Одберете локација на пристап

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Три ден
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Во
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Значи јас важам
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Tерминот
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Dusic
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Одземен
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Републи
Министерството за внатрешни работи отвора неколку истраги во кои инволвирани се и носители на јавни функции, соопшти министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев во интервју заТВ 21. -Ние веќе имаме отворено сериозни истраги, во областа на организ
Откако Управниот суд пресуди во полза на концесионерот за рудниците во Иловица, компанијата „Еуромакс Рисоурсес“, чие барање за дозвола за експлоатација на минерални суровини, лани беше одбиено од страна на Министерството за економија,
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Директорка
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- По ме
Два настана посебно ме погодија изминативе две недели. Многу позитивно ме трогна фактот што на државната кардиохирургија за прв пат во историјата на македонското здравство и македонската државност се изврши трансплантација на срце. Длабок покл
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- *реклама --------
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Во моментов
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Не смее да се п

БОМБА НА ИРЛ: ФИНАНСИСКА ПОЛИЦИЈА ОТВОРИЛА ИСТРАГА ЗА ПЕРЕЊЕ ПАРИ ЗА 2,5 МИЛИОНА ЕВРА УНГАРСКИ ПАРИ СО КОИ СЕ ФИНАНСИРАЛЕ КУРТОН МЕДИУМИТЕ ВО ЗЕМЈАВА!

Влијателни навивачи на унгарскиот премиер Виктор Орбан испумпале повеќе од 3.2 милиони евра во Северна Македонија преку нивната мрежа од медиуми во ...

Повеќе

БОМБА: НОВИНАРИТЕ ОД ИРЛ ЈА НАЈДОА КОМПАНИЈАТА ЗА МАСЛО ОЛИВЕРИ ОД УНГАРИЈА КОЈА ПЛАТИ 3 МИЛИОНА ЕВРА ЗА РЕКЛАМИРАЊЕ НА ФИКТИВНО МАСЛО НА МАКЕДОНСКИТЕ КУРТОН ПОРТАЛИ!!!

Ова е е компанијата Оливери во Будимпешта, Унгарија којашто постојано се рекламира на телевизијата Алфа и други онлајн медиуми за што се платиле пов...

Повеќе

ЗАЕВ РАСПАЛИ: ДА НЕ СЕ ЛАЖЕ ДУИ, СДСМ И БЕСА ЌЕ ПОБЕДАТ ВО ШЕСТАТА ИЗБОРНА ЕДИНИЦА

За Заев со предизборната мултиетничката коалиција со Беса донесена е историска одлука.-Заев и Касами на потпишувањето на договорот за коалицирање....

Повеќе

БОМБА НА ЗАЕВ: ЗА ИЗЈАВАТА ДЕКА ТРЕБА ДА ИМА ВОЈНА СО АЛБАНЦИТЕ, ПРОФЕСОРОТ ЦУЦУЛОВСКИ ТРЕБА КРИВИЧНО ДА ОДГОВАРА!

На прашање како ќе ја коментира изјавата на професорот на УКИМ, Љубомир Цуцуловски во емисијата Во Центар дека треба да има војна со Албанците во зе...

Повеќе

НОВ КОНТИНГЕНТ ВМРОВЦИ ЌЕ ИДЕ У ЌОРКА: ОЈО отвори предмет за паднатата фасада на АД „МЕПСО“, ќе се испитува квалитетот на градбата

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција следејќи ги написите во медиумите за падната фасада на зградата на АД МЕ...

Повеќе

ЦРНИ МИЛЕ, ГРУЈО ГО НАМЕСТИ ДА ЛЕЖИ 200 ГОДИНИ РОБИЈА: Прифатен обвинителниот акт за „Шпански скали“!

Советот за оценка на обвинителен акт го прифати во целост обвинителниот акт во јавноста познат како „Шпански скали“ против 11 лица, меѓу...

Повеќе

Од седницата на Владата: Мерките за запирање на ширењето на вирусот даваат резултати и за натамошна превенција се препорачува откажување на сите поголеми јавни собири до 6 март

Владата на Република Северна Македонија на денешната седница ја разгледа Информација во врска со следни чекори и одлуки кои се однесуваат на превенц...

Повеќе

(ВИДЕО) ФИЛИПЧЕ: ВОЗАЧОТ НА КОМБЕТО ВО КОЕ СЕ ПРЕВЕЗУВАЛА ПРВАТА ЗАБОЛЕНА ПОКАЖА СИМПТОМИ НА КОРОНА ВИРУС, ЌЕ ВИДИМЕ ШТО ЌЕ ПОКАЖАТ АНАЛИЗИТЕ ДАЛИ Е ЗАБОЛЕН ОД КОРОНА

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ: НАСКОРО ЌЕ ИЗЛЕЗЕМЕ СО ПРЕДЛОГ ЗА КРАТЕЊЕ НА БРОЈОТ НА ПРАТЕНИЦИ, МИНИСТЕРСТВА, ВЛАДИНИ АГЕНЦИИ!

- Наскоро ќе излеземе со сет на предлог мерки за кратење на бројот на пратеници во собранието, кратење на министерства и владини агенции со цел нама...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ЗАЕВ: ЛЕСНО МУ Е НА МИЦКОВСКИ ДА ПРЕДЛАГА КРАТЕЊЕ НА ДАНОЦИТЕ, КОГА ЗНАЕ ДЕКА НЕМА ДА ДОЈДЕ НА ВЛАСТ!

- Со намалувањето на рамниот данок од 10 на 8 посто, како што предлага Мицковски, во буџетот ќе се јави дупка од 120 милиони евра, како ќе се менаџи...

Повеќе

ВИДЕО: Заев ветува 100 илјади нови работни места, 36.000 денари просечна и 18.000 минимална плата

– Сто илјади нови работни места во нов цел четиригодишен мандат вети денеска лидерот на СДСМ Зоран Заев, претставувајќи ја економската прогр...

Повеќе

ВЕЧЕРВА ЌЕ ЛЕТААТ ПЕРДУВИ ВМРОВСКИ

Повеќе

БОМБА НА ОРДАНОВСКИ: ЗАЕВ Е ТОЛКУ ХРАБАР ВО ПОЛИТИЧКИТЕ ПОТЕЗИ ШТО НА МНОГУМИНА ИМ ИЗГЛЕДА ДУРИ И ЛУД, НО МИСЛАМ ДЕКА ПАК ЌЕ ИЗЛЕЗЕ КАКО ПОБЕДНИК И ВИЗИОНЕР!

Дали БЕСА може да ги реши (своите и) изборните аспирации на СДСМ? Тешка е таа проценка од сегашен ракурс. На СДСМ добро би му дошле 50-60.000 етнич...

Повеќе

Претседателот на УО на МАТТО, Ајдован Адемоски оствари средба co Претседателот на Р. Турција, Реџеп Таjип Ердоган

На средбата се разговараше за зголемување на обемот на трговската размена помеѓу Р.Турција и Р.Северна Македонија и беа изразени можностите кои им с...

Повеќе

(ВИДЕО) ПРЕС НА ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: НЕМА НОВИ СЛУЧАИ СО КОРОНА, ПАЦИЕНТКАТА КОЈА Е ЗАБОЛЕНА ПОЛЕКА ПОЧНУВА ДА СЕ ОПОРАВУВА

Повеќе