Одберете локација на пристап

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Во и
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Град
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Не три, две
На граѓанската трибина којашто се одржа на Пониква, претседателот Заев зборуваше за остварените економски резултати и големите позитивни промени што беа направени на економски план, а се осврна и на мерките од понудата на СДСМ и коалицијата „
Во гостувањето на ТВ Тера во Битола, заменик-претседателката на СДСМ - Радмила Шекеринска го коментираше новиот закон за ЈО, како и постојаните опструкции со кои се соочуваше правосудството во изминатите години.Таа рече: Јас не можам да сфатам како
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Министерот бе
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Демократскиот с
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Кандидатот за п
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Почитувани,
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Скопј
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Вистинска магиј
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Стартува
Две нови “бомби” денеска се објавени на каналот “Бране капитал” на Јутјуб. Станува збор за дел од разговор меѓу Зоран Заев и Александар Верушевски, кој го имале во кафеана, во 2016 година, а кој Верушевски го снимал.
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Силно

ФОКУС: Уште четворица пациенти на Инфективната клиника починаа од корона вирус

Четворица позитивни на опасниот корона вирус починаа на скопската Инфективна клиника, дознава „Фокус“. Според досегапните статист...

Повеќе

ХАРИ КОСТОВ: СИТЕ БАРААТ БАНКИТЕ ДА СЕ ОТКАЖАТ ОД КАМАТИТЕ, ТОА Е ИСТО КАКО ДА БАРААТ ВО МАРКЕТИ ДА ПОЛНАТ ТОРБИ БЕЗ ДА ПЛАТАТ, ИЛИ ВО АПТЕКА ИЛИ ВО БУТИК, ИЛИ ПАК ДА ИМ БИДАТ ПРОСТЕНИ СМЕТКИТЕ ЗА СТРУЈА, ВОДА И ПАРНО?!

Да, тоа е така, ама во вакви услови дали банките не можат да покажат поголема солидарност во делот на каматите? Костов:Банките не се хуманитарни ор...

Повеќе

Костов: Банките се столб на финансиската стабилност, тие мора да се грижат за своите штедачи и акционери

Ако се сочува стабилноста на банките, тие, заедно со државата, ќе ја консолидираат здравствено-економската криза. Идеите да се конфискува, одземе де...

Повеќе

Извинување од порталот Мактел.мк за објавена сторија по прифатена жалба од комисијата за жалби при СЕММ од читател кој тврди дека во сторијата има ДИСКРИМИНАЦИЈА И ПРЕКРШУВАЊЕ НА ПРИВАТНОСТ

Читател на Мактел.мк се пожалил во Советот за Етика во Медиумите за објавена сторија на Мактел во која е откриен идентитет на заболен од Корона, во ...

Повеќе

ДОКТОР МИКИЌ ГИ ПОЗДРАВИ АНТИ-ВАКСЕРИТЕ: ЕВЕ КАКО ИЗГЛЕДА СВЕТ БЕЗ ВАКЦИНИ, СЕ УМИРА МАСОВНО И СИТЕ СЕДИМЕ ДОМА ЗАТВОРЕНИ!

- Еве како изгледа свет без вакцини, умираат илјадници во цел свет, сите седиме дома затворени, цел свет е застанат, можно е да се случи и светска р...

Повеќе

БОМБА НА ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: АКО ОДИ СЕ КАКО ДОСЕГА, МЕРКИТЕ ЌЕ СЕ УКИНАТ НАЈДОЦНА НА СРЕДИНАТА НА МАЈ!

- Ако оди се како досега, ќе седнеме и ќе се договориме со стопанските комори и постепено ќе ги тргаме рестриктивните мерки најдоцна до средината на...

Повеќе

БОМБА НА ДОКТОР КАРАЏОВСКИ: ИДЕИТЕ ЗА КОЛЕКТИВЕН ИМУНИТЕТ СЕ НЕВИДЕНА НЕБУЛОЗА, ЕДЕН ЊУЈОРК НАЈБОГАТ ГРАД ВО СВЕТОТ Е КЛЕКНАТ НА КОЛЕНА, НАРОД УМИРА СО ТАКВА БРЗИНА ШТО НЕМА КАДЕ ДА ГИ СТАВАТ ЛЕШОВИТЕ!

- Нема таква земја која може да се справи со 20% од населението да легне на интензивна, па не знам нека е и Германија и САД, еве погледнете што се с...

Повеќе

БОМБА НА ФИЛИПЧЕ: Имаме успешен систем на справување со пандемијата - земјава има стапка на заболување од 40,3 на 100.000 жители, наспроти регионот и европски држави, каде оваа бројка беше преку 340!

Венко Филипче ➡Поучени од искуствата на другите земји направивме успешен модел на домашно лекување за лесните случаи со кој го за...

Повеќе

БОМБА НА ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Не ја направивме грешката на Италија и Шпанија кои ги пратија сите заболени во болниците и се случи хаос!

Венко Филипче ➡Поучени од искуствата на другите земји направивме успешен модел на домашно лекување за лесните случаи со кој го за...

Повеќе

ЈП „Комунална хигиена“- Скопје продолжува со секојдневно миење и дезинфекција на булеварите и улиците

Во пресрет на новонастанатата ситуација поврзана со пандемијата на вирусот Ковид-19, екипите на ЈП „Комунална хигиена“ – С...

Повеќе

КАКОВ ПОДВИГ: 7 РОДНИНИ СЕ ТЕПАЛЕ ВО ДВОР БЕЗ ДА ПРЕКРШАТ ПОЛИЦИСКИ ЧАС, ДВАЈЦА ТЕШКО ПОВРЕДЕНИ

Во масовна тепачка на една фамилија од скопското село Кучевиште во петокот, две лица се тешко повредени и се однесени во клиничкиот центар„Мај...

Повеќе

КУМАНОВЦИ ЈА ОПЛЕСКАА: Вкупно 40 здравствени работници само во Кумановската болница се позитивни на корона вирусот

Вкупно 40 здравствени работници во Кумановската општа болница се заразени со корона вирус, потврди за „Фокус“, директорката Снежана Заха...

Повеќе

(ВИДЕО) СО СМЕШНИ ЛИВЧИЊА ОД КОИ НИШТО НЕ СЕ ЧИТА, МИЦКОВСКИ ОД ДОМАШНА САМОИЗОЛАЦИЈА СЕ ПОФАЛИ ДЕКА ВЛАДАТА ПРИФАТИЛА 3 ЕКОНОМСКИ МЕРКИ

Повеќе

МИТАНОВСКИ: Валканите криминални сурати, не се “перат” (покриваат) со донирани маски и едноделни заштитни костими!?

Вниманието, седејќи со часови пред екраните, ми го привлече една објава на професорот од ФОН Универзитетот, Никола Попоски, за нас постарите и неког...

Повеќе

Претседателката на Европската комисија советува да се почека со планирање летен одмор: Никој нема прогноза за јули и август

Претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен порача дека поради пандемијата на коронавирус треба да се почека со планирањето ле...

Повеќе