - ИМАШ КОМПИР!

Мицковски се пофали дека имал многу пријатели Албанци. - Имаш компир! Да имаше некој ќе гласаше за тебе! Заев му врати како од пушка! Мицето почна...

Повеќе

БОМБА НА ЗАЕВ: ЕВЕ ДОКУМЕНТИ МИЦКОВСКИ, СИ КРАДЕЛ ПАРИ ОД ЕЛЕМ КОГА СИ БИЛ ДИРЕКТОР!!!

„Вие, Мицкоски крадете пари како директор на ЕЛЕМ. Потпишувате договор за една иста работа. Ист договор еднаш е 1,6 милиони, другпат го по...

Повеќе

Заев тврди дека Камчев ја финансира ВМРО ДПМНЕ, Мицковски негира

Зоран Заев тврди дека бизнисменот Орце Камчев дал 400 илјади евра за претседателските избори и дека сметката е затворена, а долгот Камчев им го прос...

Повеќе

ВЕЧНИ ПЛАЧИ***КИ: Мицковски го искара водителот, но тајмингот покажа дека тој зборувал 4 минути повеќе од Заев

Во текот на првиот дел од дуелот Мицковски го искара водителот Гоце Михајловски дека повеке му дава збор на Заев со зборовите „Гоце што си се ...

Повеќе

ХАХАХА ЗАЕВ ГО УТЕПА МИЦЕТА: АЈ ЗЕМИ ТЕЛЕФОН ЈАВИ МУ СЕ НА ГРУЈО ДА ТИ КАЖЕ КАКОВ СТАВ ДА ИМАШ НА ТЕМАТА, ЌЕ ТЕ ПОЧЕКАМ!

- Ај земи телефонот и јави му се на Груевски во УНгарија прашај го за став на темата, ќе те почекам. Заев со мајагери го утепа Мицета, сирот не зна...

Повеќе

Мицкоски не сака да зборува за владеењето на ВМРО-ДПМНЕ: Повикајте го Груевски, тој нека ви каже

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашниот дуел со Зоран Заев одби да го коментира владеењето на претходна власт на ВМРО-ДПМНЕ и...

Повеќе

НЕВЕРОЈАТЕН ГАФ НА МИЦКОВСКИ: НИКАДЕ ВО ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА НЕ ПИШУВА КАКО ДА ЈА НАРЕКУВАМЕ ДРЖАВАТА?!?!?!

- Никаде во договорот од Преспа не пишува како да ја нарекуваме државата, тоа никаде го нема! Мицковски кажа невиден гаф, иако е доктор по машинств...

Повеќе

ЗАЕВ ДОМИНИРА, МИЦКО ЦЕЛО ВРЕМЕ ВО ДЕФАНЗИВА: ЕКС ПРЕМИЕРОТ СИГУРЕН, РАСПОЛОЖЕН, ЦЕЛО ВРЕМЕ ГО ЛУПА МИЦКОТА, ОВОЈ НЕ ЗНАЕ КАКО ДА СЕ СНАЈДЕ!

Искуството на Заев си дава резултати, Мицко е малце збунет и не знае да се снајде со времето на зборење, цело време се обидува да му влезе во збор н...

Повеќе

ВО ЖИВО: ДУЕЛОТ НА КАНАЛ 5 ПОЧНА ЉУТО И ЖЕСТОКО

Повеќе

НОВ КРУЖЕН ТЕК ВО ВОЛКОВО И РЕКОНСТРУКЦИJА НА ПАТОТ ДО КУЧКОВО

Портпаролот на Град Скопје, Ваљон Салиху денеска присуствуваше и се обрати на почетокот на градежните работи на кружниот тек во Волково и реконструк...

Повеќе