Одберете локација на пристап

Петре Шилегов Од утре, по скопските улици ! Еден поинаков јавен превоз ... Скопје, една поинаква приказна ... #Скопје#ЧекорПоЧекор
- Со седење дома или пак гласање за другите партии и коалиции, помагате, овозможувате мафијата и режимот да ја заробат пак земјата и да ги поништат сите мачно постигнати успеси. Бидете одговорни и храбри, како што ние бевме одговорни и храбри овие
- Во првите 100 дена од новата влада, прво што ќе направиме е меѓународна комисија со експерти од ЕУ и САД кои ќе ни помогнат да направиме ветинг на судиите, ќе се чешла нивниот имот но и нивните минати пресуди, застарени случаи итн, и ќе се носи о
- Се работи за над 10 фирми кои постојат 30 години, капитал кој е граден со напорна работа, тоа се фирми на татко ми и неговите 3 браќа, во нив работиме сите ние што сме синови и снаи во пошироката фамилија. Многу даноци плаќаме, многу помагаме на
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
– Пораката на ДУИ за премиер Албанец е уценувачка. Граѓаните се тие што одлучуваат кој ќе ја предводи владата, рече вечерва лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Во емисијата „Патот кон“ на ТВ Алсат, Заев истакна дека ДУИ ќе оди во опозиц
Почитувани, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1470 тестирања, а регистрирани се 168 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-83, Куманово-8, Дебар-2, Штип-6, Прилеп-3, Тетово-26, Струга-5, Битола-2, Охрид-8,
Заев во неколку свои излагања за време на предизборната кампања посочува дека ДУИ е потребно да оди во опозиција, на што остро реплицира и Ахмети Албанците на овие избори давајќи го гласот на другите партии, како ДУИ, ДПА и други, даваат глас за Х
Овој разговор е многу контроверзен, но се работи за пратеник кој би требало да биде пример за домашно воспитување, чесност, семејни вредности ако се знае дека тој беше 10 години коалициски партнер на десничарска влада и сега е коалиционен партнер н
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска во Аеродром изјави дека СДСМ и БЕСА подготвуваат федерализација на Македонија. -На маса е Македонија, да не биде дека не е споменато пред време затоа што првиот чекор е федерализација, вто

БЈБ ДЕНЕСКА ЗАПЛЕНИ 1,2 ТОНА МАРИХУАНА ВО БУТЕЛ, УАПСЕН Е ДИЛЕР ОД КАВАДАРЦИ!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ЗНАЧИ УБЕДЛИВО НАЈРАСИПАНИТЕ ЛУЃЕ ВО ЗЕМЈАВА: СУДИИТЕ НЕ СЕ ОТКАЖУВААТ ОД ЦЕЛА ПЛАТА, УТРЕ ПОДНЕСУВААТ ТУЖБА ДО УСТАВНИОТ СУД

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Цветанов во “Само вистина”: Оваа влада е премногу демократска и мека за вакви подмолни играчи кои спинуваат, лажат и местат

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

На денешен ден, пред точно 105 години е убиен македонскиот „Пирински Цар“ Јане Сандански (18 мај, 1872 - 22 април, 1915) Слава му!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ВЛАДАТА ГО СПАСУВА БУЏЕТОТ: Се намалува наградниот фонд за „Мој ДДВ, МојаНаграда“, средствата ќе одат во Фондот за справување со Ковид-19

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ВМРОВЦИТЕ БЕСНИ ШТО КОРОНАТА ИМ ЈА ПОКРИ АФЕРАТА РЕКЕТ, ПА ВО СРЕД БИТКА ЗА СПАС НА ЖИВОТИ, ОНИ ДРЖАТ ПРЕСОВИ ЗА БОКИ И КАТИЦА?!?!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ПРИЈАТЕЛИТЕ ВО КРИЗА СЕ ПОЗНАВААТ: Европска Комисија предлага пакет 160 милиони евра помош за Македонија

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Николовски ја продолжува хуманата мисија. Денеска доделени 400 пакети од Заеви на кризните штабови во Штип, Пробиштип и Кратово

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Богојески: Злоупотребата на МВР од страна на газдите на палатата, да гони кривично за „вербален деликт“, ме потсетува на едно блиско минато

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ПРЕКУ НОЌ, МАКСО СТАНА МИЛЕНИК НА МЕДИУМИТЕ БЛИСКИ НА ВМРО ДПМНЕ, А ТОЈ СИРОТ НЕ Е СВЕСЕН ДЕКА ГО ЗЛОУПОТРЕБУВААТ, ТОЛКУ МУ СЕЧЕ!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Беличанец: Ни срам, ни перде градоначалнику!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) СПАСОВСКИ: ТОА ШТО ГИ ОЛАБАВУВАМЕ МЕРКИТЕ НЕ ЗНАЧИ ДЕКА НАРОДОТ ТРЕБА ДА СЕ ОПУШТА, БИТКАТА Е ДАЛЕКУ ОД ЗАВРШЕНА!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ВМРОВЦИТЕ СЕ ПОСРАА, СМРДИ ДО ТОКИО: ОТКАКО СО МЕСЕЦИ УРЛАА ЗА ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ, ВМРО ДПМНЕ СЕ ИСПЛАШИ ОД АНКЕТИТЕ, ПА ПРЕКУ СВОИ БЛИСКИ НОВИНАРИ БАРА РЕГУЛАРНИ ИЗБОРИ?!?!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

БОМБА НА СПАСОВСКИ: Од утре, 23 април, се намалуваат рестрикциите на движењето

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ГОЛЕМ УСПЕХ НА ШЕФОТ НА БЈБ, САШО ТАСЕВСКИ: Минатата година имаме најниска стапка на криминалитет во последните 10 години!!!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе